Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Egzersize Nasıl Başlamak Lazım ?

  Konu, 'Egzersizle Zayıflama' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  egzersiz yapmak egzersize başlarken


  Dünyanın tüm diyet listeleri karşınıza gelse, iradenize sahip çıkar uygularsınız da, iş spor yapmaya gelince eliniz kolunuz kalkmaz tembellik edersiniz melekler :) Eğer siz de bu tip insanlardansanız, aşağıda ki makalede paylaştığımız egzersize başlama önerilerini uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Spor şart :D:D


  < Konu Resmi..>  Eğlenceli ve kalorilerinizi kolay yoldan yakabileceğiniz bir egzersiz programı edinmeye çalışın. Yoğun bir programa katılmadan önce bir doktora görünmekte her zaman fayda vardır. Sonra aşağıdaki sorulara kendi kendinize sorup yanıt vermelisiniz.

  Düzenli bir aktiviteye katılmak ve devam ettirmek için yeterli motivasyonum var mı? Günlük programımda aktivite için en uygun zaman nedir? En iyisi katıldığınızda eğlenebileceğiniz bir aktivite seçin. İhtiyaçlarınızı en iyi bilen kendinizsiniz. Sırf katılım olsun diye dahil olacağınız bir aktivite size faydalı olmaz. Eğer eğlenebileceğinize inandığınız bir aktivite bulabilirseniz bu hem düzenli katılmanızı teşvik eder hem de yaşamınızın renkli bir parçası olur.

  Hedeflerinizi belirlemede gerçekçi olmalısınız. En iyi yöntem yavaş başlayarak sakatlıklara meydan vermeden ağrı sızı duymadan hayat boyu yapabileceğiniz bir tempo hedeflemelisiniz. Aktivitelere katılımın olumlu sonuçlarını zaman içinde göreceksiniz.

  Sağlık ve zindelik için bazı hatırlatmalar

  • Asansörle çıkmak yerine merdivenlerden yürümeyi tercih edin.

  • Arabanızı kapıya en uzak yere park edin.

  • Mevsimin şartlarından doğan çeşitli aktivitelere; kışın mukavemet kayağı buz pateni v.b. yazın yüzme kano veya doğa yürüyüşleri yapın.

  • Bir hafta bir ay ve bir yıl içinde yapacağınız aktiviteler yaşamınızda ve sağlığınızda önemli değişiklikleri beraberinde getirecektir. Başlangıçta küçük çabalarla yapacağınız aktiviteler size büyük fiziksel ve ruhsal zindelik olarak dönecektir.


   
Egzersize Nasıl Başlamak Lazım ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Diyabetli çocukta egzersiz planı nasıl yapılmalıdır?

  Diyabetli çocukta egzersiz planı nasıl yapılmalıdır?

  Çocukluk çağı diyabetinin tedavisinde egzersizin (fiziksel hareket) ayrı bir önemi vardır. Bu nedenle Bölüm 3′te özetlenen fiziksel aktivite kurallarına ek olarak çocukta aşağıdaki hususlara da dikkat edilmelidir. a) Her diyabetli çocuğun tercihen ana öğünlerden bir saat sonra kısa süreli (15-20 dak.) orta şiddette egzersiz yapması önerilir. (Orta şiddette egzersiz, hızlı yürüme,...
 2. Ağırlık kaldırma egzersizi nasıl yapılmalı

  Ağırlık kaldırma egzersizi nasıl yapılmalı

  ağırlık kaldırma egzersizleri ağırlık kaldırma programı hareketleri agırlık Ağırlık kaldırma egzersizi nasıl yapılmalı * Yaşlanma sürecini tersine çevirmek için sadece haftada üçer kereden 10'ar dakikalık ağırlık kaldırma egzersizleri yeterli olur. Vücudunuzu çok zorlayacak hareketler değil, sadece bir dirence karşı vücudunuzu ittiğiniz ya da çektiğiniz aletler veya dumble'lar ile...
 3. kırışıklıklar için yüz egzersizleri nasıl yapılıyor

  kırışıklıklar için yüz egzersizleri nasıl yapılıyor

  Yaş geçmeye başladıkça yüzümde kırışıklıklar belirmeye başladı sanki. Acaba d,yorum şu yüz egzersizleri işe yarar mı ve nasıl yapılır ?
 4. erkek kısırlığında tedaviye nasıl başlamak gerekir

  erkek kısırlığında tedaviye nasıl başlamak gerekir

  Selamlar. Çocuğumuz olmuyordu.Eşim jinekoloğuna danışarak her türlü tahlilini yaptırdı sorunu yokmuş.Şu durumda problem bende. Şimdi ben tedavi için nasıl bir süreci takip etmeliyim?
 5. Kifoz nedir nasıl düzelir egzersizleri nelerdir ?

  Kifoz nedir nasıl düzelir egzersizleri nelerdir ?

  Türkiye ve hatta Dünya üzerinde en sık görülen ortopedik rahatsızlık “kamburluk”.Sırt Kemiğinin dışarıya doğru çıkıntı pozisyonu almasına kanburluk denir.Yaşlılarda Görülme olasılığının yüksek olmasına karşın masabaşı işte çalışan ve konforsuz sandelye ile saatler boyun bilgisayar başında zaman geçiren gençlerimizin aslında her biri bu hastalık riskini taşımaktadır.Kamburluk en sık 2 şekilde...

Sayfayı Paylaş