1. Onun_Ülkesi

  Onun_Ülkesi Banned

  Kayıt:
  20 Ekim 2009
  Mesajlar:
  42
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Duygusalım her an ağlıyabilirim diyenler buraya

  Konu, 'Burası benim köşem...' kısmında Onun_Ülkesi tarafından paylaşıldı.

  Bu köşede ağlamak serbet dilediğinizce ağlıyabilirsiniz... Size her gün elimden geldikce duygu yüklü nostalji filmleri paylaşıcam ..
  Ilk filmimiz samanyolu.. Ediz hun hülya koçyiğit oynuyor..
  Bu film'mi izledikten sonra acaba böyle aşk'lar kaldımı diye çok düşündüm.. Bakalım siz neler söylüceksiniz.

  Bu filmi izlerken lütfen kendinizi kaptırmayın :shootout:
   

  Ekli Dosyalar:

 2. AuSSie-AnGeL

  AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  15 Şubat 2009
  Mesajlar:
  6.761
  Beğenilen Mesajlar:
  783
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  aNKaRa
  Ben Türk flmlerinden tek hababm sınıfını biliyorum... Yayınlayacağın filmleri izlemeye çalşırrm çünkü merak ediorum ...
  Köşen hayırlı uğurlu olsun canım..
   
 3. Gül Hanım

  Gül Hanım Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.193
  Beğenilen Mesajlar:
  17
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  burdur
  Köşen hayırlı uğurlu olsun canım
   
 4. RoCCo

  RoCCo Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  12 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.274
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  anam yerim o oğluşunu ben:D ALLAH bağışalsın canım cok tatlı maşallahh
   
 5. elmalı kurabiye

  elmalı kurabiye Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Ekim 2008
  Mesajlar:
  4.756
  Beğenilen Mesajlar:
  14
  Ödül Puanları:
  0
  hayırlı olsun cnm nayır nolamazz ben gec kalmışım :uhu: :D:D:D:D

  AMA BEN HERAN AGLAYABİLİRİM DUYGUSALIM :cry:

  [​IMG]

   
 6. Onun_Ülkesi

  Onun_Ülkesi Banned

  Kayıt:
  20 Ekim 2009
  Mesajlar:
  42
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Boş çerçeve....

  Yönetmen : Ertem Eğilmez
  Senaryo Yazarı : Ertem Eğilmez
  Tür : Dram , Duygusal
  OYUNCULAR: Kartal tibet , Hülya koçyiğit

  Konu : Annesinin vasiyeti üzerine tanımadığı bir genç kızla evlenmek zorunda kalan genç, bu evliliği gerçekleştirmemek için çeşitli yollar arar. Öte yandan gelin adayı da bu işe pek hevesli değildir. Ama kader ağlarını artık örmüştür...


  Filmin sonun da kız kendini şelale'den atıyor ya ozaman yapma diye bağırasım geliyor... :shootout:

  bu film kaçmaz arkadaşlar iyi seyirler tavsiyem kaçırmayın.... :)
   

  Ekli Dosyalar:

 7. Gül Hanım

  Gül Hanım Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.193
  Beğenilen Mesajlar:
  17
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  burdur
  evet canım bencede kacmaz bu filmi severim artı çok duygusalımdır hemen ağlarım
   
 8. Onun_Ülkesi

  Onun_Ülkesi Banned

  Kayıt:
  20 Ekim 2009
  Mesajlar:
  42
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  CANIM KARDEŞİM

