Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Ekinezya Çayı Hangi Rahatsızlıklara İyi Gelir?

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  ekinezya çayının faydaları ekinezya çayının yararları
  ekinezya çayı  Son yıllarda faydaları henüz anlaşılmaya başlanan ekinezya, özellikle bağışıklık sistemini güçlendirmesi ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklara karşı koruyucu olmasıyla biliniyor melekler :) Oysa bu kıymetli bitkinin başka pek çok faydası var insan sağlığına. Makalemizde ekinezya bitkisinin faydalarından bahsedeceğiz sizlere..

  [​IMG]  Ekinezya Bağışıklık sistemimizi geliştiren çok güçlü bir bitki olduğu bilinir. Ayrıca bu şifalı bitkinin böcek ve yılan sokmaları tedavisinde kullanıldığı söylenmektedir. Bakteri ve mikropları vücudumuzdan atan bu şifalı bitki, günümüzde de bir çok hastalığın tedavisinde uygulanmaktadır. Grip ve soğuk algınlığından korunmak için, her evde bitki çayları muhakkak ki demlenmektedir.

  Hiçbir bitkiyi kaynatmadığımız gibi, ekinezyayı da demlemek iyileşmemiz ve etkisini göstermesi açısından doğru olacaktır. Hemen etkisini göstersin diye fazla tüketmek yarardan çok zarar getirecektir. Her şeyin bir dozu olduğu gibi bitki çaylarımızın da içilimi, günde iki fincanı geçmemek kaydıyla sağlıklı etkisini gösterecektir. Artık bir yerimiz ağrıdığında veya grip olduğumuzda aklımıza ilk gelen şifalı bitkiler olmaktadır.

  Ekinezya çayının da faydalarını soğuk algınlığı sürecinde mutlaka göreceğiz. Yeter ki ölçüsünü bilelim. Ana vatanı kuzey Amerika olan bu bitkinin, eski zamanlardan itibaren birçok hastalığa çare olduğu görülmüştür. Artık öyle bir zamanda yaşamaya başladık ki, herkes kendi doktorluğunu kendisi yapmakta oldu .Üst solunum yolu rahatsızlıklarında başvurulan alternatif tıp, iyileşme hızımızı artırmaktadır.

  Ayrıca Ekinezya hapı’da birçok kişi tarafından aranılan bilgilerden birisidir.Ekinezya zararları fazla bilinmeyen bir şifalı bitkidir.

  ekinezya faydaları Ekinezya bitki çayı da bağışıklık sistemini güçlendirdiği için, büyük ölçüde önem kazanmıştır, aranılan ve kullanılması gereken bir şifalık olmuştur. Her zaman bitkilerin bir dili ve kullanım alanları olmuştur. Her bitkinin kendisine göre yani tıpkı ilaçlar gibi dozu ve tüketim miktarı vardır.

  Ekinezya Kullanımı : Diğer bitki çayları gibi, çok uzun süreli kullanılmamakla beraber, solunum yolu enfeksiyon rahatsızlıklarımız kendini göstermeye başladığı zaman içilmesi son derece faydalı olacaktır.

  Vücut direncini artırdığı için, kanser tedavilerinde kullanıldığı da bilinmektedir. Günümüzde grip rahatsızlıkları direncimizi son derece düşürmekte, verimimizi azaltmakta ve çoğu zaman yataktan çıkamayacak duruma getirmektedir. Ekinezya çayı içmek, vücudumuza yapacağımız en önemli takviye olacaktır. Sağlıklı ve bol dirençli günler, kış mevsimlerinde ihtiyacımız olan tek gerçek.
  Ekinezya fiyatı farklı yerlere göre değişiklik göstermektedir.
   
Ekinezya Çayı Hangi Rahatsızlıklara İyi Gelir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hangi rahatsızlığa hangi bitki iyi gelir.

  Hangi rahatsızlığa hangi bitki iyi gelir.

  ishale ne iyi gelir kusmaya ne iyi gelir ayak ağrısına boğaz enfeksiyonuna mide şişkinliğine AKCİĞER HASTALIKLARI Andız otu kökü ezilip balla karıştırılarak yenirse akciğer kanamasına çok iyi gelir. Üzüm şırasının içinde bir ay bekletilen andız otu akciğer rahatsızlıkları ve vereme iyi gelir. Hıyar suyu akciğer rahatsızlıklarına iyi gelir. Melek otu akciğeri kuvvetledirir. Şalgam...
 2. Ağaç Kavunu Hangi Rahatsızlıklara İyi Gelir ?

  Ağaç Kavunu Hangi Rahatsızlıklara İyi Gelir ?

  Ağaç Kavunu nedir Ağaç Kavununun yararları nelerdir Ağaç Kavunu hakkında bilgi Doğada ki şifalı bitkilerle ilgili bilgiler vermeye devam ediyoruz melekler :) Sırada ki şifalı bitkimiz ağaç kavunu. Bakın bu bitki ne tür rahatsızlıklarda kullanılıyormuş :tik: Özellikleri ve Yararları: - Limona benzeyen ağaç kavununun içinin ekşisi soğuk ve kuru bir özelliktedir. Yaprakları mavimsi ve...
 3. Acıağaç Hangi Rahatsızlıklara İyi Gelir ?

  Acıağaç Hangi Rahatsızlıklara İyi Gelir ?

  Acı ağaç nedir Acıağacın Faydaları Acıağaç yararları nelerdir Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden acıağaç, özellikleri ve faydalarını aşağıda ki makalemizden öğreniyoruz melekler :) Sıcak ülkelerde yetişen, çiçekleri kırmızı, kabukları sarı benekli, küçük bir ağaçtır. Başlıca etken maddesi, bitkiye de adını veren acı bir madde olan Kuasindir. Ayrıca, uçucu yağ ve...
 4. Adet ağrılarına hangi bitki çayı iyi gelir?

  Adet ağrılarına hangi bitki çayı iyi gelir?

  Bu konu; adet ağrılarına bitki çayı hakkında bilgi vermektedir Ağrılı adet dönemlerini her kadın bilir. Bu dönemde ilaç kullanamayız yada zoraki durumlarda kullanacağımız ilaçtan dahi korkarız. Madem ilaç kullanamıyoruz o zaman bitkisel çarelere el uzatırız. Doğa ana biz kadınların destekçisi meleklerim. 1. Spazm çözücü: Civanperçemi (Achillea millefolium), mayıs papatyası (Matricaria...
 5. Kiraz Sapı Hangi Rahatsızlıklara İyi Gelir?

  Kiraz Sapı Hangi Rahatsızlıklara İyi Gelir?

  kiraz sapı kiraz sapının yararları kiraz sapının faydaları Sevgili melekler, idrar söktürücü özelliği sebebiyle böbrek taşı ve kumu dökenlerin özellikle içmeleri tavsiye edilen kiraz sapının daha pek çok faydası bulunuyor sağlığımıza. Aşağıdaki yazıyı okuduğunuzda eminiz siz de kiraza ve sapına daha çok kıymet vereceksiniz.. Yaz aylarının vazgeçilmez meyvelerinden biri olan kiraz ve...

Sayfayı Paylaş