1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.310
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  Duşakabin nasıl temizlenir ?

  Konu, 'Tüm Bilgiler' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Banyoların en gerekli ihtiyaç ve detaylarından dır duşakabinler.Duş sırasında suyun dışarı sızmasını önlerler.Duşakabin sayesinde banyolar temiz kalıyor.Ama gelin görünki sık sık suyla temas halinde olan duşakabinler küflenip,kireçlenip,sararabiliyor.Bu lekeleri çıkarmakta zaman alabiliyor.Peki duşakabinler nasıl temizlenmeli,duşakabin temizliği nasıl olmalı tüm detaylar yazımızın devamın da öncesi ; Duşakabin Modelleri İle Farklı Görünümler , Yeni modern duşakabin modelleri adlı konumuzu incelemenizi öneriyoruz.

  Duşakabinde oluşan lekeler genellikle kireçli su,sabun ,şampuan artığı ile oluşuyor.Düzenli temizlenmediği zaman lekeler belirgin ve rahatsız edici görünebiliyor.Bunun yanı sıra,küflenmeye bağlı lekelenme ve sararmalarda olabiliyor.Duşakabin lekelerini temizlemek meşaketli olabiliyor.Bu yüzden düzenli olarak her duş sonrası duşakabin camları kurulanmalıdır.Aksi taktirde bekleyen su damlacıkları kötü bir görüntü sergileyebilir.Duşakabin temizliğinde bir çok bayan ağrı kimyasal maddeler kullanıyor.Bu duşakabinin aşınmasına neden olabilir.Özellikle tuz ruhu gibi kimyasallardan uzak durmak gerekir.Lekeyi çıkarayım derken ,fayans aralarını açabilirsiniz.Duşakabin temizliğini kolay pratik yollardan sağlayabilirsiniz.Nasılmı, tüm detayları sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.  < Konu Resmi..>

  Duşakabinler sürekli olarak kullandığımız ve tortulanma durumunun da çok yoğun bir şekilde olduğu yerlerdir. Bilhassa çok uzun bir süre boyunca kullanılan duşa kabinlerin cam ile plastik bağlantı noktalarında özellikle küflenme ve sararma oluşumu meydana gelir.

  Bunlar genellikle iyi temizlenmeyen sabun ile şampuan artıkları yüzünden meydana gelir.

  Aynı şekilde duşa kabin camlarında da su ile kireç lekeleri sebebi ile kötü görünüm ve matlaşma meydana gelir.

  Duşakabin ve Duşakabin Camı Nasıl Temizlenir?

  Yöntem 1: İsterseniz duşakabinlerinizi deterjan yardımı ile kolayca temizleyebilirsiniz.
  Bunun için kullanabileceğiniz birçok temizlik malzemesi zaten evinizde mevcuttur. Temizleme işlemi için kireç sökücüler ile banyo yüzey temizleyicileri krem ve sıvılar işinize yarayacaktır.

  Cam ile çerçeve kısmının bağlantı bölgelerinde meydana gelen kirleri isterseniz ince uçlu bir fırça yardımı ile ya da eski bir diş fırçası yardımı ile fırçalayabilirsiniz.

  Yöntem 2: İsterseniz doğal malzemeler yardımı ile duşa kabin temizliğini yapabilirsiniz.
  Bunun için en iyi ve doğal temizlik malzemeleri arasında sirke vardır.

  Beyaz sirke yani saf sirke ile karbonat karışımı da gerçekten çok işe yarayan başka bir yöntemdir.

  İster sirke isterseniz de sirke ve karbonat kullanın uyguladığınız bu malzemeleri bölgeden çok iyi bir şekilde temizlemeyi ihmal etmeyin. Çünkü bu kalıntılar doğal malzeme kalıntısı olsa dahi temizlemiş olduğunuz yüzeye bölgeler zarar verebilir.

  Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
  Bilmeniz gereken en önemli husus duşa kabinlerinizi en az ayda 1 defa da olsa temizlemeniz gerektiğidir. Bu sayede duşa kabinlerde kir ve kir tabakası birikmesine de engel olabileceksiniz.

  Her defa banyodan çıktığınızda duşa kabin camının üzerinde birikmiş olan banyo suyunu mutlaka çek pas yardımı ile silerseniz bu sayede çok uzun süreli bir temizlik sağlayabilirsiniz.

  Duşa kabin camı üzerinde meydana gelen tortulanmanın en büyük nedenlerinden biri de camın düzgün bir şekilde kurumamış olmasıdır. Bu yüzden banyodan çıktığınız zaman çek pas uyguladığınız zaman kapağı açık bir şekilde bırakırsanız çok daha iyi bir şekilde kurumasını sağlamış olursunuz.

