Duygusal beslenme kitabı: 'Duyguları Yemek'

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Duygusal beslenme kitabı: 'Duyguları Yemek'

Uzman psikoloğun yazdığı kitap hakkında şimdi size detaylı bilgiler vermek istiyorum.Özellikle yemek yeme bağımlılığı olan kiyilerin mutlaka okuması gerektiğine inanıyorum kilo alma olayına psikolog gözüyle yaklaşan Treysi Kazmirci bakalım kitabında nelere yer vermiş

Psikolog Treysi Kazmirci, kilo almamızın duygularla ilişkisini bu kitapta topladı.

Psikolog Treysi Kazmirci'nin yepyeni kitabı 'Duyguları Yemek', bağımlılık olarak yemek yeme sorunlarına çözüm getiriyor.
kitap1-1201.jpg

Uzman Psikolog Treysi Kazmirci beslenme konusunda oldukça deneyimli bir isim. Mezura Kliniği’ne beslenme program almaya gelen kişilerin program süresince verdikleri kiloyu koruyup geri almalarını engellemek amacıyla düşünce ve davranış değişikliği oluşturmada yardımcı olmak üzere çalışıyor ve diyet sürecinde motivasyonun devamına katkıda bulunuyor, Yeme bozukluğu eğilimi gösteren kişilerle de çalışarak, onların sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanması sürecine bir psikolog olarak katkıda bulunuyor.

Şimdi ise yepyeni kitabıyla duygular ve beslenme üzerine herşeyi anlatıyor. Yıllardır her türlü diyeti denediniz ama hâlâ kilolarla başınız dertte mi? Sürekli kilo verip sonra tekrar almaktan mı şikâyetçisiniz? Her kilo verişinizin ardından daha da fazla kiloyla kendinizi tekrar başa dönmüş gibi mi hissediyorsunuz? Aslında nasıl beslenmem gerektiğini biliyorum ama uygulayamıyorum mu diyorsunuz? Geceleri yeme alışkanlığınızdan bir türlü kurtulamıyor musunuz? Üzgün, sinirli, sıkkın veya mutsuz olduğunuzda kendinizi buzdolabının önünde mi buluyorsunuz?

Eğer bu sorulardan birine veya bazılarına cevabınız evet ise bu kitap tam size göre!

Kitapta duygusal yeme ile ilgili her bilgi mevcut
Kitapta:

* Açlığınız fizyolojik mi, psikolojik mi?
* Fizyolojik açlıkla karıştırılan duygular...
* Duygusal yemek yemeden kurtulmaya doğru 10 adım...
* Bağımlılık olarak yemek...
* Ayrılık ve yemek...
* İlk olarak: kendinizi sevmelisiniz...
* Tartı dost mu; düşman mı?
* Battı balık yan gider mi?
* Akşam yemeği masasını stresten arındırmanın 6 yolu...
* Yeme alışkanlığında arkadaş etkisi...
* Diyetisyene bağımlılık geliştirme...
* Yap-A-mamak gibi başlıklar yer alıyor.

Lezzetli tarifler
Kitapta ayrıca Ahmet Hakan, Ali Poyrazoğlu, Arte Tahir, Asuman Dabak, Balçiçek Pamir, Başak Sayan, Behzat Gerçeker, Berrin Gürcan, Cenk Ertan, Deniz Berdan, Deniz Kaprol, Derya Baykal, Didem Uzel, Ece Uslu, Eda Taşpınar, Fulya Eyilik, Kürşat Başar, Nevşah Fidan, Özge Ulusoy, Pınar Altuğ Atacan, Rasim Öztekin, Semiramis Pekkan, Semra Özal, Serap Tibuk, Sinem Bayer, Vedat Sakman, Yazgülü Aldoğan ve Yetkin Dikinciler'den hayatımıza tat katacak lezzetli tarifler de yer alıyor.

Duyguları Yemek
Treysi Kazmirci
Epsilon Yayınevi
2009, 205 sayfa

Geri