1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Dünyanın En Büyük Kayası !

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  dünyanın en büyük kayası ayers kayası yeri özellikleri büyüklüğü resimleri tanıtımı ile ilgili bilgiler burada melekler Avustralya kıtasının tam ortasında yükselen devasa büyüklükte bir kaya kitlesi vardır melekler :) O kaya,dünyanın en büyük kayası Ayers'dir.Doğanın bu eşsiz oluşumu uydu görüntülerinden de görülebilmektedir melekler :)


  [​IMG][​IMG][​IMG]


  Avustralya’da Northern Territory’de(Kuzey Bölgesi),Alice Spring kentine 4 saatlik mesafede yer alan bu kaya,Avustralya’nın ortasında olduğu için Avustralya’nın göbeği olarak adlandırılıyor.

  Ayers Kayası birçok özelliğe sahip.Bunlardan en önemlisi,dünya’nın en büyük kayası oluşu.Yüksekliği 348 metre kayanın çevresi ise 9 kilometredir.Ve bu kaya tek parçadan oluşuyor.İşte bu yüzden dünya’nın en büyük kayası sıfatını alıyor.Diğer bir özelliği ise güneşin konumuna göre farklı renklere bürünüyor olması.

  [​IMG][​IMG]
   
Dünyanın En Büyük Kayası ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. dünyadaki en büyük kelebek

  dünyadaki en büyük kelebek

  en büyük kelebek dünyanın en güzel kelebeği dünyadaki büyük am
 2. dünyanın en büyük camisi

  dünyanın en büyük camisi

  KRAL FAYSAL (THE SHAH FAİSAL MOSQUE) GUİNESS REKORLAR KİTABINA GİREBİLMİS DÜNYANIN EN BÜYÜK CAMİSİDİR. PAKİSTAN'IN BAŞKENTİ İSLAMABAD'DA BULUNAN CAMİNİN YAPİMİ 1976 YİLİNDA BAŞLAYİP, 1986 YILINDA SONA ERDİ. 5000 METREKARE ALANA SAHİP OLAN CAMİ BİR TÜRK MİMAR OLAN VEDAT DALOKAY TARAFINDAN DİZAYN EDİLDİ. GELENEKSEL CAMİLERİN AKSİNE GÖRÜNÜMÜ COK FARKLI OLAN KRAL FAYSAL, ARAP...
 3. Dünyanın en büyük klavyesi

  Dünyanın en büyük klavyesi

  biraz saçma geldi yinede paylaşayım dedim... Dünyanın en büyük Klavyesi
 4. Dünyanın En Büyük Şehri

  Dünyanın En Büyük Şehri

  dünyanın en büyük şehri dünyadaki en büyük şehir Bir misafirimizinb sorusu üzerine belki bilmeyen meleklerimizin de olduğunu düşünerek dünyanın en büyük şehri sorusunu cevaplıyoruz melekler :) Dünyanın en büyük şehri Honolulu'dur. Honolulu'nun 5509 km2'yle en büyük yüzölçümüne sahip şehir olduğu anlamına gelir; ama bu şehrin nüfusu yalnızca 876.156'dır. şehrin yüzde 72'si deniz suyuyla...

Sayfayı Paylaş