Düzenli ev dekoru fikirleri

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Düzenli ev dekoru fikirleri
Ev dekorasyonları düzenli oldukça birçok kişi tarafından daha beğeni kazanır. Kimileri oldukça titiz davranarak evin her yerinde her zaman düzen sağlayabilirler. Kimileri ise düzen konusuna fazla önem verecek zamanı bulamazlar. Düzenli olmak her ne kadar önemli olsa da biraz da kişilik yansıması gibi kişilerin karakterlerinin bir parçasıdır. Bu yazımda sizlerle düzenli olmak adına neler yapabileceklerinizi konuşarak sizin daha düzenli bir ev dekorunu nasıl yapabilirsiniz sorunuza yanıt vermeye çalışacağım.

Ev dekorunu yaparken daha ne kadar özen gösterebilirsiniz sorusunu yanıtlamaya başlayarak açılmalara başlamak istiyorum. Ev dekorunda depolama alanı geniş olan alanlar yaratmak düzenliliğin birinci ilkesidir. Oda nerede olursa olsun öncelikle odayı toparlayan fazla saklama alanınız olmalıdır. Mesele bir merdiven değerlendirme örneğinde bile merdivenlerin alt kısmından açılan çekmeceli bölmeler fazla eşyalarınızı saklayabileceğiniz alan bulabilme açıcından size kolaylık sağlayacaktır. Ya da bir oturma odası dekorunda olmazsa olmaz yaşam ünitesinde yer alan küçük ve çok sayıda çekmece işlevselliği korumaya yardımcı olabilecektir.

Bir oda her ne kadar dinlenme köşesi ya da odası olursa olsun bu alanda kullanılan minder ya da kırlentler bile düzen içinde olabilir. Mesela üst üste konulan minder düzeni ya da koltuklara simetrik şekilde dizilmiş olan kırlentler düzenli olma arzunuzda net bir cevap bulabilmenize yardımcı olabilecek seçeneklerdendir.

Düzen konusunda çatı katı dekorlarının da önemi büyüktür. Çatık katı nasıl olsa buraya kimsenin yolu düşmez diye düşünmeyin. Sık sık temizliği ve düzenli görünümü sağlayıcı düzenlemeleri gerçekleştirmeye bakın. Bazen çocuk odası dekorasyonları da bu konuda tam bir faciayı teşkil eder. Çocuk odasında oyuncaklardan tutunda eşyaların yerleşimine kadar her noktada düzenli görünüm elde etme düşüncesi olmazsa olmaz olabilmektedir. Bu konuda çocuk odasında depolama alanı olarak kutulardan faydalanabilir bu kutuları desenli tercih edebilirsiniz ( görünüm şıklığı için). Depolama alanlarının yerleştirildiği bir ahşap dolap da çözüm getirici bir seçenek olabilecektir. Odalarınızda kaliteli görünüm için düzeni sağlayıcı ipuçlarımı aklınızın bir köşesine yerleştirip oda görünümlerinde fark katıcı ayrıntılara yer vermeye hazır mısınız?

35-cati-kati-dekorasyon-fikirleri-ipuclari-16.jpg
duzenli-cocuk-odalari.jpeg
esyalari-yerlestirmek-icin-muhtesem-fikirler-18.jpg
giyinme-odasi-modelleri-1.jpg
pet-siselerden-dekoratif-sarkit-saksilar-yapin.jpg
 
Geri
Üst