Elif Şafak /Aşk romanını hala okumadınız mı?

handanca

Daimi Üye
Yönetici
Elif Şafak /Aşk romanını hala okumadınız mı?
elif şafak aşk online oku online roman oku aşk romanları elif safak ask şafak kitabını
[FONT=´Arial´]
A%C5%9Fk-2.jpg
[/FONT]

[FONT=´Arial´]Yok Yok bu kitap o bildiğiniz aşkları anlatmıyor.[/FONT]

[FONT=´Arial´]Aşk, iyi bir roman olmanın ötesinde tasavvufla ilişkisi, tasavvuf felsefesi hakkında bir ön okuma işlevi de görüyor. Kitapta Mevlana ile Şems´in aşkının uhrevi mi dünyevi mi tartışmalarını da bambaşka bir boyuta çekiyor. Yüzyıllar boyu haksızlığa uğrayan Şems´i daha yakından tanımamızı sağlıyor. [/FONT]

[FONT=´Arial´]Bundan 800 yıl önce Mevlana, "Aşk şeriatı bütün dinlerden ayrıdır.Âşıkların şeriatı da Allah´tır, mezhebi de" dese de hâlâ birçokları için şeriat kesilen parmaklar, taşlanan kadınlardır. Elif Şafak bizlere bu romanı sayesinde şeriatın kural, yol, mezhep anlamına geldiğini de hatırlattı. [/FONT]

[FONT=´Arial´]Ancak, kitabın içinde Aşk Şeriatı´nda yer alan 40 kural tasavvuf felsefesinden beslense de tamamen Elif Şafak´ın hayalgücünün ürünü. Bu arada kitapta ismi geçen Benim için ise kurallardan çok Ella´nın birey olma savaşını kazanması önemli. Sahip olduğumuz değerleri hatırlatan bu kucaklayıcı romanı hâlâ okumadınızsa mutlaka okuyun, eminim seveceksiniz...[/FONT]

[FONT=´Arial´]Bu arada birde NOT:[/FONT]
[FONT=´Arial´]
resim_20090630001938_1.jpg

[FONT=´Verdana´]Yayımlanışından beri çok satanlar listesinin bir numarasına oturan Elif Şafak’ın son romanı Aşk’la ilgili ilginç bir gelişme var. Daha önce haberleri çıkmıştı, belki görmüşsünüzdür. Aşk’ın kapak rengi pembeydi. Bazı erkek okurlar pembe renkli bir kitabı umuma açık yerlerde, toplu taşıma araçlarında falan okumaktan utandıklarını dile getirmişlerdi. Eskiden sol içerikli kitaplarda olduğu gibi kapağı görünmesin diye gazeteyle kaplayarak yanlarında taşıyorlarmış romanı.

Şimdi beyler rahat okusun diye siyah renklide satılıyor:)
[/FONT]
[/FONT]

Son düzenleme:
ben okumak istiyorum cok güzel şeyler söyleniyor zaten mevlana aşkı varsa tamamdır.

Çok güzel kaynaklardan yazmış Elif Şafak..
Bölüm Bölüm başka mekanlarda oluyor..
Romanı bugün bitirdim. Ellanın kendini yenmesinden çok Mesnevinin Şems olan aşkı çok etkiledi.
Evini herşeyini itti eliyle.
Hele o semazene nasıl karar verip bunu inananlara Kabul ettirmeleride ilginç..
Şairliğe karşı olan Mevlananın nerden bilsin karşısına çıkan bu dostunun etkisiyle duygularını şiirlere dökeceği.
Kalemine, yüreğine ve emeğine sağlık ELİF ŞAFAK.
Her sayfasını heyecanla okudum.
40 Kuralın hepsinde kendimi buldum..

süper bir kitaptı kesinlikle okuyun,zaten elinize aldığınızda bırakamayacaksınız.
ayrıca ahmet ümit bab-ı esrarı da öneririm...

Şuanda, Tarık Buğra'nın, Küçük Ağa adlı kitabını okuyorum, bitmek üzere, bitince Eliş Şafak'ın ''AŞK'' kitabına başlamak için almıştım ama çok sevdiğim bir arkadaşım okumak için ödünç aldı :D Yani bu kitabı okumak için onun bitirmesini bekliyecem ve onu beklerkende başka kitaba geçecem :D Buda şu demek oluyor ki bir başka kitap faslı sonra bu kitabı okumaya başlıyacağım :)

Okuyanlar çok beğenmiş, ciddi anlamda güzel bir kitaba benziyor, ben henüz okumadan, aldığım tavsiyeler üzerine, okumanızı öneririm:)

Geri