Ella kullanıp adet gecikmesi yaşayan varmı ?

Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

1. Ayse1234d

Ayse1234d Forum Okuru

Merhabalar. Ella kullananlarda sık olan bir durumu sormak istiyorum. Ella kullandıktan sonra adet gecikmeleri ve miktarda değişmeler yaşıyoruz. Bu durumda ikinci ve hatta üçüncü adet döngüsünde dahi hala hamilelik riski taşıdığımızı düşünüyoruz, çünkü üstüne görme diye bir durumu biliyoruz. Henüz hiç hamilelik tecrübemiz olmasa da Ella kullanıp hamile kaldığını söyleyen bazı kadınlarda internette ara ara kanamalarının olduğunu söylemişler. Üstüne görme ile regl dönemini nasıl ayırt ederiz?

2. Uzman SühaN

Uzman SühaN Administrator Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.504
    Ödül Puanları:
    113
  3. edem123

edem123 Forum Okuru

merhaba benim martin 18.de bir birlikteligim oldu adetim son gunu martin 17siydi. esim icime bosalmadi ve yaklasik 5 saat snra ella kullandim. adetim bu ay 12 gun gecikti bugun test yaptm sabah negatif cikti hamilelik riski nedir sizce.

4. HemşireniZ

HemşireniZ Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba, Ertesi gün hapı olarak bilinen ellanın %100 koruma sağlamadığını benzer sorularda hep belirtiyoruz. Regl gecikmenizin nedeni olarak akla ilk gelen gebelik olsada farklı durumlardan dolayıda dönem gecikmesi olabilmektedir. Bu yüzden durumunuzun netlik kazanması açısından tedbir amaçlı gebelik testi yapmanızı öneriyorum.

5. aslıiiiiiiiii

aslıiiiiiiiii Forum Okuru

Erkek arkadasimla bastan sona prezervatif kullanarak iliskiye girdik. Ve 1dakika sonra bosalmadan bitirdi birleşmeyi erkek arkadasım. Ama 15 dakika oncesinde masturbasyonla dışarı bosalmisti. Elinden yada vucudundan bana bulasmis olma ihtimaline karsin 24 saat sonra ella kullandim. Adetim gecikeli 10 gun oldu. Hamile kalmis olabilir miyim. Yoksa gecikmem ilactan kaynakli mi?

6. HemşireniZ

HemşireniZ Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Birliktelik esnasında ve sonrasın da korunmuşsunuz Gebelik söz konusu değil. Gecikmeniz mevsim dönüşleri, kullanılan ilaçlar,kist,hormonal problemler gibi sebeplerden ötürü kaynaklanabilir. Test yaparak bu kuşkunuzdan kurtulabilirsiniz.

7. aslı1212

aslı1212 Forum Okuru

(Cuma günu)Onceki yaziyla ilgili konusmak istiyorum o yaziyi ben yazdim. Dediginiz gibi korunduk fazlasiyla. Ella da kullandik. 3 gun once cubuk test negatif cikti adet belirtilerim agrilarim gerginliklerim var ama 16 gun oldu gecikeli. Zaten duzenli bir adetim yok gecikmeler oluyordu. Ama yine de tedirginim.

8. Uzman SühaN

Beğenilen Mesajlar:
    2.504
    Ödül Puanları:
    113
    Tedirginliğiniz için hcg testi yapın net sonucu alırsınız . HCG testinin yanılma payı yoktur % 100 sonuç verir.

9. buuusraaa

buuusraaa Forum Okuru

Merhabalar. Ella ilacının yan etkileri ne zamana kadar devam eder? Ben 2. Adet dönemimdeyim. Normalde ilk 4 gün yoğun akıntı olur sonra azalarak 6-7 günde biterdi. Şimdi ise 2. Ay olmasına rağmen 14 Nisan'da adetim başladı ilk iki gün yoğun aktı sonra azaldı, bugün 27 Nisan ve hala azar azar lekelerle devam ediyor. Karnımda şişlik ve göğüslerimde hassasiyet var. Hastaneye hamilelik testi için gitmeye de çekiniyorum... Yardımcı olursanız çok sevirim...

