1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.637
  Beğenilen Mesajlar:
  2.419
  Ödül Puanları:
  113

  Düşükle ilgili merak edilen tüm sorular

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Düşük hamileliğin 20. haftasından önce bebeğin kaybedilmesidir- en çok ilk 12 haftada oluşur. Düşükler fark edilen gebeliklerin yüzde 15?inde oluşur, ve şaşırtıcı bir şekilde bütün hamileliklerin yüzde 50?sinde oluşur. Düşük yapan kadınların yüzde 85 kadarı bir sonraki seferde sağlıklı bir hamilelik geçirirler. Düşükle başa çıkmaya çalışırken uzman cevapları kadar düşük yapmış kadınlardan destek alın.

  1. Düşük yaptığımı nasıl anlarım? Düşüğün semptomları değişir. Bazı kadınlar için, en önemli uyarı işareti artık hamile olmadıklarını hissetmeleridir. Düşük yapan kadın çok azdan çok şiddetliye kramp yaşayabilir- veya yaşamaz- ve sıklıkla hafiften şiddetliye kadar değişen kanaması olabilir. Bazı kadınlar düşüğün acısının doğum sancısına benzer tarif ederler.
  < Konu Resmi..>
  GEBELİKLE İLGİLİ TÜM KONULAR BU LİNKTE  2. Doktorunuzu ne zaman aramalısınız? Eğer düşük yaptığınızı düşünüyorsanız, doktorunuzla iletişim kurup, bebeği kontrol etmek için ültrason için bir saat saptamak isteyebilirsiniz. Kanamanız ağırlaşınca; eğer yoğun bir karın ağrınız ve kramp varsa,; ateşiniz varsa veya kokulu akıntınız varsa; veya kanamanız bir haftadan fazla sürdüyse doktorunuzla hemen irtibata geçmeniz önemlidir.

  3. Bu neden bana oldu? ?Niye? sorusunu sormak veya hatta bir şekilde sorumlu hissetmek normaldir, buna rağmen gerçek şu ki, çok az düşüğün sebebi bazı çevresel faktörler veya akrabalık aktivitelerdir.

  4. Düşük yapmak ne kadar sürer? Genellikle bir kadın krampla birlikte azdan çoğa doğru giden kanama yaşayacaktır. Süreç bir gün de, birkaç gün de sürebilir.

  5. Kanama ne kadar sürer? Eğer düşük tamamlandıysa, kanama bir hafta, en çok iki hafta sürmelidir. Kayıptan sonra birkaç gün bazı küçük kramplar yaşayabilirsiniz. Kanama asla adetin en ağır gününden daha ağır olmamalıdır.

  Eğer kan kaybı bir saatte bir pedi veya bir tamponu aşarsa veya kanama iki haftadan fazla sürerse, doktorunuza haber verin. Çok kanama olmadan düşük yapmak mümkündür, eğer olursa, embriyo geri içeri çekilebilir. Daha fazla öğrenin.

  6. Adetim ne zaman geri döner? Zor olmayan bir düşüğün ardından, düzenli devirleri olan kadınlar düşüğün tamamlanmasını takip eden 4 ila 6 hafta içerisinde adet göreceklerdir.


  7. İyileşmem ne kadar zamanımı alır? Hamilelik kaybının duygusal iyileşmesi aylar sürebilir. Bir kadın için yaşlandığı zaman düşük acısını hatırlaması alışılmamış değildir. Fiziksel iyileşme, şikayetler oluşup oluşmamasına veya herhangi bir dokunun kalıp, kalmamasına göre hamilelik süresinin uzunluğuna bağlı olabilir. Sorunsuz bir düşükte, fiziksel iyileşme sadece bir veya iki hafta sürebilir.

  Ne zaman yeniden denemeye başlayabiliriz? Doktorunuzla durumunuzu tartıştıktan sonra ne kadar beklemeye karar vermek kişisel bir karardır. Sorunsuz bir düşükte, kayıptan muhtemelen iki ila dört hafta sonra yumurtlamaya başlarsınız. Uzmanlar tekrar gebe kalmaya çalışmadan önce en az bir devir beklemeyi sıklıkla tavsiye ederler. Fiziksel iyileşme kadar duygusal açıdan da iyileşmek için zaman vermek akıllıca bir seçimdir. Hormonal denge duygularınızdan etkilenebilir, ve iyileşene kadar beklemeniz bir sonraki hamileliğinize daha az endişeli yaklaşmanıza yardım edebilir.

