1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Duşakabindaki Sabun ve Kireç Artıkları Nasıl Temizlenir?

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Hemen hemen hepimizin evin de duşakabinli banyolar vardır. Aslın da duşakabinler biz bayanlar için çok büyük kolaylık. Duşakabinler henüz hayatımıza girmeden önce banyoların temizliği ve düzeni bize çok büyük sıkıntılar yaşatıyordu.
  Günümüz de duşakabinli banyolar sayesin de banyo yapma esnasın da etraf kuru kaldığı gibi banyo sonrası fazla temizlik eşyası vileda kovaları çekçekler gibi gereçleri de duşakabin içine koyarak banyo da düzen oluşmasını sağlayabilirsiniz.
  < Konu Resmi..>


  Tabiki bunun yanın da duşakabinin oluşturduğu bazı sıkıntılar da vardır. En büyük sıkıntısı ise sabun ve kireç artıklarıdır. Bunları duşakabinden temizlemek bazıları için büyük sıkıntı yaşatabiliyor. Ama günümüzde ki bazı temizlik maddeleri sayesin de bu artıkları kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Ben mesela kendi evimin duşakabinlerinde de kullandığım ve inanılmaz memnun kaldığım ürünü size tavsiye edebilirim.
  < Konu Resmi..>


  Duşakabininiz istediği kadar sabun artığından oluşan kireç bağlasın cillit bang köpüğü sıkıyor ve hatta fazla ovalamadan ardından su ile temizleyerek son derece temiz duşakabin camlara sahip oluyorsunuz.
  Daha önce benim için çok büyük sıkıntı olan bu olayı birçok ürün kullandımtan sonra bu mucizevi köpükle çözümledim.
  Bunun yanın da size tavsiye edebileceğim farklı yöntemler de var;

  Yöntem 1: İsterseniz duşakabinlerinizi deterjan yardımı ile kolayca temizleyebilirsiniz.
  Bunun için kullanabileceğiniz birçok temizlik malzemesi zaten evinizde mevcuttur. Temizleme işlemi için kireç sökücüler ile banyo yüzey temizleyicileri krem ve sıvılar işinize yarayacaktır.

  Cam ile çerçeve kısmının bağlantı bölgelerinde meydana gelen kirleri isterseniz ince uçlu bir fırça yardımı ile ya da eski bir diş fırçası yardımı ile fırçalayabilirsiniz.

  Yöntem 2: İsterseniz doğal malzemeler yardımı ile duşa kabin temizliğini yapabilirsiniz.
  Bunun için en iyi ve doğal temizlik malzemeleri arasında sirke vardır.

  Beyaz sirke yani saf sirke ile karbonat karışımı da gerçekten çok işe yarayan başka bir yöntemdir.

  İster sirke isterseniz de sirke ve karbonat kullanın uyguladığınız bu malzemeleri bölgeden çok iyi bir şekilde temizlemeyi ihmal etmeyin. Çünkü bu kalıntılar doğal malzeme kalıntısı olsa dahi temizlemiş olduğunuz yüzeye bölgeler zarar verebilir.

  Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
  Bilmeniz gereken en önemli husus duşa kabinlerinizi en az ayda 1 defa da olsa temizlemeniz gerektiğidir. Bu sayede duşa kabinlerde kir ve kir tabakası birikmesine de engel olabileceksiniz.

  Her defa banyodan çıktığınızda duşa kabin camının üzerinde birikmiş olan banyo suyunu mutlaka çek pas yardımı ile silerseniz bu sayede çok uzun süreli bir temizlik sağlayabilirsiniz.

  Duşa kabin camı üzerinde meydana gelen tortulanmanın en büyük nedenlerinden biri de camın düzgün bir şekilde kurumamış olmasıdır. Bu yüzden banyodan çıktığınız zaman çek pas uyguladığınız zaman kapağı açık bir şekilde bırakırsanız çok daha iyi bir şekilde kurumasını sağlamış olursunuz.

  Duşakabinlerin iç kısımları küçük ve çok sık bir şekilde temas edilen yerler olduğundan bu bölgelere ağır kimyasallar kullanmaktan kaçınmak gereklidir. Bilhassa tuz ruhu gibi zehirleyici kimyasallar dikkatsiz bir şekilde kullanılır ise insan bedeninde ciddi çok zararlara yol açabilirler. Bunun dışında bu yoğun kimyasallar banyo yüzeyinde bulunan fayans ile derzleri de eritebilir.
   
