1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.136
  Beğenilen Mesajlar:
  1.159
  Ödül Puanları:
  113

  dünyamızı bekleyen 10 tehlike

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  Gelecek 70 yılda Dünya'yı bekleyen 10 tehlike
  İngiliz The Guardian gazetesi, gelecek 70 yıl içerisinde dünyanın ve insanoğlunun varlığını tehdit edebilecek 10 büyük tehlikeyi araştırdı.


  EVRİM SAATİNİN SONU


  Bilim adamları, doğadaki canlıların evrim saatini belirleyen telomer adlı DNA zincirlerinin kısalmasıyla, kanser, alzheimer gibi yaşlılığa bağlı hastalıkların da oluşma riskinin artığını kaydediyor.

  Olasılığı: Düşük Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde 80.  İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ


  Atmosferde biriken zararlı gazların yarattığı sera etkisiyle bu yüzyılın sonuna kadar dünya sıcaklığında yaklaşık 2 derecelik artış bekleniyor.Bu ısı artışı, gıda stokları üzerinde onarılamaz hasar yaratacak.
  Olasılığı: Yüksek
  Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde 60.


  KARA DELİKLER


  Bilim adamları, dünyanın bir kara delik tarafından yutulması olasılığını da göz ardı etmiyor.
  Olasılığı: Çok düşük
  Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde 100.  KOZMİK PATLAMA


  Samanyolundaki bir gezegenin patlamasıyla ortaya çıkacak gama ışınları, dünyada yeni bir buzul çağı başlatabilir.
  Olasılığı: Düşük
  Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde 40.  METEOR ÇARPMASI


  Çapı 1.5 kilometre büyüklüğünde bir meteor, birkaç milyon yılda bir dünyaya çarpıyor. Çarpışmanın küresel sonucuysa yeni bir buzul çağı.
  Olasılığı: Orta
  Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde 50.

  NÜKLEER SAVAŞ


  Uluslararası strateji uzmanlar, Soğuk Savaş'ın bitimiyle azalan nükleer savaş olasılığının bugün İsrail, Hindistan, Pakistan ve Kuzey Kore gibi nükleer silaha sahip ülkeler nedeniyle halen sürdüğünü belirtiyor.
  Olasılığı: Düşük
  Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde 80.  AKILLI ROBOTLARIN HÂKİMİYETİ


  Gelişen teknolojiyle 2050'ye kadar robotların insanlar gibi düşünmeye başlayacağı tahmin ediliyor. Bunun sonucunda yaratıcıları üzerinde hâkimiyet kurma olasılıkları göz ardı edilmiyor.
  Olasılığı: Yüksek
  Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde 80.  SALGIN HASTALIKLAR


  Son yüzyılda AIDS, SARS gibi salgın hastalıklarla mücadele eden insanoğlunun, daha kötü salgınlara maruz kalabileceği belirtiliyor. En yakın olasılık, Asya'yı vuran kuş gribi virüsünün tüm dünyaya yayılması.
  Olasılığı: Çok yüksek
  Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur: Yüzde 30.  SÜPER VOLKAN PATLAMASI


  Süper volkanlar, 50 bin yılda bir faaliyete geçiyor. Yarattıkları yıkımsa, meteor çarpmasının yaklaşık 12 katı.
  Olasılığı: Çok yüksek
  Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde 70.  TERÖRİZM


  Uzmanlara göre, terörist grupların, biyolojik ve kimyasal kitle imha silahlarıyla saldırı düzenleme olasılığı her geçen gün artıyor.
  Olasılığı: Çok yüksek
  Gerçekleşirse insanlığın ne kadarı yok olur?: Yüzde


  alıntıdır


   
dünyamızı bekleyen 10 tehlike konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Zayıf kadınları bekleyen tehlike!

  Zayıf kadınları bekleyen tehlike!

  Uzmanlar, pek çok konuda avantaj olan zayıflığın, osteoporoz konusunda dezavantaja dönüştüğünü belirtiyorlar. 3 Temmuz 2007 Salı İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Engin Oral, ''Şişman kadınlara, göre, zayıf ve uzun boylu kadınlarda osteoporoz görülme riski daha fazla'' dedi. Yaşlanan nüfusla birlikte...
 2. Kadın tiryakileri bekleyen tehlike !

  Kadın tiryakileri bekleyen tehlike !

  Sigara içen kadınlarda stres, iştah kaybı gibi problemler görülüyor... Sigara içen kadınlarda magnezyum eksikliğiyle birlikte sinirlilik, uyumsuzluk ve iştah kaybı gibi ciddi sorunlar görülürken; adet öncesi gerilimi de artıyor. Sigaranın zararları saymakla bitmez... İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği şefi Doç. Dr. Melahat Dönmez Kesim de,...
 3. Avrupayı bekleyen en büyük tehlike kısırlık

  Avrupayı bekleyen en büyük tehlike kısırlık

  Bakın Avrupayı bekleyen büyük tehlikelerden birini açıklamış uzmanlar neymiş biliyormusun arkadaşlar ??? Kısırlık... Sebebinide son yıllarda hızla çoğalan kız çocuklarında görülen obeziteye bağlı olduğunu açıklamışlar Konuyla ilgili şimdi daha detaylı bilgilere geçiyorum Avrupa’da kısırlık vakalarının katlanacağı tahmini yapılıyor. Bu tesbit İngiltere’nin doğurganlık konusunda önde gelen...
 4. Kahvaltı Yapmayan Kadınları Bekleyen Büyük Tehlike

  Kahvaltı Yapmayan Kadınları Bekleyen Büyük Tehlike

  Kahvaltı Yapmayan Bekaretini Kaybediyor Yiyeceklerle seks arasında kurulan çok sayıda bağlantıya bir yenisi eklendi. Japon araştırmacılar, sabah kahvaltısı yapmayan gençlerin bekáretlerini daha erken yaşlarda kaybettiklerini keşfettiler. Genç yaşlarda kahvaltı yapmayan üç bin kişi arasında yapılan araştırmada, bekáretlerini kaybettikleri ortalama yaş 17.5 çıktı. Japonya genelinde ilk cinsel...
 5. Sefa Doğanay'ı bekleyen büyük tehlike!

  Sefa Doğanay'ı bekleyen büyük tehlike!

  safa doğanayın katıldığı programlar sefa doğanayın katıldığı programlar sefa doğanay Yetenek Sizsiniz Türkiye'nin birincisi Sefa Doğanay, katıldığı tüm programlarda herkesi gülmekten krize sokuyor. Zira Sefa'yı büyük bir tehlike bekliyor Melek'lerim. Televizyon ekranlarında program program dolaşarak birçok ünlünün taklidini yapan ve izleyenleri kahkahalara boğan Sefa Doğanay, kariyerinin...

Sayfayı Paylaş