Düz Lise/Meslek liseleri yardım etmeniz gerek

Pasaklı Tanrıça

Yeni Üye
Üye
Düz Lise/Meslek liseleri yardım etmeniz gerek
düz lise eşit ağırlık bölümü meslekleri kayseri düz lise puanları kayserideki liseler puanları kayseri adana
Birincisi "meslek liselerinde de" sayısal, sözel ve eşit ağırlık diye alan seçimi yapılacak ben ilerde öss ye girerken "psikolog" olmak istiyorum ama puanım yetmediğinden meslek lisesinde muhasebe bölümü okuyacağım.Ama benim psikolog olmam için sözeli seçmem gerekiyor ama benim bölümüm muhasebe olduğu için eşit ağırlığı yada sayısalı seçmem gerekli .Benim korktuğum şey ben sözeli seçersem bana sayısal öğreteceklermi (mat 2 gibi ) eğer ğretmezlerse peki ben muhasebe dersinin sınavı olduğunda ben nasıl cevaplayacağım soruları. yada ben sözeli seçersem bana muhasebe dersi verirlermi verirlerse içinde matematik bölümü olur mu ben ne yapacağım Bide ben meslek lisesine gittiğim için bazı dersleri görmiyeceğim onun yerine muhasebe göreceğim ama bu yüzden benim eksiğim olacak :uhu: Dershaneye gitsem işe yaramı YARDIM EDİNNN:uhu:

İkincisi
Eğer bunların bir çözümü yoksa ben düz liseye gitmek istiyorum çünkü orada tüm dersleri göstercekler çünkü meslek seçme şeyin yok sadece sayısal sözel eşit ağırlık seçiyorsun öbür dersler var eksiğimde olmaz diye düşünüyorum

BANA MALTEPE,TUZLA,İDEALTEPE TARAFLARINDAKİ DÜZ LİSELERİN ADLARINI BULABİLİRMİSİNİZ LÜTFENN :uhu:

Son düzenleme:
Sözel seçtiğiniz takdirde yine sayısal göreceksiniz, çünkü öss sınavında biliyorsunuz ki 2 bölüme ayrıldılar, ve bölümünüz ne olursa olsun ilk 120 soruyu yapmak zorundasınız. Bu yüzden sayısalınız olacaktır.

Ayrıca düz liseler listesi için gugıl amcadan yardım alabilirsiniz :)

Ben pek anlmayıroum ama kardeşimle yşaıtsınız oda Sağlık meslek seçti
Anadolu Öğretmen tutmadı ...
Şimdide heryer anadolu lisesi bende pke geleceğini görmüyorum
Ailecek karar aldık sağlık mesleğe girdi =)

Bence ben pek anlamam bu konulardan ama meslek liselerini tercih et ;)
Düz liselerin gleeceği yok
(Benim görüşüm)
Ordan sonra eğitim çok zor oluyor...
En azından okul bitince dirak mesleğe gçeersin
Ama hayalinde psikologluk varsa kesinlikle onu yap

ama meslek liselerinde farklı olmak zorunda çünkü benim bölümüm orda muhsebe ama ben sözeli seççem muhasebe eşit ağırlık yada sayısala giriyor. bana muhasebe dersinde mat gösterirler heralde yoksa göstermiceklermi :küstüm:

Son düzenleme:
Sen muhasebe bölümümdeysen eşit ağırlık sayılıyo sanırım yani öss de eşit ağırlıktan tercih yapabileceksin.Ama psikiloji seçince puanın düşmüyor çünkü ortak dal.Yani bizim zamanımızda öyleydi herhalde hala öyledir.
Ve sen madfem psikiloji istiyorsun neden meslek lisesine gidiyorsun.Psikoloji için alman gereken sözel puandır .Mat yapmaya ihtiyacın yok senin.Sözeli fazla yapmalısın.O nedenle matematik öğreneceğim diye uğraşacağına sözelini geliştir.Mat hiç yapma sözeli fulle mesela.Bunun için de düz lise sözle bölüme gitmen gerekir.Matematikle bi alakan yok.

canım bende bu sene yeni liseye kayıt olucam. bende ilerde dedektif olmak istiyorum. yhani anlıyacagın düz liseye gidiyorum. bana kalırsa düz liseye git egerki başaracagına inanıyosan.. meslek liselerini acıkcası ben hiç beyenmiyorum. hatta sana bi hocamın bize söledigi bi sözü yazıyım. 'okumak isteyen adamın meslekte ne işi var' iyi düüşün canım söz konusu gelece kumarım dogru olan kararı verirsin.:)

hayır canım ben düz liseye gidicem .ben kagıthanede oturuyorum ama şişli kuştepedeki bir okula gitmek istiyorum hatta ön kayıt bile yapıldı canım. nese daha fazla senin sinirin bozulmasınn.tırnaklarla ilgili çözümün nedir canım :D:D

Geri