1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  El Örgüsü Bebek Takımı

  Konu, 'Bebek Örgüleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  örgü bebek hırkası örgü bebek takımı
  örgü bebek hırka pantolon bere  Şöyle tam takım bir halde bebeğinizi giydirip dışarı çıkarmak ister misiniz melekler ? :) Hırka, pantolon, bere ve patikten oluşan bu sarı takım içinde bebeğiniz bir güneş gibi parlayacak, eminiz. Hadi, ne duruyorsunuz? :tik:


  Sarı 2 x 100 gr
  Beyaz 1 x 100 gr
  Akıllı ip 1 x 100 gr
  Örgü Düz örgü, Haraşo, Ajur, Lastik 1/1
  Şiş 4 mm, 5 mm
  İlave malzeme 4 hırka + 2 elbise düğme,
  bel lastiği, Kurdele Ölçüler 3 ay, 6 ay, (9 ay), 12 ay, 18 ay
  Örgü açıklamaları (9 ay) içindir.


  [​IMG]  HIRKA

  Yakadan başlayarak bedeni tek parça öreceğiz. 4 mm şiş ile 48 ilmek atalım. 10 haraşo sırası (20 sıra) ördükten sonra yakanın yayılmaması için her iki baştan 7 şer ilmeği haraşo devam ettirirken orta 34 ilmeği 1/1 lastik örelim. 6 sıra sonra örgümüzün beden ve kol ilmeklerini aşağıdaki şekilde ayıralım.
  10 ilmek ön + 1 + 6 ilmek kol +1 + 12 ilmek arka + 1 + 6 ilmek kol +1 + 10 ilmek ön. Aralardaki 1 er ilmeği işaret ilmeği olarak kullanacağız.
  Desenimizi düz yüzde 3 sıra düz 1 sıra ters örgü olarak kuralım. Ön ortalardaki 7 şer ilmeğimizi haraşo devam ettireceğiz. Sağ ön lastikte 1., 11., 21. ve 31. haraşo sıralarında baştan 4. ilmeğimize 1 ilmeklik ilikler açalım.
  Artırmalarımızı işaret ilmeğimizin iki yanından 1 er ilmek olarak her düz yüzde yapalım. İşaret ilmeğimizi, düz örgü sırasında ters, ters örgü sırasında ise düz örelim.
  Artırma işlemimizi ön parçalar 36 şar, kollar 50 şer ve arka 56 ilmek olduğunda bitirelim ve örgümüzü parçalara ayıralım, işaret ilmeklerini ön ve arka parçalara ilave edeceğiz.
  Ön parçanın bir tanesini 36 + 1 ilmek ördükten sonra bekletelim ve ayrı bir ip ile kol örgüsüne devam edelim.

  Kol Şişimizdeki 50 ilmeğimiz ile örgümüze devam edelim. Her 2 cm de bir 4 defa iki baş 1 er ilmek eksiltelim. Ayırımdan sonraki örgü boyumuz 9 cm olduğunda Bebe 100 sarı yünümüz ile 3 haraşo sırası (6 sıra) ve Bebe 100 beyaz yünümüz ile 2 haraşo sırası (4 sıra) ördükten sonraki sırada örgümüzü bitirelim.

  Ön parçada bekleyen ip ile arka bedeni 1 + 56 + 1 = 58 ilmek örelim ve tekrar ayrı bir ip ile diğer kolumuzu aynı şekilde ördükten sonra diğer ön parçayı örelim.
  Dönüş sıramızda şişimizde 36 ön + 1 + 1 + 56 arka + 1 + 1 + 36 ön = toplam 132 ilmeğimiz vardır. Robadan sonraki 3. ters örgü sırasında eteğe evazelik vermek için yanlardan - sıra başından 37. ilmeğin her iki yanından 1 er ilmek artıralım. Aynı işlemi 3 ters örgü sırası sonra tekrarlayalım. Şişimizde 140 ilmeğimiz olur. 8. ters örgü sırasından sonra Bebe 100 beyaz yünümüz ile devam edelim. 10. ters örgü sıramızın dönüş sırasında ilk ve son 3 ilmeği haraşo ördükten sonra artırmalara başlayalım. Büzgü vermek için 3 ilmek örüp 1 ilmek artırarak sıra sonuna kadar devam edelim. Son 3 ilmeği haraşo öreceğiz. 5 mm şişimiz ile 7 sıra düz örgü yapalım. Son 2 sırayı ters örgü yaptıktan sonra kapatalım.

