Ella kullanıp adet gecikmesi yaşayan varmı ?

Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

1. Ayse1234d

Ayse1234d Forum Okuru

Merhabalar. Ella kullananlarda sık olan bir durumu sormak istiyorum. Ella kullandıktan sonra adet gecikmeleri ve miktarda değişmeler yaşıyoruz. Bu durumda ikinci ve hatta üçüncü adet döngüsünde dahi hala hamilelik riski taşıdığımızı düşünüyoruz, çünkü üstüne görme diye bir durumu biliyoruz. Henüz hiç hamilelik tecrübemiz olmasa da Ella kullanıp hamile kaldığını söyleyen bazı kadınlarda internette ara ara kanamalarının olduğunu söylemişler. Üstüne görme ile regl dönemini nasıl ayırt ederiz?

2. *BEYZA*

*BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.242
    Ödül Puanları:
    113
  3. edem123

edem123 Forum Okuru

merhaba benim martin 18.de bir birlikteligim oldu adetim son gunu martin 17siydi. esim icime bosalmadi ve yaklasik 5 saat snra ella kullandim. adetim bu ay 12 gun gecikti bugun test yaptm sabah negatif cikti hamilelik riski nedir sizce.

4. HemşireniZ

HemşireniZ Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba, Ertesi gün hapı olarak bilinen ellanın %100 koruma sağlamadığını benzer sorularda hep belirtiyoruz. Regl gecikmenizin nedeni olarak akla ilk gelen gebelik olsada farklı durumlardan dolayıda dönem gecikmesi olabilmektedir. Bu yüzden durumunuzun netlik kazanması açısından tedbir amaçlı gebelik testi yapmanızı öneriyorum.

5. aslıiiiiiiiii

aslıiiiiiiiii Forum Okuru

Erkek arkadasimla bastan sona prezervatif kullanarak iliskiye girdik. Ve 1dakika sonra bosalmadan bitirdi birleşmeyi erkek arkadasım. Ama 15 dakika oncesinde masturbasyonla dışarı bosalmisti. Elinden yada vucudundan bana bulasmis olma ihtimaline karsin 24 saat sonra ella kullandim. Adetim gecikeli 10 gun oldu. Hamile kalmis olabilir miyim. Yoksa gecikmem ilactan kaynakli mi?

6. HemşireniZ

HemşireniZ Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Birliktelik esnasında ve sonrasın da korunmuşsunuz Gebelik söz konusu değil. Gecikmeniz mevsim dönüşleri, kullanılan ilaçlar,kist,hormonal problemler gibi sebeplerden ötürü kaynaklanabilir. Test yaparak bu kuşkunuzdan kurtulabilirsiniz.

7. aslı1212

aslı1212 Forum Okuru

(Cuma günu)Onceki yaziyla ilgili konusmak istiyorum o yaziyi ben yazdim. Dediginiz gibi korunduk fazlasiyla. Ella da kullandik. 3 gun once cubuk test negatif cikti adet belirtilerim agrilarim gerginliklerim var ama 16 gun oldu gecikeli. Zaten duzenli bir adetim yok gecikmeler oluyordu. Ama yine de tedirginim.

8. *BEYZA*

Beğenilen Mesajlar:
    2.242
    Ödül Puanları:
    113
    Tedirginliğiniz için hcg testi yapın net sonucu alırsınız . HCG testinin yanılma payı yoktur % 100 sonuç verir.

9. buuusraaa

buuusraaa Forum Okuru

Merhabalar. Ella ilacının yan etkileri ne zamana kadar devam eder? Ben 2. Adet dönemimdeyim. Normalde ilk 4 gün yoğun akıntı olur sonra azalarak 6-7 günde biterdi. Şimdi ise 2. Ay olmasına rağmen 14 Nisan'da adetim başladı ilk iki gün yoğun aktı sonra azaldı, bugün 27 Nisan ve hala azar azar lekelerle devam ediyor. Karnımda şişlik ve göğüslerimde hassasiyet var. Hastaneye hamilelik testi için gitmeye de çekiniyorum... Yardımcı olursanız çok sevirim...

