Ekinezya Çayı Hangi Rahatsızlıklara İyi Gelir?

T

TİTAN

Forum Okuru
Ekinezya Çayı Hangi Rahatsızlıklara İyi Gelir?
ekinezya çayının faydaları
ekinezya çayının yararları
ekinezya çayıSon yıllarda faydaları henüz anlaşılmaya başlanan ekinezya, özellikle bağışıklık sistemini güçlendirmesi ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklara karşı koruyucu olmasıyla biliniyor melekler :) Oysa bu kıymetli bitkinin başka pek çok faydası var insan sağlığına. Makalemizde ekinezya bitkisinin faydalarından bahsedeceğiz sizlere..

Ekinezya Bağışıklık sistemimizi geliştiren çok güçlü bir bitki olduğu bilinir. Ayrıca bu şifalı bitkinin böcek ve yılan sokmaları tedavisinde kullanıldığı söylenmektedir. Bakteri ve mikropları vücudumuzdan atan bu şifalı bitki, günümüzde de bir çok hastalığın tedavisinde uygulanmaktadır. Grip ve soğuk algınlığından korunmak için, her evde bitki çayları muhakkak ki demlenmektedir.

Hiçbir bitkiyi kaynatmadığımız gibi, ekinezyayı da demlemek iyileşmemiz ve etkisini göstermesi açısından doğru olacaktır. Hemen etkisini göstersin diye fazla tüketmek yarardan çok zarar getirecektir. Her şeyin bir dozu olduğu gibi bitki çaylarımızın da içilimi, günde iki fincanı geçmemek kaydıyla sağlıklı etkisini gösterecektir. Artık bir yerimiz ağrıdığında veya grip olduğumuzda aklımıza ilk gelen şifalı bitkiler olmaktadır.

Ekinezya çayının da faydalarını soğuk algınlığı sürecinde mutlaka göreceğiz. Yeter ki ölçüsünü bilelim. Ana vatanı kuzey Amerika olan bu bitkinin, eski zamanlardan itibaren birçok hastalığa çare olduğu görülmüştür. Artık öyle bir zamanda yaşamaya başladık ki, herkes kendi doktorluğunu kendisi yapmakta oldu .Üst solunum yolu rahatsızlıklarında başvurulan alternatif tıp, iyileşme hızımızı artırmaktadır.

Ayrıca Ekinezya hapı’da birçok kişi tarafından aranılan bilgilerden birisidir.Ekinezya zararları fazla bilinmeyen bir şifalı bitkidir.

ekinezya faydaları Ekinezya bitki çayı da bağışıklık sistemini güçlendirdiği için, büyük ölçüde önem kazanmıştır, aranılan ve kullanılması gereken bir şifalık olmuştur. Her zaman bitkilerin bir dili ve kullanım alanları olmuştur. Her bitkinin kendisine göre yani tıpkı ilaçlar gibi dozu ve tüketim miktarı vardır.

Ekinezya Kullanımı : Diğer bitki çayları gibi, çok uzun süreli kullanılmamakla beraber, solunum yolu enfeksiyon rahatsızlıklarımız kendini göstermeye başladığı zaman içilmesi son derece faydalı olacaktır.

Vücut direncini artırdığı için, kanser tedavilerinde kullanıldığı da bilinmektedir. Günümüzde grip rahatsızlıkları direncimizi son derece düşürmekte, verimimizi azaltmakta ve çoğu zaman yataktan çıkamayacak duruma getirmektedir. Ekinezya çayı içmek, vücudumuza yapacağımız en önemli takviye olacaktır. Sağlıklı ve bol dirençli günler, kış mevsimlerinde ihtiyacımız olan tek gerçek.
Ekinezya fiyatı farklı yerlere göre değişiklik göstermektedir.
 
Üst