  Etek fırfırı Bebe 100 sarı yünümüz ile robadan sonraki 8. ters örgü sırasının altından aynı sayıda ilmek çıkartalım. Beyaz yün ile uyguladığımız sıralamayı takip ederek tamamlayalım.

  Dikiş Kol altlarını tutturalım. 4 adet inci düğmemizi iliklerin karşılarına dikelim.


  [​IMG]


  PANTOLON

  Paça Paça lastiği için 4 mm şişimiz ile 45 ilmek atalım. 9 cm 1/1 lastik ördükten sonra düz örgüye geçerken 3 ilmekte 1 ilmek artıralım. Elde ettiğimiz 59 ilmeğimizi 5 mm şiş ile örmeye devam edelim. Lastikten sonraki örgü boyumuz 16 cm olduğunda pantolonun ağ kısmı için her iki taraftan 6 defa 1 er ilmek artıralım. 71 ilmeğimiz olmuştur. Sonraki
  sırada ön parçadan 3, arka parçadan sırası ile 5 - 2 ilmek eksiltelim. Kalan 61 ilmeğimiz ile ağ kesiminden sonra örgü boyumuz 16 cm olduğunda arka bel yüksekliğini vermek için ön parçanın 28 ilmeğini örmeden geri dönelim. Arka belde ördüğümüz 33 ilmeği her sırada 4 er ilmek eksilterek devam edelim. Son 5 ilmeği de ördükten sonra tüm ilmeklerimizi şişte bekletelim. Diğer paçayı ördüğümüz paçanın aynası olarak hazırlayalım.

  Bel Lastiği Her iki paçada bekleyen 61 + 61 = 122 ilmeğimizi 1 sıra ördükten sonra, ters örgü ile çift lastik yapmak için her 5 ilmekte 1 ilmek artırarak 146 ilmek elde edelim. Örgümüzü çift sıra yapmak için 1 ilmek örüp diğerini örmeden şişe alacağız ve sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrarlayacağız. Dönüş sırasında ise örmediğimiz ilmekleri aynı şekilde örüp diğerlerini boş alacağız. Örgü boyumuz 2 cm olduğunda ilmekleri 2 şer 2 şer kapatalım.

  Dikiş Pantolon ağ dikişini yaptıktan sonra paçaları tutturalım. Paça lastiğinin üste kıvrılan 5 cm lik kısmını dikişin görünmemesi için düz yüzden dikelim. Çift kat bel örgüsünün arasından ince lastik geçirelim.

  [​IMG]

  BERE

  Bebe 100 beyaz yünümüz ve 4 mm şiş ile 80 ilmek atalım. 1/1 lastik örgümüzün 1 cm - 4 sıra-uzunluğunu beyaz devamında 5 cm ini ise sarı yünümüz ile örelim. Lastik örgü bitiminde Bebe akıllı yün ve Selanik örgü ile devam edelim. Selanik örgü boyumuz 10 cm olduğunda kordon delikleri oluşturmak için 1 sıra 2 ilmeği beraber örüp, 1 ilmek artırarak ajur uygulayalım. Sonraki sırada sarı yünümüz ile düz yüzde 4 cm düz örgüden sonra bitirelim.
  Berenin iç kısmında, son akıllı yün sırasından 80 ilmek çıkartalım. Ters yüzde 4 cm düz örgüden sonra bitirelim.

