1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.637
  Beğenilen Mesajlar:
  2.419
  Ödül Puanları:
  113

  Ella Ertesi Gün Hapında Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  ella ertesi gün hapı nedir,ella ertesi gün hapının yan etkileri nelerdir,ella ertesi gün hapı ne için kullanılır,ella ertesi gün hapı hakkında bilgiler
  Hamile kalmayı düşünmeyip, korunmadan ilişki yaşanırsa bu da birçok çiftin kabusu haline gelmektedir. Mesela prezervatif yırtılmış, doğum kontrol hapını almadığınız zamanlarda ya da cinsel ilişki de bulunduğun zamanlarda ise başınıza aksilikler gelebilir. Bu şekilde ki durumlarda ise ertesi gün hapları çıkmıştır. Bu haplar gebeliğin oluşmasını engellemektedir.
  Ülkemizde bulundan ertesi gün hapları 3 gün içinde geçerlidir. Bayanların büyük bir kısmı da özellikle bilgisiz olmasından kaynaklanan sebeplerden dolayı bu 3 günü kaçırmış olur.


  < Konu Resmi..>
  Fransız ilaç firması bayanların bu sorunu çözebilmek için bir ertesi gün hapı üretmiştir. Ella olarak adlandırılmış bu hapta ilişki yaşandıktan sonra ki 5 gün sonrasına kadar alındığı takdirde gebeliği engellediği elde edilmiş olan kaynaklarla bildirilmiştir.
  Ella Ertesi Gün Hapında Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar ;
  *Eğer ki Ulipristal asetatın Ella ilacında bulunan bazı bileşenlere karşı alerjiniz var ise,
  *Gebe olma ihtimali için şüpheniz varsa,
  *İlacı adet döngünüzdeki zamanda bir defadan fazla kullandıysanız,
  *Karaciğer hastalığınız varsa,
  *Şiddetli astım şikayetiniz gibi durumlarda mutlaka doktorunuzla görüşmelisiniz.

  Ella Ertesi Gün Hapı Emzirme dönemi;
  Ella ilacı emzirme ile bebeğinize geçmektedir. Bu yüzdende 1 hafta süre de anne sütü vermemelisiniz. Bu zamanda sütünüzün kesilmesi önlemek içinde sağmalı ve dışarı akıtmalısınız.  Ella Ertesi gün hapının kullanım şekli ;
  18 yaşını geçmiş ve de gebe kalmamış bayanlar kullanabilmektedir. Fakat düzenli şekilde kullanılmaması gereken bir ilaçtır.
  İlaç tek tablet halinde olmaktadır. Sadece ayda 1 kere olmak şartıyla kullanabilirsiniz. Ulipristal acetate etken maddesi ile yumurtanın serbest kalmasını engellenir ve gebeliği önlemek içinde gereken progesteron seviyesi de değişir. Böylece de gebe kalmanız engellenmiş olur.
  Cinsel ilişki yaşandıktan sonra mümkün olabildiğinizce kısa sürede yani 5 günü geçmemek şartı ile bir bardak suyla tek bir tablet alınarak vücutta korunma sağlanır.
  Ella hapını içtikten sonraki 3 saat içinde kusma yaşarsanız o zaman doktorunuza başvurmalısınız.
  Ella hapı kesinlikle doğum kontrol yöntemi değildir.

  Ella ertesi gün hapın fiyatı;
  Ella adı verilen ertesi gün hapının, 30 mg 1 tablet şeklindeki ilacın fiyatı, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığına bağlı olan iEGM ile açıklanmış fiyatı KDV DAHİL olarak 48,70 tl dir. Fransa da üretilen bu ilaç Abdi İbrahim İlaç firması tarafından piyasaya sunulmuştur.

  Ella Ertesi gün hapının yan etkileri ;
  Adet düzensizliğinin yaşanması, baş ağrısı, halsizlik, karın ağrısı, ağrılı kanama, kas ağrısı, sırt ağrısı, başınızın dönmesi, mide bulantısı ya da ishale sebep verebilir. Bu gibi sorunları kısa süreli olarak yaşarsanız sorun olmaz ama sürekli devam ederse mutlaka doktorunuzla görüşmelisiniz.


   
Ella Ertesi Gün Hapında Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. dikkat edilmesi gereken durumlar

  dikkat edilmesi gereken durumlar

  Sigara ve alkol kullanmayınız. Hekim önerisi dışında ilaç almayınız. Hekiminizin önerdiği demir ilacını düzenli olarak kullanınız. Uzun süre ayakta durmayınız. Günlük işleriniz sırasında kendinizi yormayınız. Bisiklet sürme, tenis oynama, kayak yapma gibi sporlardan uzak durunuz. Mesleğiniz gereği de olsa ağır nesneler kaldırmaktan, zararlı :-):-):-):-)l, kimyasal madde ve radyasyondan uzak...
 2. ELLA 30 mg ertesi gün hapı ilacı

  ELLA 30 mg ertesi gün hapı ilacı

  ella ertesi gün hapı kullananlar,ella ertesi gün hapı kullanımı,ella ertesi gün hapı hamileliği önlermi,ella ertesi gün hapı gecikme yaparmı,ella ertesi gün hapı yanetkileri,ella ertesi gün hapı hakkında bilgiler Hamile kalmayı düşünmeyip, korunmadan ilişki yaşanırsa bu da birçok çiftin kabusu haline gelmektedir. Mesela prezervatif yırtılmış, doğum kontrol hapını almadığınız...
 3. Ella ertesi gün hapı kullananlar

  Ella ertesi gün hapı kullananlar

  Kızlar bu norlevo ertesi gün hapı kaldırıldı yerine Ella ertesi gün hapı çıktı vs diyorlar. Bu hap ile ilgili lütfen bana bilgi verir misiniz ? Gerçekten Norlevo ertesi gün hapı kaldırıldı mı ? Ella diye hap var ise içerikleri aynı ise bu hapı net olarak nasıl kullanmam gerekiyor nerele dikkat etmeliyim ve birde lütfen acil olarak yazar mısınız. ?
 4. Ella ertesi gün hapıyla hamile kalmak mümkünmü?

  Ella ertesi gün hapıyla hamile kalmak mümkünmü?

  Ella hapı ertesi gün hapı olarak kullanılmaktadır. Korunmasız ilişkiden sonra alındığında gebelik riskini ortadan kaldıracaktır. Ella ertesi gün hapı asla kurtaj amaçlı kullanılamaz. Ella diğer ertesi gün hapları gibi sadece yumurtanın döllenmesini engelleyerek gebelik oluşmasını engeller. Varolan bir gebeliği sonlandırmaz. Ella Yaygın Görülen Yan Etkileri Kusma, karında rahatsızlık hissi,...
 5. Ella ertesi gün hapı

  Ella ertesi gün hapı

  Merhaba ben 1 ay içerisin de iki kez ella kullandım adetim de 10 günlük bir gecikme var bu ilactan kaynaklı olabilirmi? Her ihtimale karşılık test yapmalımıyım ??

Sayfayı Paylaş