Elektirklenen saçından nefret edenler!

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
Elektirklenen saçından nefret edenler!
İnsanlar da saç elektriklenmesi önemli bir sorun olmasa da, saçları kötü gösteren etkenlerden biridir. Özellikle biz kadınlar bu konuda baya bir takıntılıyız:DSaçlarımız elektriklenmesin diye joleler,spreyler bir çok kimyasal ürünler kullanarak çözüm arıyoruz.Saçlarımız elektriklenmesi çeşitli nedenlere bağlı olabilir. Ancak en önemli neden, yanlış yıkama ve taramadır.

elektriklenen-sac-7982.jpg

Saç bakımının en hassas noktası saçlarımızı nasıl yıkadığımızdır.Ben kafama masaj yaparcasına yıkıyorum:)Tırnaklarımı batırarak değil parmak uçlarında kafa derimi rahatlatacak şekilde yıkıyorum.Ama benim gibi değil de saçınızı çitileyerek yıkıyorsanız, elektriklenmesi ve kabarması normal. Aynı zamanda metal saç fırçaları ve kuru fırçalama da saçı elektriklendirir.

sac-yikamak-2933.jpg

Saç bakım uzmanları elektriklenmenin nemsiz saçta oluştuğunu söylüyor. Stresli dönemlerde daha çok arttığını da belirtiyor.Demek ki sinirden saçları tel tel olmuş demeleri doğru bir yaklaşım:D:D:D

Saçınızın elektiriklenmesini engel olmak için, saç cinsine uygun, saçına nem verecek bir krem alıp her şampuan sonrası bu ürünü kullanabilirsiniz. Bir de saçınızı şekillendirmeden önce nem veren ve durulanmayan bakım kremlerini de deneyebilirsiniz.Ben kullanıyorum gerçektende çok iyi oluyor.Hem rahatça tarıyorum hemde elektirklenme olmuyor.

elektriklenen-sac-4242.jpg

Bu önerilerim dışında elektriklenmeyi sonlandıracak yollar da var.Buyrunuz...
Elektriklenmeyi kesen 8 yol
-Çitileyerek yıkamak yerine, daha yumuşak hareketlerle masaj yapar gibi yıkayın.

-Tarama aşamasında fırçaya bir miktar durulanmayan saç kremlerinden sürerek, saçınızı böyle tarayın. Nemlendirme en önemlisi...
-Saçınızın diplerine değdirmeden, saçınızın üstlerine jöle veya köpük de sürebilirsiniz.
-Saçlara ışıltı veren ve bakım yapan spreyler de ideal. Fakat bunlar saçı çok çabuk yağlandıran ürünler olduğundan çok az sıkmalısınız ve kesinlikle saç diplerine değdirmemelisiniz.
-Saçlarınızla sürekli oynamayın.
-Metal fırçalarla taramak yerine elektriklenmeyi önleyici tahta taraklardan veya doğal kıllı fırçalardan yararlanın.
-Geniş dişli taraklar kullanmak en iyisi. Çok sık dişli taraklar veya fırçalar saçı elektriklendirir.
-Elektriklenmeyi önleyici, doğru saç kesimlerinden bir tercih yapın. Bunun için kuaförünüze danışabilirsiniz.

Artık elektiriksiz saçlar görmek istiyoruz:D:DYoksa yakında biri kafamıza ampul takıp etrafı aydınlatacak:DYoksa yakında herkes bize ayaklı kaçak elektirik diyecekler:piha:

Geri