1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.470
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Duşakabin ve Duşakabin Camı Temizliği

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  duşakabin nasıl temizlenir, duşakabin camı nasıl temizlenir, duşakabin camı temizilği nasıl yapılır, banyo temizliği Hemen hemen her evin banyosun da yerini alan duşakabinler ile banyolar eskiye göre daha düzenli ve kuru alarak özellikle biz bayanların gözdesi olmaya devam ediyor.
  Hanımlar için bir sıkıntı olan duşakabin camı temizliği ise sizlere vereceğiniz bilgilerle kılaylıkla halledilerek artık can sıkıntısı olmaktan çıkıyor.
  Sabun ve kireçli suyun etkisi ile duşakabin camında oluşan kötü görnütülerden arındırılarak camın daha temiz bir hale getirecek temizlik tüyoları sizlerle;)
  < Konu Resmi..>

  Duşakabin nasıl temizlenir:

  Deterjan ile duşakabin temizliği:


  Duşakabin temizliği için kullanabileceğimiz pek çok temizlik ürünü mevcut. Çeşitli kireç sökücüler, banyo yüzeyleri için üretilmiş özel krem ve sıvılar işimizi görecektir. Cam ile çerçevenin bağlantı yerlerinde oluşan kirleri ince uçlu bir fırça veya temizlik için kullanabileceğimiz bir diş fırçasıyla giderebiliriz.

  Doğal malzemeler ile duşakabin temizliği:

  Doğal temizlik malzemeleri kullanmak isteyenlere önerimiz ise sirke. Evde pek çok yüzeyde kullanabildiğimiz sirke, bu bölgeler için de uygundur.
  Saf sirke (beyaz sirke) ve karbonat karışımı da işe yarayan bir yöntemdir.
  Unutmayalım, her ne malzeme kullanırsak kullanalım, bunlar sağlığımız için zararsız da olsa, uygulandıkları bölgeden iyice temizlenmelidir. Kalıntılar temizlediğimiz bölgeler zarar verebilir.

  Duşakabin camı nasıl temizlenir:

  Deterjan ile duşakabin camı temizliği:

  Duşakabin camları için özel üretilmiş deterjanlar bir çok markette satıldığı gibi çeşitli kireç çözücüler, temizlik için kullanılan krem ve sıvılar da işe yaramaktadır. Bunları yüzeye yayarak ve süngerle ovabilir ardından su ile durulayabiliriz. Duruladığımız duşakabin camını kurulamak veya çek paslamak daha iyi bir görünüm elde etmemizi sağlar. Su kalıntıları cam üzerinde leke yapar.

  Doğal malzemeler ile duşakabin camı temizliği:

  Duşakabin camı temizliğindeki doğal yöntemimiz ise saf sirke-karbonat karışımıyla gerçekleşiyor. Bir kabın içinde macun kıvamında olacak şekilde karbonat ve saf sirkeyi karıştırıyoruz. Bu karışımı sünger yardımıyla cama sürüyoruz. Yüzey üzerinde bir tabaka halinde karışımı bırakıyor 15-20 dakika bekliyoruz. Ardından yine sünger ve su yardımıyla karışımı biraz ovarak temizliyoruz.
  Duşakabin camının uzun süreli güzel görünümünü sağlamada birçoğumuzun bilmediği yağmur kaydırıcı spreyler çok işe yarar. Genelde araba camları için kullanılan bu spreyler duşakabin camlarında çok iyi sonuçlar verir. Büyük marketlerde ve araba malzemeleri satan mağazalarda bulabileceğimiz bu spreyleri duşakabin camına uygularken, camın mutlaka kuru olmasına dikkat etmeliyiz. Sirke-karbonat karışımıyla yapılan temizliğin ardından iyice kuruladığımız cama bu ürünü sıkıp, mikrofiber bez veya kağıt havlu ile iyice yedirerek silmektir.

