Elmalı Kurabiye

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Elmalı Kurabiye
yoğurtsuz kurabiye yoğurtsuz elmalı kurabiye elmalı tarifi tarifleri
Malzemeler:
4 Adet Orta Boy Elma
3 Yemek Kaşıgı Toz Şeker
3 Su Bardağı Un
250 gr Margarin
1/2 Limon Suyu
l Paket Kabartma Tozu
1 Çay Kaşığı Tarçın
1/2 Su Bardağı Ceviz İçi
1/2 Su Bardağı Pudra Şekeri

HAZIRLANIŞI :
Elmaları yıkayıp soyduktan sonra rendeleyin. 3 yemek kaşığı toz şekeri ekleyip, suyunu çekinceye kadar 2-3 taşım kaynatın. Soğuyunca iri çekilmiş ceviz içi ve tarçın koyun.
Diger tarafta unu eleyip ortasını açın. Yağ, limon suyu, yoğurt ve kabartma tozu koyarak hamur yapın, Hamuru 10-15 dakika dinlendirin.
4 eşit parçaya bölün. Her parçayı yarım santim kalınlığında yuvarlak yemek tabağı büyüklügünde açın. Önce ortadan ikiye, sonra da dörde ve sekize bölerek 8 adet üçgen elde edin. Ortasına elmalı iç koyup uçlarını ortadan birleştirerek bohça yapın.
Sonra yağlanmış fırın tepsisine yerleştirin. 200 derecede önceden ısıtılmış fırında pembeleşinceye kadar pişirin. Servis tabağına alın. Üzerine pudra şekeri eleyip servise sunun.

Ce: Elmalı Kurabiye

aynı tarif başka bir sitede ve aynı hatayla aynı şekilde yazıyor ordada yogurt malzemeler içinde yazmıyor ve ne kadar konulacagı yazmıyor.ilgimi çekti.

yoğurt konuluyor....
cunku daha yenı yaptımm..hatta suan yıyoruz...
tarıf için cok saol...
yemek ısteyen varsa buyrsun..cay yerıne kolamız var...

yoğurtsuz yapılanıda var bu kurabiyenin.ben yoğurtsuz yapıyorum biraz zor toparlanan bir hamur oluyor fakat hem ağızda dağılıyor hemde çok lezzetli oluyor.yalnız limon kullanmıyorum.

Ya yoğurtsuz elmalı kurabiye diye geliyoruz. Malzemelerde yoğurt yok yapılışında yoğurt var nasıl iş anlamadım?

Geri