1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Elektrik olmasaydı nasıl zorluklar yaşardık

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Elektrik olmasaydı nasıl zorluklar yaşardık evet bu konuda cevaplarınızı ve bildiklerinizi yazmanızı bekliyorum kızlar:)
   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Elektrik olmasa her şey çok farklı olurdu.Belki de insanoğlunun en büyük icadı bu olmuştur.Son yüzyıldaki olağanüstü gelişmelerin temel etkeni elektriktir.
  İletişim, haberleşme, ulaşım,sağlık,eğitim; neredeyse bütün alanlara kadar uzanan bir yelpazede etkili olduğunu söyleyebiliriz.

  Bilim elektriğe çok şey borçludur.

  Elektriğin belki de en büyük getirisi, boşa giden, verimsiz geçen akşam saatlerini ve geceleri de insanın birşeyler üretebileceği şekle getirmiş olmasıdır.Yapay güneşlerimiz var artık her yerde ve geceler de gündüzler kadar anlamlı.

  Elektrik, bir çağı kapatacak kadar tarihe damgasını vurmuş, milyonlarca kıvılcımın kaynağı ve özü olmuştur.
   
Elektrik olmasaydı nasıl zorluklar yaşardık konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. zorluk

  zorluk

  Rüyada zorluk, aksi olan kolaylikla tabir olunur. Rüyanizda zor birisi yapmayi yüklendiginizi görmek, islerinizde çok kolayliga kavusacaginiza ve her isin içinden umdugunuzdan daha erken ve daha basarili çikacaginiza isarettir.
 2. Umudun hep var olsun... Zaten olmasa nasıl yaşarız ki...?

  Umudun hep var olsun... Zaten olmasa nasıl yaşarız ki...?

  Tökezlesek de bazen... Herşey yitip gitse de... Hayaller ulaşılmaz gibi görünse de... Hayat öyle bir sebep çıkarır ki önünüze... Yaşama yeniden tutunmak istersiniz delice... Tekrar dersiniz... İşte yeniden başlıyor... Bütün yanılgılarım, Gözyaşlarım, Hayal kırıklıklarım siliniyor yavaş yavaş... Derin bir nefes alma vakti şimdi... Yarın yepyeni bir gün doğacak üzerimize... Pırıl...
 3. Barajlarda Elektrik nasıl üretilir

  Barajlarda Elektrik nasıl üretilir

  barajlar nasıl çalışır barajlardan elektrik enerjisi nasıl üretilmektedir Barajlarda Elektrik nasıl üretilir, Hidroelektrik santrallerinde elektrik nasıl üretilir, barajlarda elektrik üretimi nasıl yapılır Barajlar bir akarsuyun enerjisini elektrik enerjisine çevirmeye yarayan yapılardır. Akarsuyun enerjisinden elektrik üretebilir ya da akarsuyunyolunu kesip onu üretime ihtiyaç olacağı...
 4. Elektrik Nasıl Çarpar?

  Elektrik Nasıl Çarpar?

  elektrik, nasıl çarpar, etkileri, sonuçları, açıklaması, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Özellikle çocuklarımız için en büyük tehlikelerden biri elektrikli aletler ve prizlerdir.Çarpılma sonucunda çok kötü neticelerle karşılandığı gibi bilinçsizlik yüzünden yardım etmeye çalışan kişiler de kendilerini hayati tehlikeye atarlar.Peki elektrik çarpması nasıl...
 5. elektrik nasıl üretilir

  elektrik nasıl üretilir

  Arkadaşlarım elektrik nasıl ve hangi aletlerle neyin yardımı ile üretiliyor teşekkürler.

Sayfayı Paylaş