1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.280
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  Elmacık Kemiği Estetiği Nedir?

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Sevgili bayanlar,çegici,güzel ve de pürüzsüz yüz hatlarına sahip olmak istermisiniz?Cevabınızı duyar gibiyim tabiki evet :) kim istemezki..Elmacık kemiği estetiğiyle harika yüz hatlarına sahip olabilirsiniz.Elmacık kemiği estetiği kalıcı olmakla birlikte cilde dinamik genç bir görünüm kazandırmaktadır.Konuyla ilgili ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz
  [​IMG]

  Yaşlanmayla birlikte, orta yüz denilen gözlerle dudaklar arasındaki bölge, yaşlanmanın getirdiği değişikliklerden ileri derecede etkilnir ve yaşlanmanın etkisiyle sarkmaya, yüze yaşlı ve yorgun bir görünüm kazandırmaya başlar. Yaşlanmada, ellerde olduğu gibi yüzde de deri altı yağ dokusu azalmakta ve yüz hatları belirsizleşmektedir.
  Yanak, elmacık ve çene kemiği büyütme ameliyatı nedir?
  Yanak büyütme işlemi aslında, elmacık kemik bölgesinin doğumsal, yaşlanma ve travma sonrası çökmesi sonucu olan hacim kaybının eski durumuna getirilmesidir.
  Elmacık kemikleri üzerine konulacak materyaller ile yüzdeki ahenk yeniden kazanılmış olacaktır. Elmacık kemiklerinin çökük olması, yüzün daha güçsüz görünümüne neden olacaktır. Dolayısıyla, yüzün alt kısımları daha belirgin bir duruma geçecektir.
  Elmacık kemiklerinin büyütülmesi işlemi 1-2 saat kadar sürmektedir. Çene büyütme işleminde görülecek komplikasyonlar burada da görülebilir.
  Ameliyat planlaması nasıl yapılır?
  Sentetik ya da kişinin kendi dokusu kullanılarak yüz hatları daha belirgin hale getirilmektedir. Böylece daha genç ve canlı bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Yüzdeki yumuşak dokuların karın, uyluk ya da basenlerden alınacak yağ ile doldurulması da mümkündür.
  Ameliyat işlemi nasıldır?
  Ameliyatta, ağız içerisinden küçük bir kesi yapılmakta, sentetik implant ya da kişinin kendi dokusu elmacık kemiklerine uygun şekilde yerleştirilmektedir.
  Ameliyat sonrası neler yapılır?
  Ameliyattan sonra şişlikler oluşmakta ve morarmalarla birlikte birkaç haftada tamamen düzelmektedir. Çene büyütme ameliyatında olduğu gibi çiğneme, konuşma ve gülme hareketlerinde ilk birkaç günde ağrı ve rahatsızlık hissedilebilir.
  Ameliyatın riskleri var mıdır?
  Bu uygulamada komplikasyon riski yüksek değildir. Diğer uygulamalarda olduğu gibi birkaç hafta zorlayıcı aktivitelerden kaçınılmalıdır.
   
Elmacık Kemiği Estetiği Nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. kemik tümörleri nedir

  kemik tümörleri nedir

  osteosarkom nedir bacak tümörü osteosarkom belirtileri bacak tümörü belirtileri bacakta tümör kemik tümörleri Kemikte başlayan tümörler nadirdir. Eğer kanserliyse, habis hücreler çoğu zaman vücudun başka bir yerindeki kanserden gelmişlerdir (:-):-):-):-)staz yapmıştır.) Bunun istisnaları ilikte başlayan multipl meyelom ve osteosarkomdur. Belirtiler - Kemiğin yüzeyinde sert bir şişlik,...
 2. Çene ve Elmacık Kemiği Protezleri

  Çene ve Elmacık Kemiği Protezleri

  yanak silikonu çene protezi Yüz protezleri yüz kemiklerini büyültmek için üzerlerine eklenen protezler. Amaç küçük bir çeneyi ya da yetersiz elmacık kemiklerini büyültmek ve çıkıklaştırmaktır. Doğru planlandığı zaman bu tür protezlerin tahmin edemeyeceğiniz kadar iyi etkileri olabilir. Çene ya da elmacık kemiğinin gerektiği boyutta olmadığı bütün yüzler bu tür protezlerden fayda görebilir....
 3. Kemik hastalıkları nelerdir

  Kemik hastalıkları nelerdir

  omurga hastalıkları nelerdir kemik hastalıkları nelerdir kemik isimleri kemik hastalıkları, nelerdir, isimleri, nedir, çeşitleri, Sağlığımız en kıymetli tek hazinemizdir diyor ve bu bölümde sizlere hep hastalıklara dair bilgiler sunuyoruz Melek'ler. Şimdi ise bu yazımızda kemik hastalıkları hakkında araştırmalarımızı sunuyoruz:) Osteoporoz Nedir? Osteoporoz, zaman içinde kemiklerin...
 4. elmacık kemiklerimi nasıl beliginleştirebilirim

  elmacık kemiklerimi nasıl beliginleştirebilirim

  Merhabalar kızlar, ben elmacık kemiklerimin daha belirgin olmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim bir makyaj hilesi vs varmı bildiğiniz ?
 5. Kemik erimesine ne iyi gelir?

  Kemik erimesine ne iyi gelir?

  Kemik erimesi, zaman içerisinde kemiklerin kalsiyum kaybına uğrayarak daha zayıf ve kolay kırılabilir hale gelmesidir. Kemik erimesi, bel ve sırt ağrıları, omurgada kırıklıklar olması, boyda kısalma yaşanması, el bileklerinde oluşabilen kırıklıklar, kaburga ve kalça kemiklerinde oluşabilen kırıklar, sırtın kamburlaşması ve omuzlarda yuvarlaklaşma oluşmasıdır. Kemik erimesi, oldukça ciddi ve...

Sayfayı Paylaş