  Sanırım 70’lerin Türkiye’sini tüm gerçekliğiyle ve olanca sadeliğiyle bize aktaran en önemli filmlerden biri diyebiliriz Canım Kardeşim için. Dramatik yapısı, kullanılan anlatım teknikleri, belgesel tadında kimi dış çekimleriyle beraber Türk sineması için yeni bir tarzın da habercisidir. Dönem sinemasına hâkim Klasik Yeşilçam melodramlarının yanında, Arzu Film ekolünün mühim bir parçası olan; Ertem Eğilmez’in elinden çıkmış 1973 yapımı bu film özel bir yere sahiptir. Hikâye, İzmir’in varoşlarında yaşayan son derece çaresiz ve türlü zorluklarla boğuşan yoksul insanların, tam manasıyla hayatta kalabilme mücadelesini anlatır. Murat, babası ve kardeşi Kahraman’la beraber güç bela yaşama tutunmaya çalışmaktadır. Ancak babasının ölümü ve ardından kardeşinin kan kanseri olduğunu öğrenmesiyle birlikte her şey daha da zorlaşır. Bu süreçte Murat, can dostu Halit’le beraber kardeşinin tüm sorumluluğunu üstlenir. Öte yandan Kahraman’ın en büyük hayali, evlerinde bir televizyonlarının olmasıdır. Tabii ki sayılı günleri kalan kardeşini mutlu edebilmek için Murat ve dostu Halit her şeyi göze alarak zorlu bir mücadelenin içine girerler; ancak beş parasızdırlar ve tıpkı bugünkü gibi düzen acımasızdır!
  [​IMG]

  [​IMG]

  Film adeta düzene yenik düşenlerin, bir türlü tutunamayanların acıklı ama gerçek anlatısıdır. Tüm karakterler ve hikâyeleri, öylesine yerli yerindedir ki ve 85 dakikada öylesine hakikatli işlenir ki; film izleyicide sarsıcı, rahatsız edici bir etki bırakır. Tabii kimilerince bu etki, fakir edebiyatına dayalı klasik bir duygu sömürüsü olarak algılansa da son derece kışkırtıcıdır ve hedefini bulur. Sokaklar, helâlar, dumanı tüten sıkış tepiş gecekondular, o puslu hava, etrafı çevreleyen çöp manzaraları, hep melodramlarda rastladığımız başarılı göz operasyonlarının icra edildiği ve Hülya Koçyiğit’in salınarak koştuğu boş koridorlara mukabil ağzına kadar dolu, leş gibi hastaneler ve daha nice görüntünün hepsi 70’lerin Türkiye’sinin bir panoramasıdır. Öyle ki, ölen babalarının cenazesini kaldırabilmek için eşeklerini satarlar hem de sucuk olacağını bile bile. Zira her şey satılıktır! Kan mesela; filmdeki çok vurucu konuların belki de en başında gelir. Ayrıca acı bir gerçek olduğu, fikrini aldığım dönemin insanları ve ebeveynlerim tarafından da teyit edilmiştir.
  Evet, Murat’la Halil gidip kanlarını satarlar; Kahraman’a güzel bir ziyafet çekmek, yeni kıyafetler alıp onu gezdirebilmek için sadece.
  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  Metin Akpınar’ın canlandırdığı Kancı Mehmet karakteri burada sistemin fütursuzca sektörleştirdiği bu kan alış verişinin basit bir parçasıdır sadece. Evet, kan tüccarıdır ama tam da olması gerektiği gibi işte düzenin adamıdır o kadar. Civardaki tek televizyonun sahibi, varoşların daha az kaybedeni, çarpık düzenin Kancı Mehmet’i. Ancak bir anteni alabilmiş bizimkilere söylediği "lan oğlum, aletsiz anteni gıçınıza mı sokcaanız" repliği ise küçük burjuva olmanın bir gereği olarak ilk ağızdan dillendirilir ve işine gelen bu adaletsizliğe övgü niteliği taşır. Her şey satılıktır! Kemal Sunal’ın canlandırdığı saf, Almanya yolcusuna satılan sidik bile. Çaresizlikten ortaya çıkan türlü üçkâğıtlar; yoksulu yoksula kırdırtan altta kalanın canı çıksın pratiği; kurtuluşu gurbette arayan, alamanya yolcusu bir nesil; pahalı restoranların aç seyircileri; **** işçisi bir anne; seri üretime geçmiş erotik film-dergi sektörü; git gide çok katmanlı bir hale bürünen toplumun, göstermelik ve dar çevrede gelişen modernleşmesinin, altında yatan derin yoksulluk vb. göndermeler filmin ana konusuna çok iyi adapte edilmiş yan unsurlar olarak görünürler. Canım Kardeşim filmini başarılı kılan etkenlerden biri de yan rollerde dahi Adile Naşit, Kemal Sunal, İhsan Yüce, Metin Akpınar, Renan Fosforoğlu gibi Türk sinemasının oldukça önemli oyuncularının görev almasıdır. Hatta pek göze batmayan figürasyonun bile ne kadar özenle ve ciddiyetle seçildiği aşikârdır. Hele ki Türkçenin yazıldığı gibi konuşulduğu, abartılı mı abartılı oyunculukların meziyet sayıldığı, müsamere tadındaki günümüz dizi ve filmlerini izlerken aradaki farkı daha iyi anlayabiliyoruz. Hem o dönemdeki sinemasal duruşu, hem de topluma ve sisteme bakışıyla, bir film ancak bu kadar mesaj kaygısı taşıyabilir. Ve hala geçerliliğini koruyan kaygılarıyla ancak bu kadar güncelliğini koruyabilir.

