Duvara simli boya nasıl yapılır?

Uzman SühaN

Administrator
Duvara simli boya nasıl yapılır?
duvar boyasına sim nasıl katılır,duvar boyasına hangi sim katılır,simli boya nasıl hazırlanır,hazır simli boyanın duvara uygulanması hakkında bilgiler

Ev boya dekorasyonunda yeni trend ışılışıl parlayan simli boya ve badanalar

s.jpg


Simli Boya Nerelere Uygulanabilir ?

Simli boya hem tavanlara , hem de duvarlara rahatlıkla uygulanabilir.ss.jpg

Simli Boya Nasıl Yapılır ?

Simli boyayı hazır olarak sadece Polisan Dekoart Simli Efekt Boyası ile yapılmaktadır. 0,75 L - 2,5 L ambalaj seçenekleri mevcuttur. Tek katta 15-20 m²/L ‘lik alan boyanabilir.

Polisan Dekoart Simli Efekt Boyası nasıl uygulanır ?

Decoart Sim, su bazlı Elegans Extra Mat / Yarı Mat boyaları üzerine uygulanır. Uygulama yapmadan önce yüzey kuru ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Uygulama sırasında ortam ve yüzey sıcaklığı 5 - 30°C arasında olmalıdır. Yüzeye istenilen renkte Elegans Extra Su Bazlı Boya uygulaması yapıldıktan sonra veya yüzeyde var olan eski boya üzerine sim etkisi vermek amacı ile Decoart Sim uygulanır. Decoart Sim kullanılmadan öne iyice karıştırılmalıdır. Ayrıca homojen yayılma için kullanım esnasında da karıştırılması tavsiye edilir. İnceltme yapılmadan yüzeye uygulanır. Daha simli bir yüzey elde etmek istendiğinde ikinci kat uygulaması yapılabilir, rulonun ıslatılarak kullanılması tavsiye edilir. Katlar arasında 4 saat beklenmelidir.Polisan Dekoart Simli Efekt Boyasını Tavsiye Ediyor musunuz ?

Fiyat olarak yüksek ve uygulanacak alan en fazla tek katta 15-20 m²/L olduğu için tavsiye etmiyoruz.Simli Boya Nasıl Yapılır?

simli boya

Nalburdan istediğiniz renk ve özellikte sim temin edilmeli.
Duvara bir kat simsiz şekilde boya uygulanmalı.(Öncesinde duvarın durumuna göre binde astar,geçiş astarı uygulanabilir)
Bir kat boya vurulmuş duvar veya tavan boyasının içine istediğiniz yoğunlukta sim katmalısınız. Eğer az yoğun istiyorsanız bir paket sim , orta yoğunlukta istiyorsanız iki paket sim veya çok yoğun olsun istiyorsanız üç paket sim boyaya katmalısınız.
Sim boyaya katıldıktan sonra iyi homojenliği yakın oluncaya dek karıştırılmalı.
Bir kat boya uygulanmış duvar veya tavan üzerine simli boyamızı uyguluyoruz.
 
Geri
Üst