10. *BEYZA*

Beğenilen Mesajlar:
    2.242
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba, ikinci mens dönemine kadar etkisi devam edebilir. Ella her durumda hamileliği önlemez.Ella kullanan 100 kadından yaklaşık 2 tanesi hamile kalabilir. Ella hapın olası yan etkileri arasında gögüs hassasiyeti var.Hekime görünmenizde fayda var fakat gitmek istemezseniz tedirginliğiniz için çubuk test uygulayabilirsiniz.

11. asli11

asli11 Forum Okuru

Kan testi hastanelerde yapildiginda ileride cevremizden ya da ailemizden herhangi birinin ogrenmesi mumkun mudur

12. *BEYZA*

Beğenilen Mesajlar:
    2.242
    Ödül Puanları:
    113
Ella kullanıp adet gecikmesi yaşayan varmı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tüplerini bağlatıp adet düzensizliği yaşayan varmı?

Tüplerini bağlatıp adet düzensizliği yaşayan varmı?

tüplerin bağlanması adet düzensizliği yaparmı,tüplerimi bağlattım adettim düzenleşti,tüp bağlatma adet döngüsünü değiştirirmi,tüplerin bağlanması ve adet düzensizliği hakkında bilgiler Tüplerin ameliyat ile bağlanması (tüp ligasyonu) adet görmeyi engellemez veya adet düzensizliğine sebep olmaz. Bu uygulamanın adet düzenine herhangi bir katkısı ya da zararı bulunmamaktadır. Sadece kişilerin...
  2. adet  gecikmesi

adet gecikmesi

Arkadaslar Merhaba. Bilen biri varsa ve bana cevap yazarsa çok sevinirim. Ben her ay en gec 30 günde bir adet olurdum. Hatta son 3-4 aydir 28 günü gecmedi hic. Bu ay 33 gün geçti olamadım adet. Kan tahlili yaptırdım 1.20 çıktı sonucu yani negatif. :-( hamile olma ihtimalim var mıdır ? Kimisi daha küçüktür kanda çıkmaz diyor kafam allak bullak oldu. Lütfen yardım edin
  3. Ella yuttum adet olmadım hamilemiyim?

Ella yuttum adet olmadım hamilemiyim?

Ella hapı ertesi gün hapı olarak kullanılmaktadır. Korunmasız ilişkiden sonra alındığında gebelik riskini ortadan kaldıracaktır. Ella ertesi gün hapı asla kurtaj amaçlı kullanılamaz. Ella diğer ertesi gün hapları gibi sadece yumurtanın döllenmesini engelleyerek gebelik oluşmasını engeller. Varolan bir gebeliği sonlandırmaz. Ella Yaygın Görülen Yan Etkileri Kusma, karında rahatsızlık hissi,...
  4. adet gecikmesi

adet gecikmesi

Kizlar benim adetim 2 gun gecti bugun idrar testi yaptim sonuc negatif 10 gun once goguslerimde agri karnimda belimde baya agri vardi kasiklarimda filan simdi de adetim 2 gun geciyo umutlenmistim. Adet belirtilerim var yine her ay ki gibi bugun baska bi rahatsizligim icin hastaneye gittim flim cekilmesi lazimdi adetim 2 gun gecti diye kan testi yaptilarr sonucu 1 hafta sonra cikicakmis...
  5. Adet gecikmesi yaşayan kadınlar yardım lütfen ?

Adet gecikmesi yaşayan kadınlar yardım lütfen ?

Kizlar 27 yasindayim 6 aylik evliyim kendimi bildim.bileli adet gecikmem en fazla 4 gundur ama su iki aydir cok cekiyorum gecen ay 9 gun gecikti bu ayda 15. Gunumdeyim hala olmadim gece kramplarla uyaniyorum cok agrim oluyo test yaptim negatif kan testide dahil.adet olmak icin ne yapmm lazim aspirin bile ictim artik olsamda kurtulsam su agrilardan diyorumm.bildiginiz bi ilac cay vs. Varsa...

Sayfayı Paylaş