Elizan ismi Kuran da geçiyor mu anlamı nedir?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Elizan ismi Kuran da geçiyor mu anlamı nedir?
elizan isminin anlamı, elizan ne demek, elizan kuran da geçiyormu, elizan ismini koymak caizmi ile ilgili bilgileri bu konumuz da bulabilirsiniz.

Dinimiz de doğan çocuğa isim verilmesi anne babanın sorumluluğundadır. Bazen anlamı bile bilinmeyen sırf değişik ve modern olsun diye bebeklere saçma sapan isimler verilebiliyor.

Yada sırf arapça kökenli diye konulan isimlerin bazılarının anlamı kötü de olabiliyor. Dinimize göre çocuklara hangi isimler verilmeli konumuz da gereken bilgiler sizler için paylaşılmıştır. Konumuzu incelediğiniz de bebeğe isim vermenin ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız;)

Son zamanlar da Elizan ismi kulağa değişik geldiği için oldukça popüler olmaya başladı. Sizlerden gelen sorulardan biri olan Elizan isminin anlamı ile ilgili bilgileri paylaşıyoruz.

elizan.JPG


Elizan isminin kökeni arapçadır. Uzaktan duyulan ezan sesi anlamına gelmektedir ve kız bebeklere konulan bir isimdir. Konulmasın da herhangi bir sakınca olmamakla birlikte Elizan ismi Kuran da geçmemektedir. Koyup koymamak tabi ki tamamen size kalmış bir olay olmakla birlikte bebeğe isim verilirken anlamlarının da mutlaka iyice öğrenildikten sonra konulması çok daha uygun olacaktır.

Kuran da geçen kız ve erkek bebek isimleri ve anlamları
 
Üst