Ella ertesi gün hapı kullananlar

E

Ella hapı

Forum Okuru
Ella ertesi gün hapı kullananlar
Kızlar bu norlevo ertesi gün hapı kaldırıldı yerine Ella ertesi gün hapı çıktı vs diyorlar. Bu hap ile ilgili lütfen bana bilgi verir misiniz ? Gerçekten Norlevo ertesi gün hapı kaldırıldı mı ? Ella diye hap var ise içerikleri aynı ise bu hapı net olarak nasıl kullanmam gerekiyor nerele dikkat etmeliyim ve birde lütfen acil olarak yazar mısınız. ?

Bildiğiniz üzere korumasız şekilde ilişkiye girilmenin ardından bir çok çift istenmeyen bir gebelik istememektedir daha önceleri kullanılan Norlevo ertesi gün hapının yerine yeni bir hap üretti Fransız ilaç firması. Daha önceki norlevo isimli hap ile çok fazla sıkıntı ve yan eski durumundan dolayı İlaç firması HRA PHARMA Ella isimli yeni bir ertesi gün hapı çıkarttı piyasaya üstelik bu hapı ilişki sonrası 5 güne kadar kullanabiliyorsunuz ve istenilmeyen bir gebeliğin önüne de geçmiş oluyorsunuz.

Nasıl etki ediyor bu ELLA ?
Aslında yumurta atılımını baskılayarak çalışıyor tüm ertesi gün hapları. Bu fransız firmanın ürettiği hap Ella ile ilgili hiç bir şekilde yan etki yok densede kullananlarda mide bulantısı karın ağrısı başta ağrı gibi sıklıkla şikayet rapor edildiği de gelen haberler arasında.

Avrupada ELLAONE ismi altında satışa sunulmuş bir alaçtır bu. Marketlerde eczanelerde ve bazı avrupa ülkelerinde de sıklık ile kullanılıyor.

Bu arada türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından bu ilaca onay verilmesi ve ülkemizde satışa sunulması biraz zaman alacağa benziyor. Net olarak ta el altından getirenler olabilir diye düşünüyorum.

Ella hapını tam risk olmasın diye ne kadar zamanda kullanmamız gerekiyor arkadaşlarım 6 saat önce bir ilişki yaşadım ve içe şey etti bu durumda ne yapmam gerekiyor beni bilgilendirir misiniz evde hapım hemen kullanmam lazım mı ne kadar saat sonra kullanmak gerekiyor bunu

Ella hapını tam risk olmasın diye ne kadar zamanda kullanmamız gerekiyor arkadaşlarım 6 saat önce bir ilişki yaşadım ve içe şey etti bu durumda ne yapmam gerekiyor beni bilgilendirir misiniz evde hapım hemen kullanmam lazım mı ne kadar saat sonra kullanmak gerekiyor bunu

Ella hap kullanımı konusun da sorumluluk alıp yönlendirme yapmıyoruz. Ella kullanacaksanız ya hekime , yada eczacıya danışın . + Ella %100 koruma sağlamaz , güvenirliği %85-90 dır. Sık kullanıldığı taktir de hormonlarınızı ve mens döngünüzü bozarsınız..Ella hap ile ilgili aşağıda ki iki linki incelemenizi öneriyorum..

Ella ertesi gün hapıyla hamile kalmak mümkünmü?

Ella Ertesi Gün Hapında Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

16 eylülde nişanlımla sürtünerek ilişki yaşadım içime boşalmadı ama prezervatif yırtıldığı için vajinamın oraya değdi. Hemen peçeteyle silip yıkadım ama için rahat etmediği için 1 gün sonra ella ertesi gün hapı içtim. 19 eylül de regl günümdü ama olmadım. Hapın hiç bi yan etkisini falan da yaşamadım kanama bulantı vs gibi. Acaba hamilelik falan mı oldu yoksa haptan dolayı mı gecikti yardımcı olur musunuz lütfen.

Merhaba 16 eylülde nişanlımla sürtünerek ilişki yaşadım içime boşalmadı ama prezervatif yırtıldığı için vajinamın oraya değdi hemen peçeteyle silip yıkadım ama içim rahat etmediği için 26 27 saat sonra ella ertesi gün hapı içtim. 19 eylül de adet olmam gereken gündü ama adetim gecikti. İlacın herhangi bir yan etkisini falan da yaşamadım kanama bulantı vs gibi. Acaba hamile miyim yoksa ilacın bi yan etkisi mi yardim eder misiniz lütfen

Merhaba 16 eylülde nişanlımla sürtünerek ilişki yaşadım içime boşalmadı ama prezervatif yırtıldığı için vajinamın oraya değdi hemen peçeteyle silip yıkadım ama içim rahat etmediği için 26 27 saat sonra ella ertesi gün hapı içtim. 19 eylül de adet olmam gereken gündü ama adetim gecikti. İlacın herhangi bir yan etkisini falan da yaşamadım kanama bulantı vs gibi. Acaba hamile miyim yoksa ilacın bi yan etkisi mi yardim eder misiniz lütfen
Her gecikme hamilelik değildir adet 1-2 gün geri yada ileri gidebilir ilişki sonrası sizin silmeniz yada yıkamanız fayda etmez ella haplarıda gebelikten %100 korumaz bir kaç gün içinde adet olmazsanız test yaparsınız

Her gecikme hamilelik değildir adet 1-2 gün geri yada ileri gidebilir ilişki sonrası sizin silmeniz yada yıkamanız fayda etmez ella haplarıda gebelikten %100 korumaz bir kaç gün içinde adet olmazsanız test yaparsınız
Elbette her gecikme hamilelik değildir ki zaten çok düzenli bi adet dönüm yok hapı da ilk defa kullandığım için tam bir bilgim yok araştırmalarıma göre adet gecikmesi yapıyormuş ama ortalama ne kadar süre olduğundan emin değilim o yüzden sormuştum. Bir de test yapın ermişsiniz ama 10 15 günde belli olur diye biliyorum ama bir kaç gün içerisin de testte belli olur mu? Cevabınız için teşekkür ederim.

Elbette her gecikme hamilelik değildir ki zaten çok düzenli bi adet dönüm yok hapı da ilk defa kullandığım için tam bir bilgim yok araştırmalarıma göre adet gecikmesi yapıyormuş ama ortalama ne kadar süre olduğundan emin değilim o yüzden sormuştum. Bir de test yapın ermişsiniz ama 10 15 günde belli olur diye biliyorum ama bir kaç gün içerisin de testte belli olur mu? Cevabınız için teşekkür ederim.
Adet olmazsanız test yapın dedim ilişki olduktan 12 yada 15 gün sonra kan testi yaptırabilirsin

Geri