1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Emeklilere bedava bilet talebi

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  TİED, yeniden seçilen belediye başkanlarına emeklilerin taleplerini içeren mektup gönderdi.

  Türkiye İşçi Emeklileri Derneği (TİED), seçimi kazanan belediye başkanlarını kutlamak, emeklilerin taleplerini iletmek üzere birer mektup gönderdi.

  Dernek Genel Başkanı Kazım Ergün imzasıyla gönderilen mektupta, seçimden başarıyla çıkmaları dolayısıyla tebrik edilen belediye başkanlarından talepleri de sıralandı. İşte emeklilerin talepleri:

  Açlık sınırı altında bir gelirle yaşamak zorunda kalan emekli ve yaşlılarımıza gıda, giyecek ve yakacak alımları konusunda gerekli destek verilmelidir.


  PARKLAR ARTIRILMALI
  Kamunun sunduğu hizmetlerden indirimli ve taksitle yararlanmaları sağlanmalıdır. Şehiriçi ulaşım, yaş sınırı aranmaksızın, emeklilere de ücretsiz olmalıdır.

  Sosyal tesisler, hizmet merkezleri, sağlık merkezleri, huzurevleri açılmalı, buralarda sosyal hizmet, psikolojik destek, sağlık ve rehberlik hizmetleri verilmelidir.

  İmar planlarında yaşlı ve emeklilere hizmet edecek alanlar özel olarak ayrılmalı, parklar çoğaltılmalıdır. Açık ve kapalı alanda spor yapma imkanı veren tesisler yapılmalıdır.

  Öğrenim gören emekli çocuklarına eğitim bursu verilmelidir. Emekli ve yaşlılara uygun yeni teknolojilerden yararlanma ve kullanma imkanı yaratılmalıdır.


   
Emeklilere bedava bilet talebi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Asil Emekli - Vekil Emekli!!!

  Asil Emekli - Vekil Emekli!!!

  6 bin YTL emekli maaşı olur mu 21 Şubat 2008 Olur... Halen emekli olduklarında 4 bin YTL maaş alan milletvekilleri, emekliliklerinde bir parça rahat etmek için bu maaşlarına yüzde 50 zam yaptırıp, 6 bin YTL'ye çııkarmak için Mecliste kulis yapıyorlar. Amaçları, Sosyal Güvenlik Yasa tasarısına bir madde ekletmek. Aynı yasa tasarısı, milyonlarca çalışanın haklarında çeşitli...
 2. Bilet

  Bilet

  Çekinerek çıkacağınız yolculuktan rahat bir şekilde döneceğinize işarettir. Çekinerek çıkacağınız yolculuktan rahat bir şekilde döneceğinize işarettir Ulaşım aracı biletleri yeni başlayacak işlerdir. Piyango bileti ise sürprizdirRüyada bilet görmek, ümide delalet eder. Rüyasinda bir kisiden bir piyango bileti aldigini görmek, bir devlet dairesinden bir haber bekledigine, bir vapur veya tren...
 3. Talep Hakki:

  Talep Hakki:

  Madde 107 - Her alacaklı mensup olduğu derece namına satış talebinde bulunabilir. 100 üncü maddenin son fıkrası mucibince hacizleri evvelki dereceden artacak bedeller için muteber olan alacaklılardan her biri dahi mensup olduğu derece namına satış isteyebilir.
 4. Kadınlara televizyon yasağı talebi

  Kadınlara televizyon yasağı talebi

  Suudi din adamları, kadınların televizyonlarda boy göstermelerinin yasaklanmasını istiyor. 35 din adamı, yayımladıkları bildiride, Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ın, reform hareketi çerçevesinde 14 Şubat'ta göreve getirdiği Enformasyon Bakanı Abdülaziz Hoca'ya, kadınların gazete ve dergilerde fotoğraflarının basılmasının yasaklanması çağrısında da bulundular. Bildiride, ''Medya reformunun...
 5. Osmaniye Talebe Yurdu

  Osmaniye Talebe Yurdu

  talebe yurdu osmaniye talebe yurdu İlçe: Bakırköy Adres: Osmaniye...

Sayfayı Paylaş