ELK kaliteli ürünler...

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
ELK kaliteli ürünler...
elekuc0139.jpg
Küçük elektrikli ev aletlerinin vazgeçilmez olduğu bugünlerde kaliteli ve uyugn fiyat aralıklarıyla hizmet veren ELK elektrikli ve elektronik ev aletleri Smiley ve Smarty markalarıyla piyasada.

2005 yılının Ocak ayında küçük ev aletleri sektöründe kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla tüketiciyle buluşturmak amacıyla kurulan Elk, kuruluşundan bu yana 900.000 adet küçük ev aletini tüketiciyle buluşturdu.

Büyük bir zincir mağazayla çalıştığı Smarty markasının yanı sıra Smiley markalı ürünlerini de piyasaya sürerek, yeni bir marka ile hizmet kalitesini ve farklı bakış açısını ön plana çıkarmayı hedefliyor. Tüm yurt genelinde 160'ın üzerindeki servisi ile tüketiciye satış sonrasında da hizmet veren firma, Smiley markası ile 35 çeşit olan ürün sayısını 2007 yılı sonunda 40'a çıkarmayı planlıyor.

2 yıldır tüketici ile buluşan Smiley markasının, pişirme, kızartma, içecek hazırlama, kişisel bakım, ütü, temizlik ve küçük ev aletlerine yönelik 35 çeşit ürünü bulunuyor. Elk'nın 2 çeşit hizmet alanı bulunuyor. l-Private Label ürünleri ile zincir mağazalara ve firmalara çözüm ortağı olmak. Kendi markaları ile tüketicilere kaliteli ürünü uygun fiyat ile tedarik etmek. Tedarikçi bir firma olan Elk, ürünlerin yüzde 80'ini Çin ve Uzak Doğu ülkelerinden temin ediyor geri kalan kısmı ise yurtiçinden sağlıyor.

Satın aldıkları ürünlerin kaliteli ve satın alınırken uygun olmasına dikkat ediyor. Hedefleri ülkenin heryerine hitap etmek olan firma bölge toptancıları ile çalışıyor. Tanıtım ve dağıtıma verdiği önemden dolayı uzman satış-dağıtım alanları ile çalışıyor.

Kaliteye özellikle dikkat ettiklerini söyleyen Elk Genel Müdürü Suphi Yarıcı; Bizim ürünlerde aradığımız birtakım özellikler bulunuyor. Tabi ki fiyat önemli bir faktör ama toplam fayda çok daha önemli. Bir ürünü uzun soluklu kullanmak ve ürün performansından memnun kalmak gerekiyor. Biz o faydayı sağlamak istiyoruz. Dolayısıyla tüketicilerimize toplam kaliteyi sunmaya çalışıyoruz, o yüzden de en ucuz ürünlere sahip firma elbette ki değiliz.

Kalite pahalı bir şey. Çok kaliteli ürünleri orta seviyeli fiyat aralığında temin edebiliyor ve tüketiciye sunabiliyoruz. Öyle ki, sektörün önde gelen markalı ürünleri ile aynı kaliteye sahip olmasına rağmen çok daha düşük fiyatlara tüketicilere ulaştırabiliyoruz.

Yeni ürünler de yine bu amaca yönelik geliştirildi. Ürünlerimizde hep bir faklılık olsun istiyoruz. Ürünlerimizin diğer ürünlerin birebir aynısı olmasını istiyoruz.

Mesela çok minik bir elekriklisüpürge modelimiz var, gerçekten çok küçük olan bu makinanın gücü 2000 watt. Normal olarak sadece büyük ebat süpürgelerde olabilecek bu güç, ürünü benzerlerinden ayrmaktadır. Diğer taraftan çay makinenizin de alt ve üst bölümünün tamamen ınox olması da özel bir ürün olduğunu gösteriyor. Her ürünümüzde biraz farklı, biraz sempatik şık ürünler olmasını istiyoruz dedi. ELK elektrikli ev aletleri ve elektronik ürünlerinin dışında beyaz eşya ürünleri de tedarik ederek marka imajını güçlendirmek amacıyla bir pazarlama ve reklam faaliyeti gerçekleştirecek.

Son dönemde yazılı ve görsel basında reklam ve tanıtımlarını arttırarak devam ettiren firma, 2007 Züchex fuarına da katılacak. Fuara Smiley ve Smarty markalan ile katılacak olan ve çok yeni bir firma olan ELK'nın hedefi fuarla birlikte yeni dağıtım kanallarıyla birlikte olmak.

Elk Genel Müdürü Suphi Yancı içinde bulunduklan sektörle ilgili ise; "hızla büyüyen sektör bu sektör. Önceleri beyaz eşyanın ağırlıklı olduğu sektör son dönemde küçük ev aletlerini gelişimine tanık oldu. Reklamlarda küçük ev aletlerini daha çok görmeye başladık. Önceleri beyaz eşyanın yanında hediye edilen ürünler artık daha rahat satılan ürünler haline geldi. Evlerde sıklıkla kullanılmasıyla birlikte küçük ev aletlerinin gelişen bir pazar haline gelmesi kaçınılmaz oldu. Bunun yanında bu alanda çok firma yer alıyor ama firmaların uzun soluklu olması önemli. Eğer çok iyi hazırlanılmış, piyasa analizi doğru yapılmış ve bulunduğu konum doğru belirlenmişse başarılı sonuçlar alınıyor. Biz de doğru örneklerden biri olmasını hedefliyoruz" dedi.
 

Benzer İçerikler

Üst