1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Düşük Yapan Kadınlar Nasıl Beslenmeli?

  Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Bu konu düşük yapan kadınlar için beslenme önerilerine yer vermektedir.
  Bazı gebelikler ne yazık ki sonuna kadar gitmez ve düşükle sonuçlanır. Düşük yapan kadınların ne yazık ki psikolojileri bazen uzun süre düzelmez. Sonuçta kolay bir olay değil tabi, anne olmaya hazırlanan kadın düşük yaptığında büyük bir hayal kırıklığına uğrar.

  Düşük yapan kadınlar için beslenme uzmanlarının önermiş olduğu sağlıklı beslenme rehberini sizler için paylaşıyoruz. Beslenme düşük yapan kadınları bir an önce toparlayacak ve eski sağlığına kavuşturacaktır.

  Düşük yapmak kadınları psikolojik olarak son derece etkilemekte ve düşük sonrası toparlanmada kadınlar hayli zorlanmaktadır. Düşük yapan kadınların vücutlarını toplayabilmeleri için beslenmelere dikkat etmeleri gerekmektedir. Vücutlarını toplayabilecek enerjiyi elde edebilmek için faydalı gıdalar ve vitaminler almaları gerekmektedir.

  [​IMG]

  Düşük yapan kadınların protein alabilmek için bol bol baklagil ve sebze tüketmesi ayrıca balık, tavuk, et vb. et ürünlerinin tüketimine ağırlık vermesi gerekmektedir. Vitamin alabilmek için de meyve ya da vitamin hapları kullanmalıdırlar. Ayrıca vücudun eski kuvvetine kavuşması içinde süt, peynir, yoğurt, yumurta gibi protein kaynağı besinlerin tüketilmesi kısa zamanda toparlanmanıza yardımcı olacaktır.

  Kadınlar için annelik hissi çok büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle çocuklarını kaybeden annelerin psikolojik olarak yardıma ihtiyacı olabileceği gibi beslenme açısından da çevresindekiler tarafından yardıma ihtiyacı bulunmaktadır. Düşük yaptıktan sonra vücut da güçsüzlük meydana gelmektedir yeniden eski gücüne vücudunuzu kavuşturmak ve yeni bir bebek umudu için mutlaka proteinli, vitaminli ve faydalı yiyecekler tüketmelidirler. Sebzelere ağırlık vererek et ürünlerini bol miktarda almalılar.
   
 2. elif kara

  elif kara Forum Okuru

Düşük Yapan Kadınlar Nasıl Beslenmeli? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. kadınları itici yapan detaylar

  kadınları itici yapan detaylar

  kadınları itici yapan detaylar erkeklere itici gelen kadınlar Erkeklere göre kadınları itici yapan detaylar şunlarmış... : * güzel görünümlerine karşın konuşmaya başladığınızda çok boş bir hatun olması, * ciddiyetten uzak davranışları, * küfürlü konuşmaları, * kaba davranışları, * olur olmaz yerde çantalarından bi ayna çıkarıp makyaj tazelemeleri... * herşeyin güzellikle...
 2. Ülkemizdeki düşük oranları nasıl?

  Ülkemizdeki düşük oranları nasıl?

  Düşük yapan yiyecekler neler düşüğü tetikler Merhaba kızlar Hiç yaşanmasını istemediğim bir durum allah düşmanıma bile vermesin isterim Ama herşeyde Allah ın takdiriTürkiye Nüfus ve Sağlık Araştırmasında 2003 yılında gebelikte düşük oranı yüzde 21,3 olarak saptandı. Bunun yüzde 10;unu kendiliğinden, 11,3’ünü de istemli düşükler oluşturdu. 2008’de tekrarlanan aynı araştırmada ise...
 3. Kan Pıhtılaşması Sebeiyle Düşük Yapanların Topiği

  Kan Pıhtılaşması Sebeiyle Düşük Yapanların Topiği

  Bu konu; kan pıhtılaşması sebebiyle düşük yapanlar hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, etrafımızda da sık sık duyuyoruz, çette de bu konu hakkında sıkıntı yaşayan meleklerimizi görüyoruz. Bu sebeple bu topiği açmayı uygun gördük. Kan pıhtılaşması sorunu sebebiyle düşük yaşayan meleklerimiz bu topikten deneyimlerini, başarılarını, üzüntülerini, sevinçlerini kısacası tüm...
 4. düşük yapıldığı nasıl anlaşılır

  düşük yapıldığı nasıl anlaşılır

  Merhaba.Gebe olduğumu yeni öğrendim.Ancak etrafımda çok fazla düşük yapmış olan kadın var ve bu da beni etkiliyor.Acaba düşük yaptığımı nasıl anlarım kendi kendime?
 5. Emziren annelere gaz yapan yiyecekler

  Emziren annelere gaz yapan yiyecekler

  Anne sütünün bebeğiniz için ne kadar faydalı olduğunu biliyorsunuzdur. Bu sebeple doktorlar bebeğinizi ne kadar fazla emzirebilirseniz o kadar iyi olduğunu savunurlar. Ancak burada dikkat etmeniz gereken tükettiğiniz yiyeceklerin anne sütüne geçeceği ve dolayısıyla bebeğinizi de etkileyebileceğidir. Dolayısıyla emzirme döneminde annenin nasıl beslendiği, neleri yiyip neleri yemediği oldukça...

Sayfayı Paylaş