Dünyanın ilk Flash disk tabanlı sunucuları

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Dünyanın ilk Flash disk tabanlı sunucuları
Sun Microsystems, dünyanın ilk Flash disk tabanlı sunucularıyla sektöre öncülük ediyor.
Sun’ın SSD tabanlı sunucuları, OpenSolaris ve Solaris ZFS'i bir araya getirerek performansı ikiye katlıyor, güç tüketimini yüzde 38 oranında azaltıyor.
Sun Microsystems, uçtan uca kurumsal Flash stratejisindeki bir sonraki adımı olarak x64, CMT (Chip Multi-Threading) ve Blade sistemlerine yönelik Solid State Disk (SSD) Flash teknolojisini duyurdu.

Sun’ın yazılım, sistem ve depolama arasında SSD entegrasyonu sağlamaya yönelik sistem tasarımı yaklaşımı, kurumsal seviyedeki bileşenleri kullanıyor ve depolama hiyerarşisini yeniden tanımlıyor. Bu yaklaşım ile kurumlar yanıt sürelerini yüzde 65’e kadar arttırıyor, sekiz kata kadar daha yüksek performans ve geleneksel sabit disk sürücülerine göre yüzde 38 daha az güç tüketim şansı elde ediyorlar.
Kurumların giderek artan hızda büyüyen verileri daha verimli biçimde sunmasını ve yönetmesini sağlayan Flash disk teknolojisi ile -daha iyi ölçek ekonomilerinin de katkısıyla- kurumsal Flash pazarının 2009'da önemli oranda büyüyeceği öngörülüyor. 2008 yılı başında uçtan uca Flash stratejisini ilk açıklayan firma olan Sun, Flash disk teknolojisini yaygın olarak kullanılan Sun Storage 7000 depolama ailesi ile bütünleştirdi. SSD yeniliklerini sunucuları ile bütünleştireceğini açıklayan Sun, yakında yüksek performanslı, güç tüketimi açısından verimli Flash disk tabanlı depolama ailesini de pazara sunacak.
Sun Flash'ı Hizmete sunuyor
Sun’ın x64, CMT sunucuları ve Blade sistemlerinden oluşan portföyü; halihazırda sanallaştırma platformları, kurumsal uygulamalar, internet, veritabanı ve Yüksek Başarımlı Bilgiişlem (HPC – High-Performance Computing) uygulamaları için sektörün en iyi performans sunan ve en verimli çözümleri. Sistemlere Solid State Disk’lerin eklenmesiyle birlikte kurumlar, I/O yoğunluklu uygulamalarında performans ve verimlilik artışı elde edebiliyor. Sun'ın x64 sunucuları ve Blade sistemleri; UltraSPARC, AMD Opteron ve Intel Xeon işlemcileri de dahil olmak üzere çok işlemcili mimarileri ve işletim sistemlerinden Solaris 10, Linux, Windows ve VMware'i destekliyor. Sun'ın Blade sistemleri, kurumlara rakip blade ve raflı sistemlere göre iki kata kadar fazla bellek ve I/O kapasitesi ve benzer raflı sunuculara göre yüzde 15 enerji tasarrufu sağlıyor. Şirketin CMT sunucuları da kurumlara watt başına dört kat yüksek performans ve rakip sunucuların dörtte biri kadar maliyet avantajı ve çevre verimliliği sağlıyor. Şimdi Solid State Disk’ler’in (SSD) Sun sistemlerine eklenmesiyle, kurumlar performanslarını ve I/O-yoğun uygulamalarını ikiye katlayabiliyor, güç tüketimini önemli ölçüde azaltabiliyorlar.
 
Üst