1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    83

Efendi / Beyaz Türklerin Büyük Sırrı

Konu, 'Kitap Kurdu' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

Bir Soner Yalçın klasiği daha...

Sizin hiç idam edilmiş akrabanız var mı?
    Onların var! Hem de üç kişi!

Sizin akıl hastası akrabınız var mı? Peki intihar eden akrabanız?
    Onların var! Hem de sayıları şaşırtacak kadar çok!

Sizin başbakanlık yapmış akrabanız var mı?
    Onların var, hem de on yıl!

Milletvekilliği, belediye başkanlığı yapmış siyaset adamı akrabalarınız var mı?
    Onların var, sayıları yirmiye yakın!

Avrupa güzeli, futbolcu, şarkıcı, yazar, diplomat akrabalarınız var mı?
    Onların var!

Sizin, büyük amcası Gazi Osman Paşa için yazılan kahramanlık marşıyla, yüz yıl sonra darağacına gönderilen Dışişleri bakanı akrabanız var mı?
    Onların var!

Sizin Galatasaray ve Fenerbahçe kulüplerine başkanlık etmiş akrabalarınız var mı?
    Onların var!

Sizin Mustafa Kemal”in huzurunda evlenen akrabanız var mı ya da Osmanlı Sarayı”na damat olan akrabanız?
    Onların var!

Adı, İzmir Suikastı”na karıştığı için idam edilen akrabanız var mı?
    Onların var!…

Onlar yüz yıl hep göz önünde oldular. Ama bir sırlarını hep saklı tuttular…
    İZMİRLİ EVLİYAZADE AİLESİ’NİN SIRRI NEYDİ?

Kitabın içinden
    Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün üzerinden bir gün geçmişti. Türkiye matemdeydi… Türkiye ağlıyordu…
    Gazi Mustafa Kemal Atatürk İstanbul’da ölmüştü.
    Ankara’da siyasi hareketlilik yaşanıyordu.
    Olağanüstü toplanan Türkiye Büyük Millet Meclisi oybirliğiyle İsmet İnönü’yü cumhurbaşkanı seçti.
    İsmet Paşa Meclis kürsüsüne çıktığında göğsündeki İstiklal Madalyası ve Birinci Dünya Savaşı’ndan kalan nişanı hayli dikkat çekiciydi. Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanının göğsünde neden Osmanlı madalyası taşıdığı merak konusu oldu. Ama bunun nedenini kimse soramadı… (sayfa 378)

Kitabın Künyesi
    Yayınevi: Doğan Kitapçılık
    Yazar: Soner Yalçın
    Türü: İnceleme - Araştırma
    Sayfa Sayısı: 614
    ISBN: 9752932037
    Basım Tarihi: 2004- Nisan

Efendi / Beyaz Türklerin Büyük Sırrı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. en büyük türk yalanlarııı

en büyük türk yalanlarııı

Ah biz yokmuyuz.Varız:Dve yalanlar da söyleyen bizler varız.Söylüyoruz.Kimse söylemiyorum demesin söylüyoruz işte:DBuyunuz okuyunuz biz Türkler en çok hangi yalanları kullanıyormuşuz:):):) Kalsaydınız bişeyler yerdik... Vallaha sarıda geçtim memur bey... Kazanmak önemli diil mühim olan yarışmaya katılmaktı... Dünya ahiret bacımsın... Şuan 65 milyon bizi izliyor... Bu son...
  2. Türk doktorun büyük başarısı

Türk doktorun büyük başarısı

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. DR. Sertaç Yetişer Farelerdeki Yüz Felciyle Oluşan Hasar konulu çalışmasıyla "Politzer Bilim Ödülü" aldı. Acıbadem Bursa Hastanesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, iki yılda bir düzenlenen Politzer Derneği toplantısının 26’ncısı 13-16 Ekim tarihlerinde ABD’nin Ohio eyaletine bağlı Cleveland kentinde yapıldı. Toplantıda Prof. Dr....
  3. Türk Büyükleri Günü

Türk Büyükleri Günü

Sinan, Türk mimarlık sanatının en büyük ustalarından biridir. Yurdumuz onun ölümsüz yapıtları ile doludur. Sinan'ın eserleri bugün bile görenleri hayran bırakmaktadır. Eserlerinde incelik, sağlamlık ve güzellik göze çarpar. Sinan'ın eserleri gün görmüş, hoş görülü bilge kişiler gibidir. Yüzyıllar ötesinden sabırlı, ağırbaşlı, eşsiz güzellikle­ri ile bize bakarlar. Yeryüzünde bu duyguyu...
  4. Türk dansçıya büyük onur!

Türk dansçıya büyük onur!

MADONNA, WEMBLEY STADI'NDAKİ KONSERİNE TÜRK BREAK DANSÇISI YAMAN OKUR VE ÜÇ ARKADAŞIYLA SAHNEYE ÇIKTI. Dünyaca ünlü pop yıldızı Madonna, 11 Eylül'de Wembley Stadı'ndaki konserine Türk break dansçısı Yaman Okur ve üç arkadaşıyla sahneye çıktı. Paris'te yaşayan ve uluslararası üne sahip break dansçı Yaman Okur, Madonna'nın 4 kişiden oluşan dans ekibine katılmak için mayıs ayında New...
  5. Beyaz dişlerin sırrı

Beyaz dişlerin sırrı

beyaz dişlerin sırrı beyaz dişlere nasıl sahip olunur damaklık kullanımı diş beyazlatma kalemi eczanelerde var mı diş beyazlatma kalemi zararları Kızlar valla ben dişlerime çok önem veriyorum günde belki 3 kere fırçalarım:Dne yapim sürekli temiz ve beyaz görünsün istiyorum çünkü ben çok gülüyorum ve dişlerim hep meydan da.Ama bu yazıyı okuyunca biraz daha bilgilendim:):):)buyrun sizde...

Sayfayı Paylaş