Merhaba, korunmasız her birliktelik istenmeyen gebelik açısın dan risktir. Ejakülasyon olmasa dahi zevk suyuyla hamile kalınabilir. Bu çok düşük ihtimal olsada imkansız değildir. Şüpheli ilişki sonrası ertesi gün hapı kullanmışsınız. Ertesi gün haplarının güvenirliği % 85-90 dır. Bu nedenle kesin hamile kalırsınız yada kalmazsınız diyemeyiz. Beklenen adetinizde en az 3 günlük gecikme olursa test yapabilirsiniz. Ayrıca kullandığınız ilaç yada streste gecikmenize neden olabilir.

merhaba erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik, içime girmedi ve boşalmadı ama zevk suyundan korkup ella aldık. Ve ilişki zamanında da ben regldim. Reglimin 2.gününde ella yuttum ve reglim kesildi. Sonrasında hafif pembe lekeler oldu ve şimdi 13 gün geçti hapı almamdan itibaren ama hala regl olmadım. Normal mi hamile kalmış olabilir miyim?

Merhaba, ejakülasyon olmazsa dahi gebe kalmak mümkündür. Zevk suyuyla düşük ihtimalde olsa gebe kalınabilir. + Ancak mens döneminde birlikte olmanız bu ihtimali daha fazla düşürüyor . + Yakın zaman da mensiniz gerçekleşmiş son mens tarihiniz beklenen mens tarihiniz. Tabiki şimdi adet olmayacaksınız. Son mens tarihinizi bekleyin. Mensiniz de en az 3 günlük gecikme olursa tedbiren test yapın. Test sonucu negatif olduğu halde kanamanız başlamazsa ilaç kaynaklı bir durum. Uzun süre gecikme olursa hekime görünün.

Birşey sormak istiyorum benim adetim hiç düzenli olmadı bazen 30.gün bazen 35. Gün şeklinde . 30 gün döngüsünden hesaplandığımda geçikmesinin 6. Günü salı günü ultrason muayane ve kan testi yaptırsam kesin sonuç alırmıyım ?

Merhaba, korunmasız her birliktelik istenmeyen gebelik açısın dan risktir. Ejakülasyon olmasa dahi zevk suyuyla hamile kalınabilir. Bu çok düşük ihtimal olsada imkansız değildir. Şüpheli ilişki sonrası ertesi gün hapı kullanmışsınız. Ertesi gün haplarının güvenirliği % 85-90 dır. Bu nedenle kesin hamile kalırsınız yada kalmazsınız diyemeyiz. Beklenen adetinizde en az 3 günlük gecikme olursa test yapabilirsiniz. Ayrıca kullandığınız ilaç yada streste gecikmenize neden olabilir.

Merhaba, ultrasonda gebeliğin teşhisi için keseyi görmek lazım kesede gebeliğin 5-6 . haftası görülür. Fakat kanda gebelik testi yaptırırsanız gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Bugün yada yarın hcg testini yaptırabilirsiniz.

nişanlımla yumurtlama döneminde ilişkiye girdim boşalacağı zaman çekildi ama biraz kaçtı adetim 6 gün geçti sizce hamile kalmış olabilirmiyim??

Merhaba, korunmasız her ilişki istenmeyen gebelik açısın dan risktir. Geri çekme yöntemi de etkili bir uygulama değil. Ejakülasyon sonrası bir miktar spermin vajinaya kaçması gebe kalmak için yeterlidir. Gecikmenizin nedeni gebelik kaynaklı olabilir de olmayabilir de . Gebe olup olmadığınzı öğrenmek için gebelik testi yaptırmanızı öneriyorum.

bir şey sormak istiyorum ilişkiye girdim sonra ella yuttum ayın birinde adet tarihim 24 aralıktı olmadım ilişkiden sonra rahmimi yıkadım yinede hamile kalırmıyım

Geri