El Çizgileriniz Ne Anlama Geliyor?

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
El Çizgileriniz Ne Anlama Geliyor?
El çizgileri neler ifade ediyor merak ediyorsanız, avuç içi okuma yöntemiyle elinizdeki çizgilerin anlamlarını yorumlayabilirsiniz.


1- Hangi elinizin aktif hangi elinizin pasif olduğuna karar verin. Sağ elinizi çok kullanıyorsanız sağ eliniz, sol elinizi çok kullanıyorsanız sol eliniz aktiftir. Çok kullanmadığınız elinizdeki karakteristik özellikler çok fazla değişmemiş olduğundan bunu yorumlamanız daha doğrudur.

2- Karakteriniz üç ana çizgilerdedir; Serçe parmağının altından işaret parmağının altına kadar uzanan çizgiye “kalp çizgisi” denilmiş, bu çizgisi derin ve zincir şeklinde karışık olan insanların duygusal problemler yaşadıkları, his dünyalarının çalkantılı olduğu; düz bir kalp çizgisinin ise istikrarlı, biraz da tekdüze bir ruh haline işaret ettiği görülmüştür.

Kalp çizgisinin altında ona paralel olarak uzanan çizgi “akıl çizgisi” olarak adlandırılmış, akıl çizgisi uzun ve derin olan insanların zihin kapasitelerinin yüksek olduğu; eğer bu çizgi kalp çizgisine paralel gidiyor ise mantık ağırlıklı, aşağıya, el ayasına doğru eğimli gidiyor ise sezgi ağırlıklı bir düşünce yapısını gösterdiği müşahede edilmiştir. Bu çizgi üstündeki kırık ve kıvrılmaların da o bölgeye denk düşen yaşlardaki zihnî bunalımlara ve köklü fikir değişikliklerine işaret ettiği fark edilmiştir.

Baş parmağı boydan boya çevreleyip bileğe doğru uzanan çizgi ise “hayat çizgisi” diye isimlenmiş ve pürüzsüz ve uzun bir hayat çizgisi olan insanların uzun ve sağlıklı bir hayat yaşadıkları; bu çizgi üstündeki kırıkların belli dönemlerdeki hastalıklara işaret ettiği gibi pek çok ve hayli ayrıntılı ipuçları bulunmuştur.
3- Kalp çizgisine bakarak duygu ve aşkla ilişkilendirin. Çizgi işaret parmağının altından başlıyorsa aşk dolu ilişkiler yaşama olasılığınız yüksek. Orta parmağınızın altından başlıyorsa ben merkezli bir yapınız var ve aşkı görmezlikten gelme, reddetme eğilimlisiniz. Çizgi işaret parmağı ile orta parmağın arasından başlıyorsa hem aşk hem mantık insanısınız demektir.

4- Kalp çizgisi düz gidiyorsa aşırı kontrollü ve duygusallığa kapalı olduğunu gösterir. Çizgi parmaklara doğru kavisliyse kişinin aşırı şevkatli biri olduğunu gösterir.

5- Kalp çizginizin uzunluğuna dikkat edin. Uzun çizgi aşkla insanı olduğunuzu, kısa olan daha çok seksle ilgili olduğunuzu gösterir. Eğer kalp çizginiz aşağı doğru eğiliyor ve en altaki yaşam çizginize değiyorsa kalbinizin çabuk kırıldığını gösterir. Çizginiz uzun ve eğimli bir şekildeyse duygularınızı ve hislerinizi özgürce söyleyebildiğiniz anlamına geliyor.

6- Akıl çizginiz ne düşündüğünüzü yansıtır. Yaşam ve akıl çizginiz birlikte başlıyorsa çok dikkatli, sakınan ve korkuları olan bir kişiliğiniz olduğunu gösterir. Bu çizgiler biribirnden ayrıysa çok fazla risk alabilen gurupta olduğunuz anlaşılır.

7- Akıl çizginizin ne kadar uzun olduğuna bakın. Uzun akıl çizgisi kendinizi başkalarının yerine koyabildiğinizi ve zeki olduğunuzu gösterir. Dalgalı ve kısa çizgi dikkatsiz ve derin düşünemediğinizi yansıtır.

8- Yaşam çizginizi inceleyin. İyi refleks ve yaşamınızın uzunluğunu yansıtır. Çizgi baş parmağınıza yakın başlıyorsa enerjiniz azdır. Çok eğrili çizgi çok enerjik ve iyimser olduğunuz gösterir. Çizgi yarım dairede ekstra çizgiler varsa daha güçlü ve coşkulusunuz demektir. Çizgiler düz ve avucunuzun ortasında kalıyorsa, çok çekingen birisiniz demektir.

9- Yaşam çizginizin derin ve uzun olup olmadığına dikkat edin. Derin ve uzun çizgi daha uzun ve sağlıklı yaşayacağınızı gösterir.

10. Yaşam çizginizden 2-3 tane varsa bu pozitif biri olduğunuzu ve yaşamdan zevk alacağınızı gösterir. Eğer çizgiler yaşam çizginizden daha uzunsa sağlıklı, çabuk iyileşen ve kötü durumlar karşısında çabuk toparlanan bir yapıda olduğunuz anlamına gelir. Eğer çizgiler yaşam çizginizden kısaysa negatif düşünen biri olduğunuzu gösterir.

Bunları unutmayın!


  • Popüler olan bu bilgiler yaşamınız boyunca aynı kalacağınız anlamına gelmez. İnsanlar gibi çizgiler de değişir.
  • El çizgileri geleceği anlatmaz. Gelecekte başınıza gelecekleri engellemez.
  • Buna bakarak partnerinizi ve yaşamınızı değiştirmeyin.
 

Benzer İçerikler

Üst