Ek gıda sürecinde yoğurt nasıl verilmeli?

• Konbuyu başlatan Annelik güzel sey
  • Başlangıç tarihi
A

Annelik güzel sey

Forum Okuru
Ek gıda sürecinde yoğurt nasıl verilmeli?

Ek gıda yoğurt nasıl verilmeli melek kadınlar kulübü ek gıda yoğurt forumda.​

Kızlar çocuğum ek gıdaya girdi şu an ufaktan bir giriş yaptık doktorumuz yoğurt yedirmem gerektiğini söyledi artık ev yoğurdu yapmaya başladım ek gıda yoğurt nasıl verilmeli sizler ek gıdaya nasıl başladınız gıda süreciniz hakkında bilgi verir misiniz tecrübeli annelerden yardım istiyorum.

Merhabalar
Gıda sürecine girdiyseniz yoğurdu kendi başına ara öğünlerde verebilirsiniz anne sütüne yine ana öğün olarak devam edin bunun yanında meyve ve sebzelerden tatlı alabilirsiniz püre halinde ama vereceğiniz tatlı alacağınız sebze meyveler ilk aşamada 1 tatlı kaşığı geçmemeli sonrasında 1 yemek kaşığı olmalı bu miktarı yavaş yavaş artırabilirsiniz. Yoğurt da yine aynı şekilde bebeğin midesinin düşünün kendi yumruğu kadar olduğunu varsayarsak 1-2 yemek kaşığı verilebilir. İleriki zamanlarda yoğurttan yoğurt çorbası ya da meyveli yoğurt tarzında farklı sunumlar yapabilirsiniz.

Ek gıda yoğurt nasıl verilmeli konusunda dediğim gibi ilk aşamada ilk kez yoğurt verecekseniz 1 tatlı kaşığı mı geçmeyin alerji durumları da olabileceğini unutmayın onun için temkinli ilerlemekte fayda var. Ek gıda sürecinde yararlanmanızı istediğim aşağıdaki linkteki konu incelemenizi tavsiye ediyorum. "6 aylık bebeğime ek gıda olarak neler verebilirim önemler bekliyorum"

Geri