1. kar_tanesi

  kar_tanesi Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  24 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  3.607
  Beğenilen Mesajlar:
  11
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  KaYSeRi

  dünyanın en kıllı cocugu

  Konu, 'Karışık İlginç ve Garip Resimler' kısmında kar_tanesi tarafından paylaşıldı.

  dünyanın en kıllı kadını dünyanın en kıllı kızı çocuğu kadınları kılı kadını < Konu Resmi..>


  < Konu Resmi..>


  < Konu Resmi..>


  < Konu Resmi..>  < Konu Resmi..>

  6 yaşındaki Sasuphan, diğer çocuklar gibi oynuyor, ders dinliyor. Öğretmeni, "O çok zeki. Kil verdiğimde diğerlerinden çok farklı bir şey yapıyor" diyor.

  TAYLAND’ın başkenti Bangkok’ta yaşayan "kurt kız" lakaplı Supatra Sasuphan, dış görüntüsüne rağmen diğer çocuklar gibi oynuyor, okula gidiyor. Altı yaşındaki Sasuphan, son 400 yılda dünya üzerinde sadece 40 kişide görülen Ambras sendromu hastalığından (Congenital Hypertrichosis) muzdarip. Ancak yüzünün tamamen kıllarla kaplı olması Sasuphan’ın hayattan zevk almasını engellemiyor.

  ÇOK ZEKİ Supatra’nın öğretmeni Phetladda Piaboonmak, arkadaşları arasında "Nat" olarak çağırılan küçük kızın çok zeki olduğunu dile getirdi. Piaboonmak, "Örneğin çocuklara bir şeyler üretmeleri için kil verdiğimde Supatra diğerlerinden tamamen farklı bir şey yapıyor. Ona bir iş verdiğimde ve yönlendirdiğimde uyuyor, ancak serbest bıraktığımda yaratıcılığı mükemmel" diye konuştu. Dört yıldan beri Nat’ı tedavi eden Sirirah Hastanesi doktorlarından Vanee Visutseriwong, birçok doktorun yaptığı testlerde hiçbir fiziksel anormallik tespit edilemediğini söyledi.

  LAZERE RET Küçük çocuğun yüzündeki kılların DNA testleri için Avustralya’ya gönderildiğini ifade eden doktor Vanee, hastanenin Nat’a ücretsiz lazer tedavisi önerdiği, ancak ailesinin bunu reddettiği belirtildi. Kayıtlara geçen ilk Ambras sendromu vakası 1648 yılında Avusturya’nın Innsbruck kentinde bulunan Ambras kalesi yakınlarında yaşayan Petrus Gonzales ve iki kızında görülmüştü.

  Kurt Kız diye kimse dışlamıyor

  Okulda normal bir öğrenci gibi davranan Sasuphan, arkadaşlarıyla oynuyor ve hiç bir şekilde yadırganmıyor. Çok cesaretli olduğu ifade edilen küçük kız öğrencinin en büyük destekçileri ise ailesi ve arkadaşları. Annesi onu "Maymun surat" diye çağırıyor. On milyar kişide bir görülen Ambras sendromu hastalığının şu ana kadar bulunmuş bir tedavisi yok. Yüzü traş etmek veya tüy dökücü krem kullanmak da bir işe yaramıyor, çünkü kıllar kısa bir zamanda hemen uzuyor.

  Romanın ve sinemanın vazgeçilmezi

  BU doğaüstü varlıktan ilk "kynokephalos" adıyla Heredot söz etmiştir. Kurt adam efsanesi Mısır’da da hayat bulmuş ve Anubise’e kadar uzanmıştır. Ortaçağ’dan bu yana yazılı ve sözlü kaynaklar bu yarı insan yarı kurttan söz eder. Birçok kişi bu gerekçeyle yakılmış ya da kazığa oturtulmuştur. Sadece gümüş kurşunla öldürülebilen bu yaratıklar romanın ve sinemanın vazgeçilmez konularından olmuştur. Başlarda sinemada baskın erkek cinselliğinin bir simgesini temsil eden kurt adam, dolunayda canavarlaşarak masum kadınlardan seçtiği kurbanlarını vahşice öldürür. Ancak ilerleyen yıllarda baskın erkek motifi yozlaştı kurt kadınlar, kurt çocuklar türetildi.   
dünyanın en kıllı cocugu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Dünyanın en kıllı adamı

  Dünyanın en kıllı adamı

  kılsız adam dünyanın en kıllı adamı dünyanın en büyük ayaklı adamı uzun ayaklı büyük ağızlı 2002'DE DÜNYANIN EN KILLI ADAMI OLARAK GUİNNES REKORLAR KİTABI'NA GİREN YU ZHENHUAN, BÜTÜN GÜNÜNÜ ARKADAŞLIK SİTELERİNDE GEÇİRİYOR... ÇİN'İN ŞANGHAY KENTİNDE YAŞAYAN YU, ROCK MÜZİK ŞARKICILIĞI YAPIYOR. 29 YAŞINDAKİ YU'NUN ÇİN'DEKİ LAKABI; 'KİNG KONG' BÜTÜN VÜCUDUNUN KILLARLA KAPLI OLMASI...
 2. Dünyanın Enleri

  Dünyanın Enleri

  ρємвє_мєℓєк'in kösesi dünyanın enlerinin resimleri
 3. Dünyanın En Kıllı kızı Halınden Memnun

  Dünyanın En Kıllı kızı Halınden Memnun

  dünyanın en kıllı kadını dünyanın en kıllı kızı kız güzel kızının vücudu Allah yardımcısı olsun da nasıl memnun onu anlayamadım.. Dünyanın en kıllı kızı halinden memnun.. Nassı memnun sa .. Tayland’da yaşayan 11 yaşındaki Supatra Sasuphan, dünyanın en kıllı kızı olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırdı Hatalı kromozomların yol açtığı ‘hirsutizm’ hastalığından muzdarip olan...
 4. Dünyanın En Yakışıklı Erkekleri

  Dünyanın En Yakışıklı Erkekleri

  Dünyanın En Yakışıklı Erkekleri kimler resimlerini paylaşırmısınız rica etsem:)

Sayfayı Paylaş