Eğer benim yerime kocam hamile olsaydı...

P

patikci

Forum Okuru
Eğer benim yerime kocam hamile olsaydı...
benim kocam bir melek şarkısı benim kocam bir melek şarkısını kim söylüyor
Ona çok minetar olurdum öncelikle bana ve ailemize bir kişi daha ekleyecek diye.

Bilirdim daha önce yaşadıklarımdan neler yaşadığını, ne kadar zor bir işe kalkıştığını ve herşeye rağmen bu kadar şeyle ne kadar da güzel başettiğini.

Bulaşık makinesini ben boşaltırdım, çünkü bilirdim o koca göbekle eğilip doğrulmanın ne kadar zor olduğunu.

Her akşam onu ve çocuğumu bütün gün taşıyan ayak bileklerini ovardım, paylaşırdım yükünün bir kısmını.

Sırtına masaj yapmayı teklif bile etmeden, hatta o istemeden masaj yapardım, bilirdim ne kadar ağrıdığını.

Onu saçlarını okşayarak uyuturdum, anlardım ne kadar şefkate ihtiyaç duyduğunu.

Elimi devamlı karnında dolaştırırdım, bebeği onunla birlikte hissetmenin ona vereceği tatmini anladığımdan.

Ayakkabıları giymesine yardım ederdim özellikle 7. aydan sonra, eğilince doğuma ne kadar yaklaştığını bildiğimden.

Süpriz uykular uyuyabilmesi için onu teşvik ederdim artık 1,5 porsiyonluk vucudunu taşıyan bünyenin ne kadar zorlandığını vakti zamanında yaşadığımdan.

Ağlarsa sıksık şaşırmazdım, sebebi ne demezdim, bilirdim hormonları yine pik yapmış ağlaması ondandır derdim.

Sık sık kızı alıp dışarı çıkarırdım, yakında artacak nufusla başını hiç kaşıyacak vakti kalmaz diye düşünüp, kendine zaman yaratması için.

Bazen eve erken gelip iki yumurta kırardım elimden sadece o gelirse, kahvaltı hazırladım size derdim, sevindirmek, işini hafifletmek için.

Belki bazı sabahlar sen biraz daha yat derdim. Bazen erken kalkar kahvaltı hazırlardım.

Çocukların odasını nasıl yapsak ki diye birlikde hayal kurardım onunla, sırf o heyecanlansın hevesi katlansın diye.

Bana ve kızımıza yaptığı en ufacık bir şey için bile teşekkür ederdim, onu bu haline rağmen uğraşması adına motive etmek için.

Onu sevdiğimi bildiğini düşünmeden daha sık söylerdim, hatta çok sık söylerdim, artık bunu duymaya daha çok ihtiyaç duyar diye.

Bilse bile onu böyle göbekliyken dahi beğendiğimi belirtirdim aklıma geldikçe, sahi beğenirmiyidim onu öyle? Olsun yine de söylerdim sırf tersini düşünmesin diye.

Bir canlıyı içinde büyütmenin ne kadar harika bir his olduğunu ve bunu bildiğimi alatırdım ona. Tekrar tekrar teşekkür ederdim ona ve içinde büyüyene.

...
Bunlar ne kocamın yaptıkları, ne de yapmadıkları... Sadece benim yerime kocam hamile olsa ben ona neler yapardım dedim kendi kendime...
(alıntı)

Geri