Ella hapı ne kadar koruyucu kullananlar yazabilir mi?

• Konbuyu başlatan ellahapı
  • Başlangıç tarihi
E

ellahapı

Forum Okuru
Ella hapı ne kadar koruyucu kullananlar yazabilir mi?

Ella hapı ne kadar melek kadınlar kulubü ella hap fiyatı forum'da.​

Arkadaşlar 3 çocuğum var allah isteyenlere versin artık bir de düşük yaptım 2. den sonra. Korkuyorum yaşımda artık 37 ben de ella hapı alayım korunmak için dedim. Acaba spiral mi taktırmalıyım yoksa ella hapı da koruyucu olur mu hanımlar. Yani kazaya kurban gitmeyelim de sonra. Bizim aile aslında çok doğurgandır ben yine 3 ile kalabildim :) Bu saatten sonra açıkçası da istemiyorum da. Ella hapı ne kadar doktor vermeden alıp kullanabilir miyim?

Merhaba
Allah bağışlasın çocuklarınızı size. Korunma açısından aslında hepsinde risk söz konusu yani spiral takılı iken hamile olan arkadaşları duyuyoruz. Ella hapı da o şekilde ha yani şu var ilişkiden sonra ne kadar kısa zamanda ilacı alırsanız koruyuculuğu o kadar artacaktır. Sona söyleyeceğimi başta söyleyeyim. Ella hapı fiyatı eczanelerde 80-100 lira arası değişmektedir. Ella hapı korunmasız ilişki sonrası ilk 72 saat içinde alınmalı ama dediğim gibi ne kadar erken alırsanız o kadar koruma fonksiyonu artar. Bu haplar korunma amaçlı kullanılır doktorunuza danışmadan kullanmamanızı tavsiye ederim ayrıca. Ayrıca bu ilaçlar adet gecikmesi ya da daha farklı yan etkiler gösterebilir. Ben aslında ilaçtan yana değilim yani yapabiliyorsanız spiral taktırın.

Korunma yöntemlerinden ben en çok spirali tavsiye ediyorum hanımlar. Ama şu yazıya da bir göz atmanızı tavsiye ederim. ''En iyi korunma şekli nedir'' yazımızın ayrıntılarında önemli bilgiler bulunmakta.

Geri