  9. Eşimi nasıl destekleyebilirim? Siz kendiniz rüyalarınızdaki oğlu ve kızı kaybetmenin acısını çekerken eşinizi desteklemek çok zor olabilir. Sizin de duygusal ihtiyacınız vardır. Eşinizle kaybınız hakkında konuşmaya çalışın. Taze hatıralar gözünüzün önüne gelirken, duygularınız hakkında adamakıllı açıkça iletişim kurmak en iyisidir.


  10. Bebeğimi nasıl anabilirim? Çoğu ebeveyn kaybettikleri bebeklerinin hatırasını devam ettirmek için bir yol bulmak isterler. Yas sürecinde ilerlerken bebeğinize yakın olmanıza yardım edecek, bebeğinizin ültrason resimleri, bebeğinizin ayak izleri veya başka eşyalar gibi bazı hatıraları bir araya getirmek isteyebilirler.


   
Düşükle ilgili merak edilen tüm sorular konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Güzellikle İlgili Merak Edilen Sorular ve Cevapları

  Güzellikle İlgili Merak Edilen Sorular ve Cevapları

  Düz ve inatçı kirpikleriniz, yıpranmış saçlarınız ve uygun göz makyajı bulamadığınız beyaz teniniz mi var? Düz ve inatçı kirpiklerinizi nasıl kıvırabilirsiniz? Yoğun ve kıvrık kirpiklere sahip olmak için kirpik kıvırıcı almanız şart. Kirpiklerinizi iyice kıvırdıktan sonra şeffaf jel maskara uygulayın. Böylece şekli uzun süre bozulmaz. Sıradan kiprik kıvırıcıları kullanamıyorsanız pilli...
 2. Pilatesle İlgili Merak Edilen Sorular ve Cevapları

  Pilatesle İlgili Merak Edilen Sorular ve Cevapları

  platesle zayıflayanlar pilates ile kilo verme, pilatesle zayıflama, pilatesle kilo verme, pilates nasıl yapılır, pilates ile ilgili sorular, pilates ile ilgili sorular ve cevapları, pilatesle göbek eritme, platesle karın eritme, Son günlerin en gözde sporu pilates...Artık ev kadınları televizyonda verilen dersler eşliğinde pilates yapmaya başladı. Ama bu yöntemle yapılan pilates,...
 3. Aşılama Sonrasıyla İlgili Merak Edilen Tüm Soruların Cevapları

  Aşılama Sonrasıyla İlgili Merak Edilen Tüm Soruların Cevapları

  Bu konu; Aşılama Sonrasıyla İlgili Merak Edilen Tüm Soruların Cevapları hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bebek sahibi olmak için tedavi gören çiftlerin tercihlerinden biri aşılamadır. Aşılama yöntemine başvuran anne adayları için aşılama sonrası pek çok şey merak edilir. Elbette ki bu sorular doktorlara sorulur ama yine de akla gelen sorular ve cevapları için bu sayfamızdan...
 4. Hamilelikle ilgili tüm merak edilen sorular ve cevaplar

  Hamilelikle ilgili tüm merak edilen sorular ve cevaplar

  hamilelik belirtileri nelerdir,hamilelikte kabızlık,hamilelikte kanama,hamilelikte hangi testler mutlaka yapılmalı,hamilelikte baş ağrısı,hamilelikte bebeğin kalp atışı,gebelik sorunları hakkında bilgiler Hangi testler mutlaka yapılmalı? İdrar testi kan gurubu kan sayımı hepatit b ve bazı enfeksiyon araştıran testler yapılmalıdır. 1- Hamileliğin belirtileri nelerdir? En önemli...
 5. Tesettür le ilgili merak edilen sorular ve cevaplar

  Tesettür le ilgili merak edilen sorular ve cevaplar

  Teferruat" diyerek saçları açmak haramdır. Hele kapanmaya önem vermeyenin imanı gider. Sokağa çıkarken peruk takabilir miyim? Sokağa çıkarken peruk takmak zaruretsiz caiz değildir. Erkekler arasında başını açmak zarureti olduğu zaman, kadının peruk kullanması caiz ve lazım olur. Zaruret, başka çare bulamamak demektir. Sadece zaruret halinde peruk takabilirsiniz Tesettür Sadece...

Sayfayı Paylaş