Egzersiz Öncesi ve Sonrası Beslenme

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Egzersiz Öncesi ve Sonrası Beslenme
spor öncesi ve sonrası beslenme spor öncesi beslenme idman ne yemeli ne yemeli idman yenmeli
Güneş battıktan sonra antrenmana gidip, evinize sabahın ilk ışıklarıyla dönüyorsunuz. Eve geldiğinizde ödenecek faturalar, gezdireceğiniz köpeğiniz ve yığılmış çamaşırlarınız var. Gününüzün her dakikası sizi sıkıştırırken nasıl formda kalabilirsiniz? Formda kalmak için altın değerinde unutulmuş fırsatlar olan öğlen yemeğinizin saatini değerlendirmek için birkaç değerli tavsiye.

Düşündüğünüzden daha azını yapmaya ihtiyacınız var: Akıllıca ve etkili bir şekilde zamanınızı kullanırsanız zamanızın sadece 30 dakikasını egzersiz yapmaya ayırın, kalan zamanızı iyi değerlendirerek öğle yemeğiniz için ayırın. Mesela, Amerikan Spor Tıbbi Kurumu tarafından yapılan son çalışma, kardiyovasküler egzersizin bir haftada üç kez 30 dakika yapılması gerektiğini belirtti, biraz kilo verme, kalp hastalıklarından korunma ve kemik korumayı içererek sağlıklı için ne kadar yararlı olduğunu sundu. Ayrıca, bir haftada kilo verme egzersiz seansı, kaslarınızın güçlenmesi için yeterlidir.

Jimnastik kardio egzersizi yok: Jimnastik yapamıyorsanız idman kıyafetlerinizi giyerek ve hareketli bir yürüyüş için dışarıya çıkarak zamanınızı değerlendirebilirsiniz. Yürüyüş, en basit olanıdır ve yapabileceğiniz en temel idmandır, öğlen yemeğinizin olduğu zamanda sadece 30 dakika yürüyüş yaparsanız vücudunuzun kilonuza ve adımınıza bağlı olarak 100 ila 300 kalori yakabilirsiniz. Yokuşlarda yürüyüş yapabilirseniz sadece kalori yakmazsınız aynı zamanda kalçalarınızda şekilli olur ve uyluklarınızda.

Hızlı direnç: Vücudun alt bölgesini belirtmek için saldırı veya çömelme ezgerszilerini nasıl sürdürebiliriz? Bu egzerszileri yapabilmeniz için küçük bir oda yeterli olacaktır ve masanızda yapabilirsiniz. Şınav idmanının setlerini 2 kez yapmanız, vücudunuzun üst bölgelerinin güçlenmesini sağlar. Ayrıca, bir sandiviç yemeden önce tam-vücut-güç-egzersiz rutinini yapmak için bazı egzersiz tüplerini taşıyabilirsiniz.

Amplifikatör: Zamanınız kısıtlıysa fazla egzersiz yapın. Daha fazla kalori yakacaksınız. Mesela, 61 kiloysanız ve her saatte bir 30 dakikada 3,5 metre yürüyorsanız yaklaşık 120 kalori yakarsınız. Her saatte 4,0 metre hızlanıyorsanız % 3 oranında ilerleme olur ve 185 kalori yakmak için kalorilerinizi artırın.

Aşırı-yoğunlukta kilo verme: Aynı temel ilkeler burada da geçerli. Setler arasında biraz dinlenerek hızınızı artırın, kısa sürede idmanızı bitirmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca çok daha fazla kalori yakacaksınız. Kilo verme idmanı, bir kırbaçlama tarzı değildir, daha yoğun yapın ve daha az tekrar edin, böylece zaman kazanmış olacaksınız. Ayrıca daha fazla kas yapmanızı sağlayacak. Mesela, 4,5 kiloyla pazı çalışmasını normal olarak 15 kez tekrar ederseniz her 8 ila 10 tekrarınızda 6 ila 7,5 kilo verirsiniz.

Ara verin: İdmanınızı belirli bir saatte yapacaksınız diye bir kural yok. Öğle yemek saatinizin başında, 20 dakikalık bir yürüyüş yapabilirsiniz ve daha sonra sabah veya akşam saatlerinde 10 ila 20 dakika ekstra bir yürüyüş yapabilirsiniz. Çok fazla kalori yakarsınız, çalışmalar bir kere idman yaparsanız yararlarını hemen göreceğinizi belirtiyor.
 
Üst