1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.109
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113

  Ekonomik Kriz Yatağı'da Vurdu

  Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  Kriz cinsel hayatı da vurdu. Erkekler 'fast food ****'e (duygusal olmayan ****) yönelirken kadınlar beklemek taraftarı, çünkü duygusal ihtiyaçlarını da gözeten kadınlar seksi aceleye getirmenin ilişkileri yozlaştırdığını düşünüyor. [​IMG]
  [​IMG]Modern yaşam koşulları ve ekonomik krizin ilişkiler ve cinsellik üzerine etkisini ölçmek üzere Prof. Dr. Halim Hattat başkanlığında Aile Sağlığı Araştırma Derneği tarafından gerçekleştirilen araştırma çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Aile Sağlığı Araştırma Derneği (ASAD) ile Avrupa Cinsel Sağlık Birliği (ESDA) tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında çiftlerin cinsel tercihleri ve sorunları ayrıntılı şekilde ele alındı.
  Toplantıda konuşan Avrupa Cinsel Sağlık Birliği (ESDA) Başkanı İrem Hattat, ekonomik kriz döneminde kendilerine telefonla başvuranların sayısında yüzde 30-35'lik bir artış olduğunu, bu nedenle bir araştırma gerçekleştirdiklerini söyledi.
  Hattat, bugüne kadar yüzde 76'sı erkek yüzde 24'ü kadın 1580 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmaya göre, istikrarlı bir ilişkide istek azalmasının nedenlerinin başında kadınlarda ilişkiden kaynaklanan duygusal problemlerin, erkeklerde ise mesleki baskı ve günlük sıkıntıların geldiğini dile getirdi.
  Kriz sebebiyle isteksizlik arttı
  ASAD Başkanı Prof. Dr. Halim Hattat da cinsel sorun yaşayan insanların başvuruda bulunduğu ESDA telefon hatlarının aranma sayısına bakıldığında Türkiye'nin Avrupa ülkeleri arasında ilk sıralarda yer aldığını belirtti.
  Ekonomik kriz sonrası, cinsel sorunların arttığını savunan Halim Hattat, araştırmaya göre “sertleşme problemi şikayetinin yüzde 35 ve cinsel istek azlığı şikayetinin yüzde 11 arttığını” söyledi.
  Mesleki stres ve günlük sıkıntılar, fiziksel yorgunluk, isteksizlik, eşinin istekli olmayışı, ilişki sorunları gibi etkenlerin cinsel sorunların nedenleri arasında görüldüğünü anlatan Prof. Dr. Hattat, insanların ya çok maliyetli olduğunu için ya bir doktora açılmakta zorluk çektiği ya da hangi doktora başvuracağını bilmediği için tedavi olmadığını ifade etti.
  Mısır Çarşısı gibi yerlerden alınan bilinmez, sahte ilaçlara yönelmenin yanlışlığına da dikkat çeken Prof. Dr. Halim Hattat, kaliteli cinsellik için çiftlerin sağlık sorunlarını geciktirmemesini, obeziteye karşı beslenme düzenine dikkat edilmesi, bel çevresinin ölçülmesini, sigaranın bırakılmasını, alkolün sınırlandırılmasını ve yatak odasına stresin sokulmamasını önerdi.
  İşte çarpıcı araştırmada ortaya çıkan istatistikler

  İnternet üzerinden gerçekleştirilen araştırmaya bugüne kadar 1580 kişi katıldı. Toplamda en büyük yaş grubu 30-39 yaş arası ve %76 erkek, %24 kadın katılımcı bulunuyor. Bunların %57’si evli, %36,5’u bekar, %6,5’u boşanmış.
  Krizde bile Türkler için **** önemli!
  Yapılan araştırmada Erkeklerin %93’ü, Kadınların %81’i **** çok önemli diyor!
  Yine tüm katılımcıların %70’i doyurucu bir cinsel yaşamı en az hobileri ve günlük işleri (örneğin alışveriş, temizlik) kadar önemli buluyor!
  Toplam katılımcılar içinde 10 kişiden 6 sı aşkı ve seksi ayırıyor. Oysaki büyük çoğunluk (%75) istikrarlı bir ilişkide cinselliğin daha iyi olacağı fikrinde.
  İstikrardan kaçılıp fast food sex denilen sadece cinsel içerikli, duygusal sorumluluk taşımayan ilişkilere ağırlık verilmesi nedenleri :
  sorumluluk hissinin yarattığı baskı, vakit yetersizliği ve cinselliğin biteceği korkusu ve maddi imkansızlıklar olarak gösteriliyor.
  Fast Food Sex’ten kadınların beklentisi duygusal yakınlık arayışı, erkeklerin beklentisi ise günlük hayatın sıkıntılarını unutmak. Sonuçlara göre 2 kadından 1’i halen çok hoşlandıkları kişilerle daha iyi tanıyana kadar **** için beklemek gerektiğine, çünkü aceleye getirilen seksin ilişkileri yozlaştırdığına inanıyor.
  İstikrarlı ilişkiler aldatmayla sonuçlanıyor!

