Ebruli İpten Örgü Modelleri Örgü Örmek Daha Kolay

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Ebruli İpten Örgü Modelleri Örgü Örmek Daha Kolay
Ebruli İpten Örgü Modelleri- Ebruli ip buna akıllı ipte diyorlar ki örgüde özellikle tercih edilen bir yün örneği. Ve özellikle de yeni başlayanların da tercih edebileceği yün tipi. Bilenleriniz mutlaka vardır ki yine de biz bilmeyenler ilk kez duyanlar için ebruli ip hakkında biraz bilgi vermek isterim. Örgülerinde model koymayı bilmeyenler ebruli ipi tercih edebilirler. Ebruli ip öyle ki ördükçe modeller kendiliğinden yerleşir çok hoş görüntüler elde edebilirsiniz. Bunun için örerken de bir çaba harcamanıza gerek yok. Ebruli ip ördükçe kendini gösterecektir örgü üzerinde. Ebruli ip kendiliğinden rengarenk olduğu için desenler oluşurken aynı zamanda değişik renkleri de bir arada görebilirsiniz. Ebruli ipin güzel tarafı da bu sanırım ki ip eklemenize gerek olmadan ebruli ip ile değişik renkli örgülere örebilirsiniz. Siz ördükçe örgü üzerine bu renkler hoş bir dizayn içinde yerleşip kendini gösterecektir. Şimdi bu kadar anlatımdan sonra dilerseniz ebruli ipten örülmüş örgü modellerini inceleyelim. İlk örneğimizde sadece ebruli ipten oluşan renkler ve desenler haricinde bu bere ve boyunluğu ören kişi balık sırtı örgü modelini de kullanarak daha hoş bir görünüm sergilemeyi amaçlamış.


balik sirti modeli ile ebruli ipten orulmus boyunluk ve bere.jpg


Gördüğünüz gibi siz bir çaba sarfetmeden sadece bildiğiniz örgü ve tekniklerle ilerlerken ebruli ip kendini sergilemeye başlıyor bile. Hoş dizayn içinde örgü bebek yeleği görüyorsunuz tabii ebruli ip ile örülmüş.

ebruli ipten orgu yelek.jpg


Ebruli ipler uzun örgülere de yakışıyor. Bakın aşağıdaki bayan hırka modelinde ebruli ip kullanılmış ve ebruli ip sırayla desenler oluşturmuş örgü içinde. Yine bunun yanında her türlü örgü örebilirsiniz ebruli ip ile. Pançolar, şallar yeni başlayan örgü severlere özellikle ebruli ipleri tavsiye ederim. Ebruli iple ördüğünüz örgüler sonucunda örgü örmeye doyamayacaksınız. Hanımlar örgü sever arkadaşlarım burada da daha değişik ebruli iple örülmüş örgü modelleri yer almakta dilerseniz inceleyebilirsiniz.

ebruli ipten orulmus bayan hirka.jpg


Ebruli ipler özellikle de çocuk ve bebek örgülerine de yakışıyor. Ebruli ip ile tığ işi işlemeler de yapabilirsiniz. Bu aşağıda gördüğünüz çocuk bluzu örneği tığ işi bir örnek.

ebruli ipten orulmus orgu cocuk bluzu.jpg
ebruli ipten orulmus orgu cocuk panco.jpg
 

Ekli dosyalar

  • tig isinden ebruli ip ile orulmus sal.jpg
    tig isinden ebruli ip ile orulmus sal.jpg
    76,6 KB · Görüntüleme: 1.868
Geri
Üst