gebe
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  21.220
  Beğenilen Mesajlar:
  599
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Elleriyle yürüyen aileye evrim incelemesi

  Konu, 'İnsan bilimleri' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  ADANA (İHA) - Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Üner Tan, genetik hastalık sonucu ortaya çıkan 4 ayak üzerinde yürüme sendromunun evrim teorisi için kanıt oluşturabileceğini söyledi. Tan, evrim teorisinde 4 ayaklılıktan 2 ayaklılığa geçildiğini belirterek, incelediği bir ailenin 2 ayaklı atalarından 4 ayaklılığa doğru tersine evrim geçirdiğini kaydetti.

  Tan, Hatay'ın Kırıkhan İlçesi'nde yaşayan 2 aile üzerinde yaptıkları araştırmalarda, akraba evliliği sonucu çocuklarda "eller ve ayaklar üzerinde yürüme sorunu" anlamına gelen "Quadro Pedal" adı verilen genetik bozukluk oluştuğunu belirtti.


  Ailelerden birinde, 19 çocuktan beşinde bu hastalığın bulunduğunu kaydeden Tan, "Kendilerine özgü geliştirdikleri bir dili kullanan bu ailenin çocuklarını sadece anne-babaları anlayabiliyor. Bu durumun, insanın evrim süresince kazandığı ve 2 ayak üzerinde yürümesini sağlayan gendeki değişim sonucu oluştuğunu tahmin ediyoruz. Genetik hastalık sonucu ortaya çıkan 4 ayak üzerinde yürüme sendromu, evrim teorisi için kanıt olabilir" dedi.


  İnceleme yaptıkları çocukların, yavaş yavaş değişimi savunan Darwin Evrim Teorisi yerine, Sıçrama Evrim Teorisi'ni desteklediğini savunan Tan, şöyle konuştu:
  "Bu teoride, canlıların genetik mutasyonlar sonucu aniden değişime uğradıkları belirtilmektedir. Çocuklarda yaşanan genetik mutasyonda da ileri değil geri dönüş gerçekleşmiştir. Bu durum da evrim teorisi için bir kanıt niteliğindedir. Darwin'in teorisinde insanlar 4 ayaklı halden, 2 ayaklı duruma geçmişlerdir. Aileyi inceledikten sonra bugün 4 ayaklı olan bu çocukların atalarının 2 ayaklı olduğunu gördüm. Yani geliştirdiğim teoriyle 2 ayaklılıktan, 4 ayaklılığa da gidiş olduğunu savunuyorum. Yani evrim tersine işlemiştir."


  Evrim teorisi için tüm dünyada büyük incelemelerin hala yapıldığını hatırlatan Tan, şimdiye kadar fosiller üzerinde çalışmaların yapıldığını, ancak bu ailenin canlı birer örnek olması bakımından oldukça büyük bir öneme sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

   
Elleriyle yürüyen aileye evrim incelemesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. atın evrimi

  atın evrimi

  Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
 2. Karacaoğlan - Ak Ellerin Sala Sala Yürüyen

  Karacaoğlan - Ak Ellerin Sala Sala Yürüyen

  Ak ellerin sala sala yürüyen Nasıl getireyim seni ele ben Ben şahan olsam da sen bir balaban Alsam çırnağıma çıksam yola ben İlinizde yok mu idi kadılar Ak ellerin altın tasta yudular Seni bana yeşil ördek dediler Onun için dolaşırım göle ben Hemene de Karacaoğlan hemene Çanlı kervan indirmişim Yemene Sevdim ise ben yarimi kime ne Nettim ola şu koğlaşan ile ben
 3. DVD-RW incelemesi

  DVD-RW incelemesi

  Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
 4. Yürüyen Merdiven=)

  Yürüyen Merdiven=)

  merdivenin hareketli cinsi
 5. Yürüyen Ceset Sendromu

  Yürüyen Ceset Sendromu

  Bu hastalığı daha önce duymuş muydunuz ?Ben ilk kez duyuyorum ve ismi kulağa komik de gelse hastalık baya ciddi.Hatta ölüme bile gidebiliyor bu hastalığa sahip insanlar.Aman ha dikkat... Yürüyen ceset sendromu Nöropsikiyatrik bozukluk olan “yürüyen ceset sendromu” Amerikan Psikiyatri Birliği’nin Ruhsal Bozukluklar listesine girdiGüncelleme:31 Ekim 2010 20:19 Şizofreni ve bipolar bozukluk...

Sayfayı Paylaş