  Araştırma sonuçlarına göre uzun vadeli istikrarlı ilişkilerde kadınlar ilişkiden kaynaklanan duygusal problemler, erkekler ise günlük/mesleki sıkıntılarla birbirlerine karşı cinsel isteklerinin azaldığını söylüyor. Bu problemlere fiziki yorgunluklar ve yeni bir şey deneyimlemek isteği eklenince sonuç: aldatmak.
  10 erkekten 4’ü istikrarlı ilişkisini canlandırmak için başka birisiyle yeni bir maceraya hazır. Kadınlar ise yakalanmayacaklarından emin oldukları durumlarda aldatmaya meyilli. Toplamda 10 kişiden 8’i istikrarlı ilişkisini canlandırmak için çareyi aldatmak olarak görüyor.
  Cinsel sorunlarda kadınlar çekicilik, erkekler performans derdinde!

  Yapılan araştırmada kadın ve erkeğin cinsel sorunlara yaklaşımları da ortaya konuyor. Hem kadın hem de erkek cinsel sorunda üzgün ve depresif hissederken, kadınlar çekiciliklerini yitirdiklerini ve eşlerinin terk edeceğini düşünüyor. Araştırma sonuçlarına göre kadınlar için dış görünüş cinsel çekicilik için en önemli unsur. 10 kadından 6’sı iyi bir cinsel yaşam için iyi bir dış görünüş olması gerektiği fikrinde. Erkekler ise bu sorunları cinsel performanslarının yetersizliğine bağlayarak doktora başvurmayı düşünüyor. Toplamda 100 kişiden 12’si cinsel sorunları hakkında kimseyle konuşmuyor. Oysa cinsel sorunlar zaman geçtikçe kişiyi fiziksel olarak olduğu kadar psikolojik ve sosyal olarak da yıpratıyor.
  Erkekler internette ilişki arıyor!

  10 erkekten 6’sı interneti cinsel haz için kullanıyor. Kadınlarda bu oran sadece 10 kadından 3’ü olarak son derece düşük. Kadınlar internette cinsel haz tecrübesini yeni deneyim yaşamaya yönelik görürken, erkekler yalnızlıklarını veya partneriyle yaşadıkları sorunları da bu yolla unutuyor.
   
Ekonomik Kriz Yatağı'da Vurdu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ekonomik kriz, İtalyan parlamenterleri de vurdu

  Ekonomik kriz, İtalyan parlamenterleri de vurdu

  İtalya Temsilciler Meclisi ve Senato’daki kafe ve yemekhanelerde fiyatları yüksek bulan parlamenterlerden bazıları evlerinden kumanya getirmeye başladı. Bunun üzerine Meclis Komisyonu fiyatlarda yüzde 20’lik indirim yaptı. İktidardaki bazı parlamenterler ise "Fiyatlar zaten düşüktü. Devleti daha fazla zarara sokmaya ne gerek vardı" diye eleştiri getirdi. Yılbaşında yapılan ihaleyi...
 2. Ekonomik kriz Rusya'yı fena vurdu

  Ekonomik kriz Rusya'yı fena vurdu

  Ekonomik krizin faturası Rusya'da giderek ağırlaşıyor. Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev, Rusya'da işsiz sayısının 6 milyona ulaştığını söyledi. Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev, Rusya'da işsiz sayısının 6 milyona ulaştığını söyledi. Medvedev, bir televizyonda yaptığı konuşmada, bu durumun zor, ancak kontrol edilebilir olduğunu belirtti. Medvedev, ekonomide durumun zor olacağını,...
 3. Kriz son çeyrekte vurdu

  Kriz son çeyrekte vurdu

  Ekonomi, 2008 yılının son çeyreğinde yüzde 6,2 küçüldü. 2008'in tamamında büyüme yüzde 1.1 olarak hesaplandı. Türkiye İstatistik Enstitüsü, 2008'in son 3 aylık dönemine ilişkin büyüme rakamlarını açıkladı. Buna göre, Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) 2008'in son çeyreğinde yüzde 6.2 daraldı. 2008'in tamamında ise ekonomi yüzde 1.1 büyüdü. Ekonomi çeyrek bazında en son 2001'in dördüncü...
 4. Kriz vurdu

  Kriz vurdu

  ekonomik kriz herkesi etkiledi ünlü şarkıcı Gülşen çareyi nasıl bulmuş...... KRİZ NEDENİYLE LONDRA'YA KAÇTI! ÜNLÜ ŞARKICI GÜLŞEN EKONOMİK KRİZDEN SIKILDIĞI İÇİN LONDRA'YA GİTTİĞİNİ SÖYLEDİ... Gülşen, 'Hangi kanalı izlesem, hangi gazeteyi okusam hep kriz haberleri görüyordum. Çok sıkıldım ve buraya kaçtım' dedi. Çevresindeki olumsuzluklar karşısında üzüldüğünü belirten Gülşen kriz...
 5. Kriz mi vurdu

  Kriz mi vurdu

  ayça inci oyuncu Ayça İnci neden evini satabileceğini söyledi yoyuncuyu kriz mi vurdu işlerimi kesat cevaı haberimizde.... 'ÖDEYEMEZSEM EVİMİ SATARIM' OYUNCULARIN ÇOĞUNLUĞA KIYASLA DAHA RAHAT BİR YAŞAM SÜRDÜĞÜ DÜŞÜNÜLÜR NEDENSE. OYSA AYÇA İNCİ’NİN ANLATTIKLARI, DERTLERİN HERKES İÇİN ORTAK OLDUĞUNU HATIRLATIYOR... Ayça İnci ‘Yengeç Oyunu’ filmiyle uzun bir aradan sonra karşımızda. Bu...

Sayfayı Paylaş