1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    399
    Ödül Puanları:
    83

DÜnyadakİ İlk KuŞ

Konu, 'En İlginç Bilgiler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

En eski kuş fosillerıne 1981 yılında...Federal Almanya'nın Bavyera eyaletindeki bir kireç ocağında rastlandı.1877 yılında ıkıncı bır fosil bulundu.Ve aradan cok uzun zaman geçtikten sonra,üçünçü fosil 1955'de gün ışıgına çıkarıldı.İlgi çekici nokta.bu 3 kalıntının bırbırlerıne sadece 15 kilometre uzaklıkta ele geçirilmesiydi...
    Bilginler,üç fosilin de aynı türe ait olduğunu sanmaktadırlar.ARCHAEOPTERYX LİTHOGRAPHİCA,Ya da kısaca ARCHEOPTERYX....Tahminen 150 milyon yıl önce yaşayan bu kış,aşağı yukarı saksağan büyüklüğündeydi,Sürüngenlerdeki gibi uzamış 20 kuyruk omuru vardı...Her kanadında 3 keskin sivri tırnak ağzındada keskin dişler bulunuyordu...Bütün bunlara ragmen o bir kuştu ve uçabiliyordu ama cağdaşları kadar değil...

Kaynak...Bilgi Kaynağı Ansiklopedisi...

2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: DÜnyadakİ İlk KuŞ
    paylaşım için saol arkadaşım

3. NuRoVSkİ

NuRoVSkİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    İLGİNÇ ....emegıne saglık hayatım

4. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

guzel paylasimin icin cok tskler canim

DÜnyadakİ İlk KuŞ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dünyada bir ilk Türkiye’den

Dünyada bir ilk Türkiye’den

Dünyada bir ilk Türkiye’den Showlights’ın tasarlayıp ürettiği yepyeni bir ürünler Antalya ve Tüyap İstanbul Fuarlarında iç mimar ve dekoratörlerin beğenisine sunuldu. Dünya’da bir ilki gerçekleştiren Showlights, lüks projeler için çok amaçlı dekoratif ışıklı bordürler, ışıklı havuz tutamakları ve ışıklı aynalar tasarlıyor. Hayal gücünün sınırsızlığının bir göstergesi olan bu ışıklı bordürler...
  2. Cassowaries Dünyanın en tehlikeli kuşu

Cassowaries Dünyanın en tehlikeli kuşu

Guinness rekorlar kitabına göre dünyanın en tehlikeli kuşu Cassowaries ismi verilen bu devekuşu ve hindiyi andıran kuş.Bu kuş türü Avusturalya ve Yeni Gine yağmur ormanlarında bulunmakla birlikte utangaç olmalarının yanında rahatsız edildiği takdirde tüm agresifliğini takınırmış.Uçan tekme atmasının yanında keskin gagasıylada ciddi hasarlara yol açabiliyormuş bu kuş...Bakıcılarına...
  3. Dünyanın ilk ''Dikey Gemisi''

Dünyanın ilk ''Dikey Gemisi''

ilk gemi resimleri ilk gemi resmi “Denizin uzay üssü” olarak adlandırılan bu gemiyi Fransız bir tasarımcı hazırladı. Fransız tasarımcı Jacques Rougerie dikey gemi projesinin hayata geçmesi için çok önemli bir adım atarak “The SeaOrbiter” isimli proje geliştirdi. Uluslarası uzay istasyonun kullandığı sisteme benzer bir teknikle çalışacak gemide deniz hayatını gözlemlemek üzere birçok...
  4. Dünyanın ilk yerleşim yeri..

Dünyanın ilk yerleşim yeri..

dünya resmi dünyanın resimleri dünya tarihteki ilk yerleşim yerleri dünyanın resmi Dönem ödevimdi 90 almıştım hiç unutmam neymiş efendim ansiklopedi yerine netten araştırsam daha iyi sonuçlar alabilirmişim... taaa orta 3 e gidiyorum bırak ozamanlar neti kullanmayı bile bilmiyordum ki bilen bile çok azdı....geçenlerde kuzenim bu konu hakkında ödevi olduğunu söyledi tam zamanı dedim.... 9000...
  5. Dünyanın ilk akılsız telefonu

Dünyanın ilk akılsız telefonu

telefon cep telefonu akılsız telefon bilgiler burada.Malum devir teknoloji devri akıllı arabalar , telefonlar hatta akıllı ev eşyalarıda bu ilerleyen teknolojiden faydalanıyorlar.Bugüne kadar hep yeni özelliklerle çıkan telefonlara alıştık,akıllı telefonlar, bilgisayarlar.Bende yeni demlenmiş çayımla (bana eşlik ediyor :) ) internette bu yenilikleri araştırıyordum ki , biri çok dikkatimi çekti...

Sayfayı Paylaş