  Duşakabinlerin iç kısımları küçük ve çok sık bir şekilde temas edilen yerler olduğundan bu bölgelere ağır kimyasallar kullanmaktan kaçınmak gereklidir. Bilhassa tuz ruhu gibi zehirleyici kimyasallar dikkatsiz bir şekilde kullanılır ise insan bedeninde ciddi çok zararlara yol açabilirler. Bunun dışında bu yoğun kimyasallar banyo yüzeyinde bulunan fayans ile derzleri de eritebilir.
   
 2. meryem 19

  meryem 19 Forum Okuru

  ben kola döküryum banyoya misss gibi oluyor kirleri söküp atıyorrrr
   
 3. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.310
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113
  Banyo , tuvalet ve mutfak , evin hijyen konusun da en dikkat edilmesi gereken alanlar dan biri. Günlük temizliği alışkanlık haline getirirseniz , yerleşen kirleri ayrıştırmak için çözüm aramak zorun da kalmazsınız. Hijyen için Domestos ,Kireç lekeleri için ,(uygun fiyatlı )mintax kullanarak evinizin temizliğini sağlayabilirsiniz.
   
Duşakabin nasıl temizlenir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Duşakabin Temizliğinizi Nasıl Yapıyorsunuz Melekler ?

  Duşakabin Temizliğinizi Nasıl Yapıyorsunuz Melekler ?

  Melekler, duşakabin temizliğini nasıl yapıyorsunuz? Duşakabinin beyaz yerleri kirlenince berbat bir görüntü oluşturuyor. Bir de camların temizliği var tabi. :S Ben son zamanlarda şu aspirin temizlik malzemesini kullanıyorum.Bayağı memnunum.Ama başka tavsiyeleriniz varsa daha basit, daha kolay, yeniliklere açığım. Hem herkes faydalanmış olur :tik:
 2. Karides Nasıl Temizlenir?

  Karides Nasıl Temizlenir?

  karides nasıl ayıklanır, karides temizliği nasıl yapılır Deniz mahsullerinden biri olan karides birçok kişinin sofrasından eksik etmediği ve severek yediği bir üründür. Karides temizliği hakkın da sizlere işinize yarayacak bilgileri sizler için bu yazımız da paylaşıyoruz. Aşağıda ki adımlarla karides temizliğini pratik bir şekil de gerçekleştirebilirsiniz. Karides, deniz mahsulü tüketmeyi...
 3. Ayna nasıl temizlenir ?

  Ayna nasıl temizlenir ?

  ayna temizliği nasıl yapılır,lekeli aynalar nasıl temizlenir,pratik ayna parlatma yöntemleri, Evimizde dekorasyon amaçlı kullandığımız ya da banyomuzda yer alan aynaların kirli ve lekeli olması hem işlevini kaybettirir hem de kötü bir görüntü oluşturur. Aynalar çok sık temizlenmedikleri için zaman zaman ayna temizliği püf noktalarını unutmak gayet mümkündür ve işte biz de bu nedenle ayna...
 4. Taze Kan Nasıl Temizlenir?

  Taze Kan Nasıl Temizlenir?

  Giysinize, halıya ya da döşemelere sıçramış kan lekesinden kurtulmak oldukça zor olmakla birlikte bir takım yöntemlerle sorunu çözebilirsiniz. Ancak, eğer yanlış bir yol izlerseniz kan lekesi iyice içine işleyecek ve çıkarma zorluğu iki kat artacaktır. Ayrıca uygun yüzey tipine göre uygun temizliği uygulamanız da oldukça önemlidir. Eğer kan lekesi henüz yeni oluştuysa temizlemek daha kolay...
 5. Duşakabindaki Sabun ve Kireç Artıkları Nasıl Temizlenir?

  Duşakabindaki Sabun ve Kireç Artıkları Nasıl Temizlenir?

  Hemen hemen hepimizin evin de duşakabinli banyolar vardır. Aslın da duşakabinler biz bayanlar için çok büyük kolaylık. Duşakabinler henüz hayatımıza girmeden önce banyoların temizliği ve düzeni bize çok büyük sıkıntılar yaşatıyordu. Günümüz de duşakabinli banyolar sayesin de banyo yapma esnasın da etraf kuru kaldığı gibi banyo sonrası fazla temizlik eşyası vileda kovaları çekçekler gibi...

Sayfayı Paylaş