1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Dünyada İlk Sinema...

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

dünyada ilk sinema, nerede açıldı, hangi ülkede, hangi şehirde, tarihi, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz
    < Konu Resmi..>

Sevgili melekler,
    Hafta sonları ,özellikle kış aylarında sıcak bir ortamda yapılacak en güzel aktivite sinemaya gitmektir.Günümüzde her türlü teknolojinin ve konforun kullanıldığı sinema salonları ,acaba ilk olarak ne zaman kapılarını seyircilere açtı?

Gerçek anlamı ile seyirciler için ilk sinema 2 Nisan 1902 yılında Kaliforniya’nın Los Angeles şehrinde açıldı. O gün bugündür Los Angeles sinema dünyasının merkezi olma özelliğini muhafaza etmektedir.

Los Angeles’in meşhur “Elektrik Tiyatrosu”nun sirk çadırı küçük bir tadilatla sinema haline getirildi ve 2 Nisan 1902 de kapılarını halka açtı.
    Los Angeles halkı bu yeni buluşa büyük bir ilgi gösterdi. Hatta civar şehirlerden gelenler bile oldu. Halkın bu büyük ilgisi sermaye çevrelerinin dikkatinden kaçmadı ve kısa zamanda sinema sanayine büyük paralar akıtılmaya başlandı.

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    0
    evet sinema tarihini iyi biliyorum

Dünyada İlk Sinema... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. DÜnyadakİ İlk KuŞ

DÜnyadakİ İlk KuŞ

En eski kuş fosillerıne 1981 yılında...Federal Almanya'nın Bavyera eyaletindeki bir kireç ocağında rastlandı.1877 yılında ıkıncı bır fosil bulundu.Ve aradan cok uzun zaman geçtikten sonra,üçünçü fosil 1955'de gün ışıgına çıkarıldı.İlgi çekici nokta.bu 3 kalıntının bırbırlerıne sadece 15 kilometre uzaklıkta ele geçirilmesiydi... Bilginler,üç fosilin de aynı türe ait olduğunu...
  2. Dünya ile Desie Sinema Filmi

Dünya ile Desie Sinema Filmi

Filmin Yönetmeni : Dana Nechushtan Oyuncular : Maryam Hassouni, Eva van de Wijdeven Vizyon Tarihi : 6 Şubat 2009 Dünya ile Desie Dünya ile Desie sinema filmi alışıla gelmişin dışında Hollanda yapımı bir film. Sinema salonlarında Hollanda yapımı film görmek oldukça güç fakat filmi farklı kılan Hollanda yapımı olması değil Fas'ın gizemini sinema severlere sunması. Dünya ile Desie...
  3. Dünyanın ilk ''Dikey Gemisi''

Dünyanın ilk ''Dikey Gemisi''

ilk gemi resimleri ilk gemi resmi “Denizin uzay üssü” olarak adlandırılan bu gemiyi Fransız bir tasarımcı hazırladı. Fransız tasarımcı Jacques Rougerie dikey gemi projesinin hayata geçmesi için çok önemli bir adım atarak “The SeaOrbiter” isimli proje geliştirdi. Uluslarası uzay istasyonun kullandığı sisteme benzer bir teknikle çalışacak gemide deniz hayatını gözlemlemek üzere birçok...
  4. Dünyanın ilk yerleşim yeri..

Dünyanın ilk yerleşim yeri..

dünya resmi dünyanın resimleri dünya tarihteki ilk yerleşim yerleri dünyanın resmi Dönem ödevimdi 90 almıştım hiç unutmam neymiş efendim ansiklopedi yerine netten araştırsam daha iyi sonuçlar alabilirmişim... taaa orta 3 e gidiyorum bırak ozamanlar neti kullanmayı bile bilmiyordum ki bilen bile çok azdı....geçenlerde kuzenim bu konu hakkında ödevi olduğunu söyledi tam zamanı dedim.... 9000...
  5. Dünyanın ilk akılsız telefonu

Dünyanın ilk akılsız telefonu

telefon cep telefonu akılsız telefon bilgiler burada.Malum devir teknoloji devri akıllı arabalar , telefonlar hatta akıllı ev eşyalarıda bu ilerleyen teknolojiden faydalanıyorlar.Bugüne kadar hep yeni özelliklerle çıkan telefonlara alıştık,akıllı telefonlar, bilgisayarlar.Bende yeni demlenmiş çayımla (bana eşlik ediyor :) ) internette bu yenilikleri araştırıyordum ki , biri çok dikkatimi çekti...

Sayfayı Paylaş