10. Uzman SühaN

Beğenilen Mesajlar:
    2.504
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba, ikinci mens dönemine kadar etkisi devam edebilir. Ella her durumda hamileliği önlemez.Ella kullanan 100 kadından yaklaşık 2 tanesi hamile kalabilir. Ella hapın olası yan etkileri arasında gögüs hassasiyeti var.Hekime görünmenizde fayda var fakat gitmek istemezseniz tedirginliğiniz için çubuk test uygulayabilirsiniz.

11. asli11

asli11 Forum Okuru

Kan testi hastanelerde yapildiginda ileride cevremizden ya da ailemizden herhangi birinin ogrenmesi mumkun mudur

12. Uzman SühaN

Beğenilen Mesajlar:
    2.504
    Ödül Puanları:
    113
  13. Enerji.Star

Enerji.Star Forum Okuru

merhaba
    İliskiden sonra 24 saat icinde ertesi gun hapi aldim,11 gun surecek sekilde regl oldum fakat bu ay regl olmadim gecikti,normal midir?

14. HemşireniZ

HemşireniZ Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba, daha önce ella kullanım sonrası beklenen regl gerçekleşmiş.Bu durumda gebelik söz konusu değil. Ertesi gün hapları döngünüzü değiştirebilir.Bir kaç gün içinde regliniz gerçekleşmez ise jinekoloğa görünüp muayene olun.

15. Uzman SühaN

Beğenilen Mesajlar:
    2.504
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba, öncelikle gebe olmadığınızı vurgulayalım. Daha önce mensiniz gerçekleşmiş+ testleriniz negatif. . Karnınızda ki seyirme bağırsaklardaki gaz ile ilgili olabilir.Sık idrara çıkma ile ilgilide aşağıdaki linki inceleyin..
    Sık idrara çıkma nedenleri ve tedavisi

Ella kullanıp adet gecikmesi yaşayan varmı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ella Hapı Kullanıp Regl Gecikmesi Yaşayanlar

Ella Hapı Kullanıp Regl Gecikmesi Yaşayanlar

merhaba ağustos 31 regl oldum. 4 eylül reglim bitti. 13 eylül de erkek arkadaşımla birlikte olduk ve 1-2 saat içinde ella kullandım. ve bugün 21.10.2017 halen regl olmadım. bu süreçte iki kez test yaptım negatif çıktı. aşırı depresifim önceki aylarda tarlusal kullanıyordum sizce hamilelik riskim var mıdır?
  2. Ella adet gecikmesi

Ella adet gecikmesi

Merhaba ben 11 eylude son adetimi gordum 12 kisinde esimle birlikte oldum fakat sperm birz vajinamin ustune dokulunce 7 saat icinde ella ilaci aldim bu ay 5 gun gecikti evelki gun test yaptim birsey cikmadi ama ben kan ve tekrar idrar verdim hastanede orada da gebelik cikmadi dunde ozel bir hastanede ultrosona girdim orada da gebelik gozukmedi doktor adet gormem icin igne yapti uctane bir...
  3. Ella kullandım adet gecikmesi oldu

Ella kullandım adet gecikmesi oldu

adet döneminden 2 hafta önce korunmasız ilişki yaşadım 2 saat sonra ella kullandım Kusma vs olmadı adet olmam gereken günde çok az kırmızımsı kahverengimsi akıntı geldi sonra kesildi bugün ikinci gün herhangi bir akıntı yok ama her zaman olan adet belirtileri var hamile kalma olasılığım yüksek midir ?
  4. rahim filmi adet gecikmesi yaşayan varmı

rahim filmi adet gecikmesi yaşayan varmı

kızlar rahim filmi çektirdim adet tarihim 3 aralık sizce hamile olabilirmiyim ne zaman test yapayım
  5. Ella sonrası adet gecikmesi

Ella sonrası adet gecikmesi

Merhaba. 1 ayda 2 kez ella kullanmak zorunda kaldım. Şuan adet olmuyorum. Test yaptım negatif çıktı. Kan testi yapamıyorum evli değilim sorun oluşturur mu bilmiyorum. Çok fazla pelvis ağrım var yardımcı olur musunuz

Sayfayı Paylaş