  [​IMG]

  [​IMG]


  Filmin ulusal bir festival tarafından da ödüllendirilen, harikulade müziği Cahit Oben’e aittir. Bence sağladığı duygu yoğunlu açısından ve anlatımı olağanüstü şekilde destekleyişiyle, sinema için yapılmış en iyi çalışmalardan bir tanesidir. Canım Kardeşim yayınlandığı dönemde maalesef gişede pek bir başarı elde edememiştir. 70-75 yılları arasında fırtına gibi esen Damat Ferit tiplemesiyle Tarık Akan ve Arzu Film ekolünün esaslı yönetmeni Ertem Eğilmez, bu tarzdan uzak durmak suretiyle yollarına devam etmişlerdir. Ancak ne olursa olsun geçen zaman içinde film, hak ettiği yere gelmiş ve arşivlik bir başyapıta dönüşmüştür. Canım Kardeşim, sıradan, gösterişsiz tıpkı bizim gibi sade vatandaşların hikayesidir. Hayata bir şekilde tutunmaya çalışan ve yukarılara yükselmek bir kenara daha da batmamak için çırpınan; “bu da mı gol değil hâkim bey?” bile diyemeyenlerin gerçek hikayesidir. Ve son olarak Kahraman çocuk, hepimizin canım kardeşi değil midir?
  • KÜNYE
  Yönetmen: Ertem Eğilmez
  [​IMG]


  Senaryo: Sadık Şendil
  Müzik: Cahit Oben
  Görüntü Yönetmeni: Erdoğan Engin
  Yapım yılı: 1973

  Gösterim tarihi: 01.03.1973
  • OYUNCULAR
  - Tarık Akan ( murat )
  - Halit Akçatepe ( Halit )
  - Kahraman Kıral ( kahraman)
  [​IMG]


  - Metin Akpınar ( kancı Mehmet )
  - Adile Naşit ( öğretmen )
  - Kemal Sunal ( yolcu )
  - Sıtkı Akçatepe ( musta )
  - Ali Yağız ( doktor)
  - Renan Fosforoğlu ( lokanta sahibi )
  - Ahmet Turgutlu ( kasap )
  - Kamer Baba ( Ziya efendi )
  - İhsan Yüce ( tuvaletteki adam )

  BU FİLMİ İZLERKEN GÖZ YAŞLARINIZA HAKİM OLAMIYACAKSINIZ!.... :shootout:
   
 9. jupiter

  jupiter Forum Okuru

  bu filmi ilk izledigimde yani hatirladigim kadariyla baya bi kücüktüm bunun manasini anlamayacak kadar belki ama beni okadar etkilemistiki cocuk yüregimle nasil agladigimi hala unutmuyorum kardeslik konusunu böyle ele alan bi filmin beni o yasta etkilemesi inanilmaz biseydi.insanlarin kendi kanlarini satip kardeslerine yardimci olmasi,babanin ölümü ve o ögretmenin davranisi gercekten cok etkilemisti beni bu tür degerlerimizi unutmamak sadece onu bize hatirlatildigi zaman yasamak degildir.
  eger kendimizi insan diye sifatlandiriyosak bunu her zaman yapmaliyiz bsey lerden etkilenerek degil onun gercekligini bilerek........................
   
 10. LAMİYA

  LAMİYA Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  1.628
  Beğenilen Mesajlar:
  8
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  istanbul
  bak bu filmi izlerken çok ağlamıştım ve her izlediğimde ağlayabilirim
   
 11. Onun_Ülkesi

  Onun_Ülkesi Banned

  Kayıt:
  20 Ekim 2009
  Mesajlar:
  42
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Genç bir kızın romanı...

