1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    117
    Ödül Puanları:
    0

Dünyayı Ağlatanlar

Konu, 'Kitap Kurdu' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

[​IMG] İnsanlık öyle zalimler görmüştür ki, onların yaptığı zulümler, bilinenlerden çok daha fazladır. Haksızlıklarını ustaca gizlemeye çalışmışlar, barış sloganları atarak masumları ezmişler, zehirli hançerlerini çiçekler arasına saklamışlardır. Kimileri, özgürlük çığlığı atan masum halkları, tankların paletleri altında ezmiş, kimileri kadın, çocuk, yaşlı demeden kimyasal silah kullanmış, kimileri cesetlerden dağlar oluşturmuştur. Ne var ki, tüm bunlar tarihin tozlu sayfalarında unutulmaya terk edilmiş, hatta onların ideolojilerine sempatiyle bakanlar hala çıkabilmiştir. İşte mutluluk vaadiyle dünyayı ağlatanları gözler önüne sererek, bilhassa yeni yetişen neslin geçmişi unutmamasını istedik. Ta ki, ibret alınsın ve tarih tekrar yaşanmasın.

Yazar: Halit Ertuğrul
    Yayınevi: Nesil Yayınları
    ISBN: 9758499033
    Basım tarihi: Nisan 2004
    Kategori: Araştırma / Eleştiri / Deneme

Dünyayı Ağlatanlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dünya

Dünya

Kadınla tabir edilir. Dünya oyun ve eğlenceye, türülü türlü hallere, insanoğlunun karşılaşacağı durumlara, Dünyanın çirkin bir surette görünmesi Allahü Teala'nın inayetine, Dünyaya meylettiğini ve sadece dünyalık istediğini görmek değeri az olan şeyi değğerli olan şeye tercih etmeye, Dünyaya sırtını dönmek züht ve takvaya, Onunla sarmaş dolaş olmak ve onu kucakladğını görmek dünyadan istediği...
  2. Göksel - Dünya

Göksel - Dünya

Ne bekliyorsun benden Kışkırtıtken günaha Hiç mi suçun yok dünya Ne gelirki elimden Sunduğun çiçeklerden İstiyorsam bir parça Dünya, dünya, Dünya , dünya, dünya Ölümle aşk arası Bu incecik sınırda Arıyorum kendimi Dağınık duygularla Ben senin içindeysem Sen benim içimdesin Bu rüya gerçek değil Ben sende sürgündeyim Dünya, dünya, Dünya , dünya, dünya Benim sonum belli Yar senin sırrın ne...
  3. benim dünyam

benim dünyam

BENİM DÜNYAM KÜÇÜCÜKTÜR (sol el yumruk yapılır) KÜÇÜCÜKTÜR AMA SEVGİ DOLUDUR (sol elin parmakları yukarıya doğru açılır) BENDE KÜÇÜĞÜM,KÜÇÜK BİR ÇOCUĞUM (sol elin işaret parmağı açılır) KOŞARIM,OYNARIM (sol elin işaret parmağı koşturulur) ACIKIRIM (sol elin işaret parmağı karına götürülür) ANNEM GELİR BANA SORAR (sağ elin işaret parmağı sol elin işaret parmağı çevresinde dödürülür)...
  4. Elveda Dünya

Elveda Dünya

Üzülme yarim! Üzülmeye deymem ben... Ağlama ardımdan ne olur Seni bırakıp bu dünyadan gçömeyi bende istemem Ama ne yaparsın ki kader... Kanlı gözyaşlarıma yenisi eklendi Her geçen gün HEr aldığım nefes Beni yine ölüme sürükledi Üzülme yarim Sensiz acılar bile çekilmez gelir Ömrüm durur Hayatım ACılarım Hepsi Bir Anda Yok Olur Azraili hissetim ensemde Soğuk bir ürperti gibi ama tatlı bi...

Sayfayı Paylaş