Ekonomist'in Kapak Haberi Borsa

Bilge Gökçen

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Ekonomist'in Kapak Haberi Borsa
Ekonomist Dergisi, bu haftaki kapak haberini son bir ayda yüzde 24 yükselen borsaya ayırdı.

Ekonomist'in bu haftaki sayısından başlıca konular şöyle:
- Kapak haberini, son bir ayda yüzde 24 prim yapan borsaya ayırdık. Yeni yıla nasıl gireceğimizden ve ilk çeyrek performansının ne olacağını analiz ettik. Bunun için geçmiş 10 yılda, ocak, şubat ve mart aylarında nasıl bir performans sergilendiğini araştırdık. ayrıca, düzenli temettü ödeyen, borsadan daha yüksek getiri sağlayan ve daha az düşen şirketleri de listeledik.
- İş Bankası’nın genel müdürü Ersin Özince ile konuştuk. Bankaların kredileri geri çağırmalarına ilişkin tartışmalar için, “bu sorunu kendi aramızda halletmemiz gerekiyor. Ayrıca, kim çağırdıysa da açıklasınlar ki, ak koyun, kara koyun belli olsun” diyor.
- CEO Club’ın konuğu olarak iş dünyasının önde gelen temsilcileriyle bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Nazım Ekren, ikinci nesil reformların sürecini ve içeriğini anlattı.
- Geçen sayımızda 15 Organize Sanayi Bölgesi’nden aldığımız verileri sizlerle paylaşmıştık. Bu hafta Ankara’da Ostim ve Sincan OSB’lerinde son durumu aktarıyoruz. Raporlar, hiç de iç açıcı değil…
- Yazılım dosyamızda, Türkiye’nin en büyük 30 yazılım şirketini sıraladık…
- Ernst & Young’un yönetici ortaklarından Feridun Güngör, Eurobond gelirlerinin vergilenmesini kaleme aldı…


hurriyet.com
 
Üst