 2. melekannesi

  melekannesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  15 Aralık 2016
  Mesajlar:
  293
  Beğenilen Mesajlar:
  43
  Ödül Puanları:
  28
  bende cillitbang köpük sprey kullanıyorum ve çok memnunum duşakabin camlarını musluk ve duş başlıklarını falan tertemiz yapıyor sabun artığı bırakmıyor bide viledanın su tutmayan bir spreyini de kullandım duşakabin camlarını güzel temizliyor ama benim favorim yinede cillitbang banyo köpüğü asla vazgeçmem tek geçerim
   
Duşakabindaki Sabun ve Kireç Artıkları Nasıl Temizlenir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ütüdeki Kireç Nasıl Temizlenir? İşte Tüyolar!

  Ütüdeki Kireç Nasıl Temizlenir? İşte Tüyolar!

  ütü kireci, ütü kireci temizleme, ütü kireci nasıl temizlenir Sevgili melekler, en çok kullandığımız ev aletlerinden biri olan ütünün içinde zaman içerisinde kireç oluşur. Bunu ortadan kaldırmak için sizlere tavsiyemiz limon suyu veya sirke. Bu kireçlerin hiç oluşmaması için hazır satılan ütü sularını da tavsiye ettiğimizi hatırlatıyor, ütüdeki kireçten kurtulmak için evde yapabileceğiniz...
 2. Su ısıtıcısında ki kireç nasıl temizlenir?

  Su ısıtıcısında ki kireç nasıl temizlenir?

  Evlerde sıkça kullandığımız kettle (su ısıtıcı) yüzeyi ya da rezistansı, suların kireç durumuna göre bir süre sonra kireçle kaplanır. Kireçten arındırılmadığı takdirde zaman zaman kireç parçalar halinde çözülüp yemeklerimize ya da çaya karışabilir. Bu da kötü bir tat bırakmasına sebep olur. Mutfağımızda belki de en sık kullandığımız küçük ev aletlerinin başında gelen kettle (su ısıtıcı) nasıl...
 3. Çaydanlıktaki Kireç Nasıl Temizlenir?

  Çaydanlıktaki Kireç Nasıl Temizlenir?

  Çay demlerken kullandığınız suyun kireç oranına göre çaydanlık dipleri belirli aralıklarda kireçle kaplanır. Çaydanlıkta biriken kireç temizlenmediği takdirde çayın berraklığı bozulabilir. Oluşan kireç uzun süre temizlenmediğinde ise kendiliğinde çözülür ve çayınızın tadını değiştirebilir. Şebeke sularındaki kireç, zamanla yoğunlaşarak çaydanlık ve diğer ısıtıcıların zemininde inatçı kireç...
 4. Duşakabin nasıl temizlenir ?

  Duşakabin nasıl temizlenir ?

  Banyoların en gerekli ihtiyaç ve detaylarından dır duşakabinler.Duş sırasında suyun dışarı sızmasını önlerler.Duşakabin sayesinde banyolar temiz kalıyor.Ama gelin görünki sık sık suyla temas halinde olan duşakabinler küflenip,kireçlenip,sararabiliyor.Bu lekeleri çıkarmakta zaman alabiliyor.Peki duşakabinler nasıl temizlenmeli,duşakabin temizliği nasıl olmalı tüm detaylar yazımızın devamın da...
 5. Çaydanlıktaki kireç nasıl temizlenir?

  Çaydanlıktaki kireç nasıl temizlenir?

  Mutfak gereçleri arasında en sık kullanılan malzemelerden olan çaydanlık hijyenine önem verdiğimiz araçlardandır. Çaydanlık bazı yerlerdeki kireçli sular nedeniyle çok sık kireç tutabilmektedir. Bu durum söz konusu olduğu zaman çaydanlıktaki kireç nasıl temizlenir, çaydanlıktaki kireç nasıl sökülür konusundaki sorular aklınıza gelir. Sorularınıza yanıt verebilmek adına suyun kireçlilik durumu...

Sayfayı Paylaş