Dünyada ki En Pahalı 5 Madde...

T

TİTAN

Forum Okuru
Dünyada ki En Pahalı 5 Madde...
dünyada ki en pahalı 5 şey, nedir, nelerdir, hangi maddeler, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

https://www.meleklermekani.com/imagehosting/yasemin cicegi-36d.jpg

Sevgili melekler,
Alman Bild am Sonntag gazetesi, gramı bir servete bedel olan dünyanın en pahalı maddelerini açıklamış… Gazetede yer alan fiyatlara göre işte dünyanın en pahalı 5 maddesi şunlar:

Örümcek zehri: Karadul örümceğine ait 1 gram zehir, 62 bin 500 euro”ya alıcı buluyor. Zehir, örümcekten sağılarak laboratuvarlara satılıyor ve ilaç üretiminde kullanılıyor.

Boğa spermi: Kanada”daki Goldwyn ve Titanic adlı süper boğaların 1 gram ağırlığındaki yoğunlaştırılmış spermi, tam 55 bin euro değerinde.

Kuyrukluyıldız tozu: “Stardust” uydusunun uzayda “Wild II” adlı kuyrukluyıldızdan topladığı tozun gramı 28 milyar euro”ya geliyor. ABD”li gezegenbilimci Amir Alexander, tozun Güneş Sistemi”nin ilk zamanlarına ait olduğunu açıkladı.

Beyaz trüffe mantarı: Bir İngiliz asilzade, geçen ekim ayında açık artırmaya çıkarılan 1.2 kilogram ağırlığındaki beyaz trüffe mantarına 95 bin euro ödedi. Köpekler yardımıyla bulunan mantarın gramı 80 euro”ya geldi.

Yasemin çiçeği esansı: Fransa”nın Grasse kentinde yetiştirilen yasemin çiçeğinin esansı çok değerli. Çünkü yasemin ekili bir tarladan ancak birkaç damla saf yasemin yağı elde edilebiliyor. Bir kilo yasemin esansı piyasada 50 bin euro”ya alıcı buluyor.
 
Üst