  Duşakabin ve duşakabin camı temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler:

  Her şeyden önce yapmamız gereken en önemli şey, duşakabin temizliğini sık sık yinelemek. Böylece kir birikmesine engel olabiliriz.
  Banyodan çıkarken duşakabin camının üzerinde biriken suyu birkaç dakikamızı ayırarak çek pas ile silersek uzun süreli temizlik sağlayabiliriz.
  Duşakabin camı üzerinde oluşan tortulanmanın en büyük sebeplerinden biri camın düzgün kurumamasıdır. Bunun için banyodan çıkarken çek pasladığımız kapağı açık bırakırsak daha iyi kurumasını sağlayabiliriz.
  Duşakabin içleri küçük ve sık temas edilen yerler olduğu için ağır kimyasallar kullanmaktan kaçınmak şarttır. Tuz ruhu gibi zehirleyici etkisi olan kimyasallar, dikkatsiz kullanılırsa insan bedeninde ciddi zararlara yol açabilir. Ayrıca bu yoğun kimyasallar, banyo yüzeyindeki fayans ve derzleri eritebilir.


   
Duşakabin ve Duşakabin Camı Temizliği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Cam Duşakabin Tasarımları

  Cam Duşakabin Tasarımları

  Banyolarda etrafa su sıçramasın diye genellikle perde kullanılır. Ancak son dönemlerde bu duşakabinler perdelerin yerini almaya başladı. Hem çok şıklar üstelik de cam olmaları da hijyen açısından çok önemli. Herkesin zevk ve ihtiyacına göre farklı cam duşakabin çeşitleri firmalar tarafından dizayn edilebilmektedir. Banyolarde şeffaf ve sade dekorun ön planda tutulması her zaman için ferah...
 2. Duşakabin Temizliğinizi Nasıl Yapıyorsunuz Melekler ?

  Duşakabin Temizliğinizi Nasıl Yapıyorsunuz Melekler ?

  Melekler, duşakabin temizliğini nasıl yapıyorsunuz? Duşakabinin beyaz yerleri kirlenince berbat bir görüntü oluşturuyor. Bir de camların temizliği var tabi. :S Ben son zamanlarda şu aspirin temizlik malzemesini kullanıyorum.Bayağı memnunum.Ama başka tavsiyeleriniz varsa daha basit, daha kolay, yeniliklere açığım. Hem herkes faydalanmış olur :tik:
 3. Duşakabindaki Sabun ve Kireç Artıkları Nasıl Temizlenir?

  Duşakabindaki Sabun ve Kireç Artıkları Nasıl Temizlenir?

  Hemen hemen hepimizin evin de duşakabinli banyolar vardır. Aslın da duşakabinler biz bayanlar için çok büyük kolaylık. Duşakabinler henüz hayatımıza girmeden önce banyoların temizliği ve düzeni bize çok büyük sıkıntılar yaşatıyordu. Günümüz de duşakabinli banyolar sayesin de banyo yapma esnasın da etraf kuru kaldığı gibi banyo sonrası fazla temizlik eşyası vileda kovaları çekçekler gibi...
 4. Duşakabin nasıl temizlenir ?

  Duşakabin nasıl temizlenir ?

  Banyoların en gerekli ihtiyaç ve detaylarından dır duşakabinler.Duş sırasında suyun dışarı sızmasını önlerler.Duşakabin sayesinde banyolar temiz kalıyor.Ama gelin görünki sık sık suyla temas halinde olan duşakabinler küflenip,kireçlenip,sararabiliyor.Bu lekeleri çıkarmakta zaman alabiliyor.Peki duşakabinler nasıl temizlenmeli,duşakabin temizliği nasıl olmalı tüm detaylar yazımızın devamın da...
 5. Altın sarısı gold duşakabin modelleri

  Altın sarısı gold duşakabin modelleri

  altın sarısı duşakabin modelleri, gold duşakabin modelleri, duşakabin modelleri Her banyonun ihtiyacı olan duşakabin modelleri günümüz de oldukça farklı modelleri ile artık banyo dekorasyonunun ayrılmaz bir parçası olarak yer alıyor. Duşakabin modelleri aslın da iç mekanlara gireli uzun bir süre oldu ama yıllar geçtikçe daha modern bir görünüm elde ederek hem düz zemin de hemde küvet ve...

Sayfayı Paylaş