Elma suyunun kalbe faydaları

  • Konbuyu başlatan *MeleK*
  • Başlangıç tarihi
*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Elma suyunun kalbe faydaları
elma suyunun faydaları bebeklerde elma suyunun faydaları quercetin elmanın kalbe faydası limonun kalbe faydası
Doğadan gelen şifa olarak birçok meyve ve sebzenin insan sağlığına olumlu etkileri vardır bunlardan biri olan elma meyvesinin suyunun kalbe birçok faydası olduğu konusunda uzmanlar aynı görüşte birleşiyorlar bakın elma suyunun kalbe faydaları nelermiş?
elma-suyu-7631.jpg

Uzmanlar elma ve elma suyunun sağlıklı beslenmede önemli rolü olduğunu vurguluyor. Elma suyu ve elma özlerinin içerdiği bazı özel bileşenlerin kötü kolesterol olarak bilinen LDL-kolesterolün oksidasyonunu engellediği ve böylece damarlara zarar vermesini önlediği belirtiliyor.

Elma suyu, antioksidan etkisi en fazla olan meyve sularından biri. ‘Quercetin’ adlı güçlü bir antioksidan içeren elma suyu, sağlıklı beslenmede önemli bir yer tutuyor. Kötü kolesterolün oksidasyonunu önlemenin yanı sıra, vücudunuzu ultraviyole ışınları, yanıklar ve sigara gibi birçok çevresel faktörün oluşturduğu zararlardan arındırıyor.


Antioksidan etkisi var

Vücudumuzda enerji üreten tüm hücreler düzenli olarak oksijene ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle oksijen yaşamın temelini oluşturuyor. Diğer yandan oksijen vücut hücrelerinde yandığında, serbest radikaller veya oksijen içeren son ürünler oluşuyor.

Antioksidanlar vücudumuzdaki vücut hücrelerinde, dokularda ve hücre çoğalmasını kontrol eden DNA’nın yapısında hasara neden olan serbest radikallere karşı savaşıyorlar. Bunların dışında ultraviyole ışınları, yanıklar ve sigara gibi çevresel faktörler de serbest radikal oluşumuna neden oluyor.

Serbest radikallerin neden olduğu hücre hasarı kanser, kalp ve damar hastalıkları, katarakt, artritler ve yaşla birlikte gelen diğer bozukluklar gibi sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Bu sorunlarla karşılaşmamak için erken yaşlardan başlayarak sağlıklı beslenmek önem taşıyor.

Elma suyu, içeriğindeki en fazla antioksidan kapasiteye sahip ‘Quercetin’ nedeniyle bu sorunlara karşı savaşta, sofradan eksik edilmemesi gereken bir yardımcı.
 

Benzer İçerikler

*jellibon*
Cevaplar
0
Görüntüleme
708
*jellibon*
*jellibon*
*MeleK*
Cevaplar
1
Görüntüleme
17K
P
*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
4K
*MeleK*
*MeleK*
*jellibon*
Cevaplar
0
Görüntüleme
932
*jellibon*
*jellibon*
Üst