  [​IMG]  Bir Genç Kızın Romanı Filminin Konusu


  Geçmişte yaşanılan bir aile trajedisi sonucu hayatının büyük bir bölümünü yatılı okulda geçiren ve liseden mezun olduğu zaman amcasının oğlu vasıtasıyla gerçek kimliğini öğrenmeye çalışan bir genç kızın hayatı trajedik hayatı... ​

  çFilmin Türü : Drama, Romantik
  Orijinal Adı : Bir Genç Kızın Romanı
  Yapımcı Firma : Er Film
  Yapım Yılı : 1971Yapım Ülkesi : Türkiye
  Orijinal Dili : Türkçe
  Filmin Süresi : 71 dakika
  Vizyon Tarihi :01.12.1971


  NEDEN HER SEVGİDE HÜSRAN VARDIR ? bu filim kaçmaz :):)
   
 12. jupiter

  jupiter Forum Okuru

  büyük sevgilerde hüsran,aci,göz yasi olmadan büyüklügü anlasilmaz o yüzden vardir,

  büyük acilar cekecek onu kaybedip onsuz olamadigini anlayacak ve onu ne kadar istedigini ögreneceksin ki sevginin tadi ciksin
  aci olmadan ask olmaz ask olmasi icin büyük fedakarliklar vermelisin

  güzel bi film izlemistimmmmm ve tavsiye ederim kizlarrrr
   
 13. Şevvall

  Şevvall Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  30 Ekim 2009
  Mesajlar:
  588
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  canım kardeşim filmi benide çok duygulandırıp ağlatmıştı bu filmi çok severim.bu arada köşen hayırlı olsun müşteri
   
 14. AyYuzlu

  AyYuzlu Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2009
  Mesajlar:
  1.960
  Beğenilen Mesajlar:
  29
  Ödül Puanları:
  48
  ya oglun cok tatlı allah analı babalı butusun bide darısı başıma
   
 15. melek derya

  melek derya Hamiş Melek

  Kayıt:
  20 Mart 2009
  Mesajlar:
  410
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  marmaris
  evet eskı flmler harıkaa yaaa
   
Duygusalım her an ağlıyabilirim diyenler buraya konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Boğazımı tutamıyorum diyenler buraya

  Boğazımı tutamıyorum diyenler buraya

  boğazımı tutamıyorum Ah şu boğaz:D hep onun yüzünden değilmi çoğu kilolar tatlılar ,pastalar,zeytinyağlılar diye diye bir bakmışsınız giysilerinizin içine sığamaz olmuşsunuz.Sonra başlanır her türlü diyet çeşidi uygulanmaya:training1:Diyet yapmaya gerek kalmadan iştahı kesmenizin yolları hakkında sizlere uzmanların önerdiği bilgileri aktarmak istiyorum.Yaza girerken formda bir vücutla girmek...
 2. Lady Gaga'nın duygusal anları

  Lady Gaga'nın duygusal anları

  lady gaga, belgeseli, ağladı, neden ağladı acaba diye merak eden herkes, burada merakınız giderilecek. Olay kadın Lady Gaga'yı hiç böyle görmediniz Melek'ler. İşte Lady Gaga'nın duygusal anları! Lady Gaga belgesel çekimlerinde gözyaşlarına boğuldu HBO tarafından çekilen Lady Gaga belgeselinde yer alan görüntüle, popun kraliçesinin kırılgan tarafını ortaya çıkardı. New York...
 3. Her an Seni Yaşıyorum

  Her an Seni Yaşıyorum

  Aşk mektupları, söylenemeyen sözler, karşılıksız sevgiler, aşk, tutku sizler için burda melekler... aşkı seviyorum,kalbimin çırpınırca atışlarını duymayı seviyorum,gözlerimin onu arayışını, sesini duymayı özlüyorum aşk seni seviyorum... Seviyorum seni...Canımdaki yasayan can..Her an seninle yasıyorum..karanlık gecemde gözlerin düsüyor bir yıldız gibi..Üsüyen günüme sevgin sıcaklıgıyla...

Sayfayı Paylaş