  Dikiş Arka dikişini yapalım. 4 kat beyaz yünümüzü büküp ikiye katlayarak 65 cm kordon oluşturalım. Uçları arka dikiş hizasında kalacak şekilde ajur deliklerinden geçirerek büzelim.  PATİK

  Bebe 100 sarı yünümüz ve 4 mm şiş ile 40 ilmek atalım. 2 sıra haraşo ördükten sonra ( 1 haraşo sırası) her sırada orta ilmekte 1 ilmek artırarak 49 ilmek elde edelim. Sarı yünümüz ile 6 haraşo sırasını tamamladıktan sonra Bebe Akıllı yün ile 4 haraşo sırası daha örelim. Burun oluşturmak için bir sonraki sırada ilk 20 ilmeği ördükten sonra burun oluşturmak için orta 9 ilmeği örelim. Her sıra sonunda burun için ayırdığımız 9. ilmeği sol şişteki ilk ilmekle beraber örerek eksiltelim. Her iki yandan 12 şer ilmek kaldığında şişimizdeki 33 ilmeğimizi 1/1 lastik örelim. Lastik boyumuz 12 cm olduğunda bitirelim. Arka dikişini yaptıktan sonra lastik örgüye geçiş sırasından kurdele geçirelim.
   
El Örgüsü Bebek Takımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Erkek Bebeklere El Örgüsü Takım Elbise

  Erkek Bebeklere El Örgüsü Takım Elbise

  örgü bebek takımı örgü bebek hırkası örgü bebek pantolonu Önemli bir geceye katılmak sorundasınız ve bebeğinizi de götürmek durumundasınız. Siz şıkır şıkır giyinmişken minik oğlunuz da bir takım giyinmesin mi melekler? :D:D İşte tam bebeğinize göre bir süveteryile birlikte bir takım elbise. Küçük bey çok yakışıklı olacak :tik: Siyah 2 x 100 gr Beyaz 1 x 100 gr Kırmızı 1 x 100 gr Örgü...
 2. El Örgüsü Fırfırlı Bebek Pelerini

  El Örgüsü Fırfırlı Bebek Pelerini

  bebek pelerini örgü bebek pelerini el örgüsü bebek pelerini Bebekleriniz için sizlere çok şık bir pelerin modeli vermek istiyoruz melekler :) Eğer vaktiniz varsa ve örgüden hoşlanıyorsanız, hem hoşça vakit geçirebileceğiniz, hem de varsa bebeğinize yoksa yakınlarınızın bebeğine örüp hediye edebileceğiniz çok şık bir pelerin örneği ve açıklaması yayınlıyoruz. Buyrun :tik: Bulut 2 x 100 gr...
 3. Pembe El Örgüsü Bebek Elbisesi

  Pembe El Örgüsü Bebek Elbisesi

  örgü bebek elbisesi pembe örgü bebek elbisesi Şirin mi şirin pembe el örgüsü bebek elbisesiyle karşınızdayız melekler :) Bu harika elbiseyi bebeğinizin üstünde görmek istiyorsanız vakit kaybetmeden ipinizi tedarik edin ve örmeye başlayın :tik: İşte yapılışı.. Beden : 0-1 Yaş grubu. Büyük beden ölçüler parantez içindedir. Malzemeler: El Örgü İpliği (%100 Akrilik) Yaklaşık 200 gr....
 4. Şirin El Örgüsü Bebek Çorabı

  Şirin El Örgüsü Bebek Çorabı

  örgü bebek çorabı el örgüsü bebek çorabı örgü bebek çorap Bebek patiği örneklerini forumumuzda şimdiye kadar bolca paylaştık melekler :) Şimdi de bebeklerinizin ayağını ısıtacak şirin mi şirin minicik çoraplar örmek ister misiniz? İşte çorap örneğimiz ve yapılışı; Beden: 1-2 yaş grubu. Büyük beden ölçüleri parantez içindedir. Malzemeler: El Örgü İpliği (% 100 Akrillk) Yaklaşık 100 gr....
 5. El Örgüsü Bebek Ölükleri

  El Örgüsü Bebek Ölükleri

  El Örgüsü Bebek Önlükleri Bu konu;El örgüsü bebek önlük modelleri hakkında bilgi vermetedir. Sevili melekler bebeklerimiz için çok şık el örgüleri örmeye bayılırız hepimiz. Bebek patikleri hırkaları herşeyleri çok hoş olurlar minicik görüntüleriyle.Ama ben bu örgüleri ilk defa gördüm minik bebişlerimiz için çok şık el örgüsü önlük modelleri örgü dikiş nakış bölümümüzde....

Sayfayı Paylaş