1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Elastin

  Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Elastin kökenli kremler, derinin yaş*lanmasını yavaşlatıcı bir özelliğe sahip olduğu için tavsiye edilir. Katılgan doku başlıca şu maddeler*den oluşmuştur :
  -Şişkinliğini sağlayan mucopolysâc -charide’ler,
  -Sağlamlığını ve nemlenmesini sağlayan collagene,
  -Elastikiyetini sağlayan elastin.
  Elastin, spiral şeklinde, yaya benze*yen telimsi bir proteindir. Gerçekte İnce teller gerilebilir, ama kendi üzerlerine dön*meye ve eski özgün şekillerini almaya karşı doğal bir eğilimleri vardır. Bilim adamları bunu “organizma kauçuğu” ve ayrıca, başlıca bazı organların kauçuğu diye (akciğer, atardamarlar, deri) adlandırmakta*dırlar. Alt deride, elastik teller ince, yılan biçiminde ve collagene’in telleriyle karışmış durumdadır.
   
Elastin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Elastik Örgü Başlangıcı

  Elastik Örgü Başlangıcı

  1.sıra:esas ipe geçerek *1 düz,1 atma* 2.sıra:*atılan ilmekler düz,düz ilmekler ters örer gibi örmeden ip önde sol şişe alınıyor* 3.,4.,5. ve 6.sıralar 2.sıra gibi örülecek. örgü bittikten sonra ilk sırada yardımcı iple örülmüş sıra sökülecek.
 2. Doktorlar Dizisinin Elası Yasemin Ergene resimleri

  Doktorlar Dizisinin Elası Yasemin Ergene resimleri

  doktorlardaki elanın gerçek adı elanın gelinliği doktorlardaki gelinliği doktorlar dizisindeki gerçek adı doktorlar dizisi Doktorlar dizisiyle adını duyuran güzel oyuncu Yasemin Ergene en güzel pozlarıyla sizlerle melişlerim :tik:

Sayfayı Paylaş