El emeği oyuncaklara merhaba

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
El emeği oyuncaklara merhaba
El emeği isteyen işler yetenek işidir. Hemen her konuda elinizden marifet akıyorsa şanslısınız. Bir anasınıfı öğretmeni olarak hem yeteneklerime hem de el emeğimi birleştirdiğim hayal gücümle her sene birbirinden farklı işlere imza atmaktayım. Birçok kişinin beğenebileceği özel tasarım ürün zenginliklerini ortaya koyarken siz değerli okurlarım için evdeki çocuklarınıza bile fikir olabilecek seçenekleri buğum karşınıza çıkarmak en büyük temennilerimden. Oyuncak yaparken bir şey üretmenin keyfi bir tarafa öğrencilerim için harcadığım emeği birleştirdiğim farklı aktivite heyecanlarından son derece memnunum. Resim galerimde yer alan pek çok örneğe bakarsanız el emeği ile neler yapabileceğinizle alakalı bilgi edinme şansınız olur.


Keçe kullanımı ve eva kullanımı ile harika ürünler ortaya konulmaktadır. Yer minderi yaparken bile pek çok farklı ürün seçeneğinden faydalanma düşüncesine girilmektedir. Sizlerde biraz maddi anlamda yoksun bir okulda iseniz yetenekli velilerinizin de işbirliğiyle sınıfınızda bambaşka aktiviteler yapabileceğiniz alan zenginliklerine yer açabilirsiniz. Sizlerin hayal gücünüzün de fayda sağlayacağı pek çok aktivite ile farklı etkinlikleri sınıfınızda sergilemeniz mümkün olabilecektir. Aynı zamanda sınıfınızdaki materyal yoksunluğundan bir nebze kurtulma şansını da bu şekilde yakalayabilme ihtimaliniz olabilecektir. Sizlerin beklediğiniz üzere resim galerimde gördüğünüz öneriler zincirlerini video seçeneklerini takip ederek yakından takip etme olanağı yakalayabilirsiniz.


Youtube kanal ziyaretiyle öğrendiklerinizi uygulamaya geçirerek birçok eğitici kitap yapabilirsiniz. Çoraplardan bebekler, keçeden minderler ve parmak kuklaları yapabilirsiniz. Bir önceki yazılarımda dikkat ettiyseniz bir teknik olan amigurimi uygulama tercihinde bulunarak beklediğinizden de öte değişik örneklere sahip olabileceksiniz. Sizlerin beğeneceğiniz önerilerin yanı sıra kendi hayal gücünüz, sınıf koşullarınızı, eksikleriniz ve size destek olan veli işbirliğinize bağlı farklı materyalleri sınıfınıza kazandırmak istemez misiniz? O halde bir an önce harekete geçmeye ne dersiniz? Etkinlik kitaplarında da görselde inceleyeceğiniz üzere yapıştırma, fermuar çekme, çıt çıt kapama gibi farklı etkinlikleri gerçekleştirebilme fırsatını yakalama şansınız olabilecektir. Yeteneklerin gerçekleştirip mutlu edeceğiniz öğrenci profiliyle dersler daha eğlenceli hale gelecektir. Bir an önce farklılıkları araştırıp neler yapabilirim düşüncesi peşinde ilerlemeye ne dersiniz?021e7dc38127b1a15f727b3877b202b1.jpg
100_1642.JPG
12751403_1700586970222102_191593529_n.jpg
cocuklar-icin-corapla-yapabileceginiz-10-el-yapimi-hediye-12.jpg
evadan-cicekli-terlik-yapimi-11.png
keçekitap4.JPG
maxresdefault.jpg
 
Üst