1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Ekstazi Durumu

Konu, 'DEFG Melek Sözlük' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Hastanın kendisini neşeli, huzurlu, son derece sakin ve mutlu hissettiği ekstatik bir ruhsal durumdur. Azizlerin ve mistiklerin hayatlarında dinsel ekstazi durumları konusunda belgeler vardır. Psikiyatride, şizofrenik bir durum ile manikdepressif hastalıkta beliren bir ruhsal değişim arasında ayrım yapmak bazan güçtür. Ses veya görüntü hallüsinasyonlarına karşı tepki olan ekstazi çoğunlukla şizofrenik kökenlidir. Hastanın eroin veya LSD gibi ilaçları kullanıp kullanmadığı da ekstazi durumlarının tanısında araştırılmalıdır.

Ekstazi Durumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Virüsü Durdur

Virüsü Durdur

Yayılan kırmızı virüsü durdurmak için kareleri tıkamanız gerek, koyacağınız parçalar ise ya renk yönünden ya da şekil yönünden birbirini tutmak zorunda. Sıkıştığınız anda space tuşuna basarak oyunu bitirebilirsiniz. İyi eğlenceler... http://www.gamershood.biz/cicurateLINK/virus.swf
  2. dur yolcu.................

dur yolcu.................

mehmet akif ersoy dur yolcu mehmet akif ersoy dur yolcu şiiri şiiri ersoyun EY YOLCU! Nereye böyle? Çok telaşlısın. Çok meşgulsün. Etrafından habersizsin. Önüne bak; uçurum. Yoksa kör müsün? Kulakları çınlatan haykırışlar var. Oralı olmuyorsun. Yoksa sağır mısın? Bir gözeten var. Nazarlar üzerinde. Sen ise, ıssız bir çölde güneş çarpmış gibisin. Hissetmiyor, etkilenmiyor,...
  3. Grup Hepsi - Dur Dur

Grup Hepsi - Dur Dur

Dur dur yavaş ol biraz Çekil geri dur biraz Evet seçtiğim sensin Hedefe kilitlendim, belki harika olur Elin tenimi bulur Yok yok o kadar değil Sınırı zorlama Dur dur daha değil dur dur Sana olan aşkım herkesi kudurtur Önce beni anla olacak zamanla Bu sözüme sevinip,şımarıp,fazla yayma Şimdi sokulda anlat Biraz kendini parlat Yok yok o kadar değil Sınırı zorlama Gördün hiçte zor değil Olur...
  4. Emrah - Dura Dura

Emrah - Dura Dura

Kaçma benden bu kadar, nereye kadar Hasret seni yakalar beni yaralar ah Bi tutsam elinden ah, gitsem sonuna kadar Senden başka kimim var, bak herşeyim var Sorma sevdan ne kadar nereye kadar ah Bi gelsen ardımdan, gitsek ölümüne kadar Yanıyorum ya habibi, bana senden fayda yok Yolla şu tabibi, yüreğimde derman yok Birgör şu halimi, bana aşktan hayır yok Yolla şu katibi gözlerimde ferman yok...
  5. zor durumdayım

zor durumdayım

ben şu an ikizler burcu bi kızla sevgili oldum bu kızı çocukluktan biraz tanırım onu facede gördüm ve ekledim sonra baya konuştuk çok iyi anlaşıyorduk bende boğa burcuyum beni sevimli bulduğunu söylerdi farklı olduğumu falan filan sonra çıkma teklifinde bulundum kabul etti ayrı şehirlerdeyiz ama telefonda görüşüyoruz fakat nedense eskisi kadar sıcak davranmıyor ve birazda zıt ve ters cevaplar...

Sayfayı Paylaş