1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Dünyada ki Irk Sayısı...

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  dünyadaki ırk sayısı dünyada ki ırklar, sayısı, nelerdir, kaç tane, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

  [​IMG]


  Sevgili melekler,
  Dünya geçmişten günümüze pek çok insan yaşamıştır.Buna bağlı olarak ta pek çok farklı huy-yapı-kültürde insan gelip geçmiştir dünya üzerinden..

  Yapılan araştırmalar da ise insanların 5 farklı ırktan geldiğini ve bu ırkların genel özellikleri sıralanmıştır. Sıralama yaparken tüm farklıklıklar göz önüne alımış ve bilgilerin göz alınmasında bir çok ayrıntıya başvurulmuştur. İşte sizler için derlediğimiz ırklar ve özellikleri;

  İlk ırk Kafkas ırkıdır. Bu ırk şuan dünya üzerinde yaşayan Kafkasya Akdeniz ve Hindistan ülkelerini içine almaktadır. Genel olarak orta boylu olan bu ırkın beyaz ve yakın ten rengine sahiptir. Düz bir yüze sahip olan bu ırkın insanları aynı zamanda yüksek kıl oranına sahiptir.

  İkinci ırk Moğo ırkıdır. Bu ırk şuan dünya üzerinde yaşayan Çin Japon ve Eskimo insanlarını kapsamaktadır. Daha değişik bir yapıda olan bu ırkın genel özellikleri ise şu şekildedir. Diğer ırklara göre daha az oradan vücutlarında kıl bulunur. Daha çok sarıya yakın bir ten rengi bulunan bu ırkın insanları kısık gözlere sahiptirler. Diğer bir özellikleri ise ırkın insanları genellikle birbirlerine çok benzer bir yapıdadır.

  Üçüncü ırk Kongo ırkıdır. Bu ırk şuan dünya üzerinde yaşayan Afrika ülkelerinin insanlarını kapsamaktadır. Bu ırkın genel özellikleri kısa boylu olmalarıdır. Koyu deri rengine sahip olan bu ırkın kalın duklarıda dikkatleri çeker. Az gelişmiş çene sistemine sahip olan bu ırkın insanları daha büyük kafa taslarına sahiptirler.

  Dödüncü ırk Capoid ırkıdır. Bu ırk şuan dünya üzerinde yaşayan diğer Afrika ülkelerini kapsamaktadır. Kadınlarında farklılık görülen bu ırkın genel özellikler genellikle diğer ırklara yakındır. Fakat yine ten renkleri oldukça koyu renklerden meydana gelmektedir.

  Son ırk ise Avustralya ırkıdır. Avustralya ve çevre ülkelerinde yaşamlarını sürdüren bu ırkın insanları daha açık ev beyaz tenli renklere sahiptirler. Geniş burunları ise yine bu ırkın dikkat çeken özelliklerindendir. Çok geniş bir coğrafyada yaşayan bu ırkın öne çıkan başka özellikleri yoktur.

  Yapılan araştırmlar da ortaya çıkan bu ırklar aslında insanların yaşam koşulları ve coğrafi şartların insanlar üzerindeki etkisinin bir sonucudur.


   
Dünyada ki Irk Sayısı... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Pi sayısı Hesaplamasında Dünya Rekoru

  Pi sayısı Hesaplamasında Dünya Rekoru

  pi sayısını hesaplama pi sayısının hesaplanması sayısı hesaplama sayısı nasıl hesaplanır ile ilgili sorular ve cevapları 03.07.2005 17:48 - Japonya’daki bir zihinsel sağlık merkezinde, 59 yaşında olan Akira Haraguchi ‘pi’ sayısını virgülden sonra 83 bin 431’inci basamağına kadar hesaplayarak dünya rekoru kırdı. Cuma gününden cumartesi sabahının erken saatlerine kadar süren hesaplama esnasında...
 2. Türkiye'de ki Facebook Kullanıcı Sayısı Kaç Biliyor musunuz?

  Türkiye'de ki Facebook Kullanıcı Sayısı Kaç Biliyor musunuz?

  türkiyedeki facebook kullanıcı sayısı türkiyedeki facebook kullanıcı sayısı Dünya üzerinde herhalde facebook kullanmayanlar büyük bir azınlığı oluşturur melekler, tabi gelişmemiş ülkelerde yaşayanlardır muhtemelen bu azınlık ta. Peki ülkemizde ne kadar facebook kullanıcısı olduğu hakkında bir fikriniz var mı ? Hemen söyleyelim :) Türkiye'deki Facebook üye sayısı 31 milyon 247 bin 120....
 3. Avrupa Birliği Bayrağında ki Yıldız Sayısı ve Anlamları

  Avrupa Birliği Bayrağında ki Yıldız Sayısı ve Anlamları

  avrupa birliği bayrağı avrupa birliği bayrağında kaç yıldız var avrupa birliği bayrağında ki yıldızların anlamı Sevgili melekler ve sayın misafirlerimiz, bir genel kültür konusuyla karşınızdayız. Bu konumuzda Avrupa Birliği bayrağında ki yıldızlar ve anlamlarından bahsedeceğiz. Öncelikle belirtelim ki AB bayrağında bulunan yıldızların sayısı 12'dir. Peki bu yıldızlar ne anlama gelmektedir ?...
 4. Dünyada ki en yakışıklı erkeklerin resimleri

  Dünyada ki en yakışıklı erkeklerin resimleri

  dünyaca ünlü yakışıklı erkekler dünyanın en yakışıklı erkekleri Merhaba SEvgili Melek'ler, bu gün içersinde bir misafirimiz, bizden dünyanın en yakışıklı erkeklerinin resimlerini istemiş. Biz de elbette ki dünyaca tanınmış ve edindiğimiz resimlerle bu ricayı yerine getiriyor ve dünyanın en yakışıklı erkekleri işte diyoruz :)
 5. Öbür dünyada da bu dünyada ki nimetlerden olacak mı ?

  Öbür dünyada da bu dünyada ki nimetlerden olacak mı ?

  Mesela ben ç,kolatayı, muzu, bisküviyi ve bazı yemekleri son derece seviyorum ve merak ediyorum, öbür dünyada da bu nimetlerden olacak mı?

Sayfayı Paylaş