1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Dünyanın ilk Flash disk tabanlı sunucuları

  Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Sun Microsystems, dünyanın ilk Flash disk tabanlı sunucularıyla sektöre öncülük ediyor. Sun’ın SSD tabanlı sunucuları, OpenSolaris ve Solaris ZFS'i bir araya getirerek performansı ikiye katlıyor, güç tüketimini yüzde 38 oranında azaltıyor.
  Sun Microsystems, uçtan uca kurumsal Flash stratejisindeki bir sonraki adımı olarak x64, CMT (Chip Multi-Threading) ve Blade sistemlerine yönelik Solid State Disk (SSD) Flash teknolojisini duyurdu.

  Sun’ın yazılım, sistem ve depolama arasında SSD entegrasyonu sağlamaya yönelik sistem tasarımı yaklaşımı, kurumsal seviyedeki bileşenleri kullanıyor ve depolama hiyerarşisini yeniden tanımlıyor. Bu yaklaşım ile kurumlar yanıt sürelerini yüzde 65’e kadar arttırıyor, sekiz kata kadar daha yüksek performans ve geleneksel sabit disk sürücülerine göre yüzde 38 daha az güç tüketim şansı elde ediyorlar.
  Kurumların giderek artan hızda büyüyen verileri daha verimli biçimde sunmasını ve yönetmesini sağlayan Flash disk teknolojisi ile -daha iyi ölçek ekonomilerinin de katkısıyla- kurumsal Flash pazarının 2009'da önemli oranda büyüyeceği öngörülüyor. 2008 yılı başında uçtan uca Flash stratejisini ilk açıklayan firma olan Sun, Flash disk teknolojisini yaygın olarak kullanılan Sun Storage 7000 depolama ailesi ile bütünleştirdi. SSD yeniliklerini sunucuları ile bütünleştireceğini açıklayan Sun, yakında yüksek performanslı, güç tüketimi açısından verimli Flash disk tabanlı depolama ailesini de pazara sunacak.
  Sun Flash'ı Hizmete sunuyor
  Sun’ın x64, CMT sunucuları ve Blade sistemlerinden oluşan portföyü; halihazırda sanallaştırma platformları, kurumsal uygulamalar, internet, veritabanı ve Yüksek Başarımlı Bilgiişlem (HPC – High-Performance Computing) uygulamaları için sektörün en iyi performans sunan ve en verimli çözümleri. Sistemlere Solid State Disk’lerin eklenmesiyle birlikte kurumlar, I/O yoğunluklu uygulamalarında performans ve verimlilik artışı elde edebiliyor. Sun'ın x64 sunucuları ve Blade sistemleri; UltraSPARC, AMD Opteron ve Intel Xeon işlemcileri de dahil olmak üzere çok işlemcili mimarileri ve işletim sistemlerinden Solaris 10, Linux, Windows ve VMware'i destekliyor. Sun'ın Blade sistemleri, kurumlara rakip blade ve raflı sistemlere göre iki kata kadar fazla bellek ve I/O kapasitesi ve benzer raflı sunuculara göre yüzde 15 enerji tasarrufu sağlıyor. Şirketin CMT sunucuları da kurumlara watt başına dört kat yüksek performans ve rakip sunucuların dörtte biri kadar maliyet avantajı ve çevre verimliliği sağlıyor. Şimdi Solid State Disk’ler’in (SSD) Sun sistemlerine eklenmesiyle, kurumlar performanslarını ve I/O-yoğun uygulamalarını ikiye katlayabiliyor, güç tüketimini önemli ölçüde azaltabiliyorlar.
   
Dünyanın ilk Flash disk tabanlı sunucuları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Dünyanın İlk CEP TELEFON'u

  Dünyanın İlk CEP TELEFON'u

  ilk cep telefonu ne kadardı Motorola DynaTAC 8000x Dünyanın ilk üretilen cep telefonu "Motorola Dynatac 8000x" modelidir ve 6 mart 1983 yılında piyasaya sunulmuştur. Buluşun ilk temelleri 1968 yılında aynı radyo frekanslarının diğer bir alandaki cihaza hücresel teknoloji aracılığıyla (cell) aynı anda aktarılması ile atıldı. Bunu izleyen 15 yılda motorola yaklaşık 100 milyon...
 2. Dünyada İlk Sinema...

  Dünyada İlk Sinema...

  dünyada ilk sinema, nerede açıldı, hangi ülkede, hangi şehirde, tarihi, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Hafta sonları ,özellikle kış aylarında sıcak bir ortamda yapılacak en güzel aktivite sinemaya gitmektir.Günümüzde her türlü teknolojinin ve konforun kullanıldığı sinema salonları ,acaba ilk olarak ne zaman kapılarını seyircilere açtı? Gerçek anlamı ile...
 3. Dünyanın İlk Aşk Şiiri

  Dünyanın İlk Aşk Şiiri

  Dünyanın ilk aşk şiiri, ilk aşk şiiri, kim yazmıştır, kime yazmıştır, neden yazmıştır konuları hakkında detaylı bilgi alalım Aşk yeni eski yüzyıl farkı dinlemiyor melekler.Göründüğü gibi aşk her yerde. Şiir yazmak her yerde ve zamanda. Eskiden bile aşk şiirleri yazılıyormuş. Sadece günümüze has birşey değil demek ki. Dünyanın (bilinen) ilk aşk şiiri, İstanbul Arkeoloji Müzesinde...
 4. Flash disk format atma

  Flash disk format atma

  Flash disk format atma konusunda da bilgi verirseniz çok sevinirim ben Flash diske format atmak istiyorum.
 5. Flash disk biçimlendirme - format atma

  Flash disk biçimlendirme - format atma

  Flash disk format atma Flash disk biçimlendirme Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yaz

Sayfayı Paylaş