1. ASİMELEK

  ASİMELEK Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2010
  Mesajlar:
  4.422
  Beğenilen Mesajlar:
  2.168
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  yüreğimin yüreği

  EminEvim Sistemini Duyan Var mı?

  Konu, 'Satıyorum & Arıyorum' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

  merhaba arkadaşlar

  size bir şey sormak istiyorum duydunuzmu bilmiyorum. biz ev almak istiyoruz Allah nasip kısmet ederse.. araştırmalarımızda eminevim diye bir sisteme denk geldik.
  benim abimin arkadaşları buraya üye oalrak ev aldılar ama evlerini henüz teslim almadılar seneye evi teslim alacaklarmış.bende size sormak istedim belki bileniniz vardır.


  Eminevim sistemi faizsiz faiz ödemeden, kişinin bütçesine göre, dilediği yerden istediği gayrimenkulü alabilmesini sağlar. Sistemin özünde imece ve yardımlaşma vardır.
  biz biraz tereddütteyiz.çünkü nekadar güvenilir bilmiyoruz...


  Eminevim sistemiyle nasıl ev alınır bakın ;  * Öncelikle ev alacak kişi ne kadarlık bir ev almak istediğini belirler. (Ör: 80.000 YTL)
  * Daha sonra kaç ay taksit yapılacağını belirtir. ( 60 aydan 120 aya kadar)
  * Taksit sayısı, aynı zamanda o grupta kaç kişi olduğunu belirtir. ( 60 ay taksit = 60 kişilik grup)
  * Her ay gruptaki kişilerin ödediği taksit bir ev parası eder.


  * Bu sistemde ev almak için, evin toplam değeri üzerinden %10 peşinat + organizasyon ücreti ödenir.
  * Peşinat + Organizasyon ücretinin ödenmesiyle sisteme giriş yapılmış olunur.
  * Her ay havuzda toplanan bir ev parasıyla noter huzurunda yapılan sıra tespiti sonucu bir kişiye ev alınır. Tıpkı halk arasında yapılan altın günü gibi
  * Peşinatı düştükten sonra evin fiyatı, direkt taksit sayısına bölünür. Ortaya aylık ödenecek taksitler çıkar.
  * Bu sistemde ilk ay evini alan kişiler kiradan kurtulup kendi evlerine geçtikleri için kendinden sonra alacak gruptaki diğer kişilere bir miktar fazla ödeme yaparak yardımda bulunur. Çünkü evini ilk alan kişi gruptaki diğer kişilerin parasıyla ev almıştır ve henüz onlar kirada oturmaktadır.
  * Yapılan kurada ilk aylarda evi çıkmayan kişiler ise kirada oturmaya devam ettikleri için kendisinden önce evini alanlardan bir miktar yardım alırlar.
  * İlk alanlar evin değeri üzerinden ödedikleri yardımla bir miktar fazla ödeme yapar. Sırasını bekleyenler ise yardım aldıkları için evin değeri üzerinden daha az ödeme yapar.
  * Bu sistemde kişi evini alana kadar yardım aldığı için ödediği taksitler her ay düşer, evini aldıktan sonra ise kendinden sonra ev alacaklara yardım yapacağı için taksitleri bir miktar yükselir.
  * Evini alan kişinin taksitleri bir miktar artar ve taksit bitimine kadar herhangi bir artış olmadan sabit ödeme yapar.
  * Taksit sayısının yarısına kadar yapılan çekilişte evi henüz çıkmamış kişiler daha fazla bekletilmez ve tamamının evi taksit sayısının tam ortasında teslim edilir. Yani hiç kimse taksit yarısından sonrasını beklemez. En son alan kişi taksit sayısının yarısında evini alır.
  * Belirlenen kesin teslim tarihinde ev teslim edilir. bu teslim tarihini en geç 1.5 seneye düşürmüşler.


  * Daha sonra müşteri; kalan taksitleri sabit bir şekilde, kendi evine geçerek öder.


  MİNEVİM SİSTEMİNDE TAKSİTLER ÖDENMEYİNCE NE OLUR?

  - Taksitler, her ayın 1 i ile 20 si arasında ödenmelidir. Müşteri, aylık ödemesi gereken taksitleri ödemez ya da geciktirirse iki farklı uygulama ile karşılaşır bunlardan birincisi, ödemediği ay kadar teslim tarihi ileri atılır. İkincisi ise ödenmeyen taksitlere küçük miktarda gecikme cezası yansıtılır.


  EMİNEVİM SİSTEMİNDE KİRADA OTURANLARA YARDIM NASIL OLUYOR?

  - Eminevim, ev almak isteyen müşterileri arasında adaletin sağlanması amacıyla yardımlaşma uygulamasını Türkiye'de ilk ve tek olarak başlatmıştır. Evini almayanlar için yapılan yardımı bir örnekle açıklayalım: 100 kişinin Eminevim'den ev almak istediğini farz edelim. 100 kişilik bir grup meydana getirilir. 100 kişi arasında tıpkı altın günlerinde olduğu gibi noter huzurunda sıralama tespiti yapılır. her ay bir müşteri evini alır. ilk aylarda evine kavuşanlar avantajlı, son aylarda evini alanlar dezavantajlı olmasın diye evini alan kişiler 100 kişilik grupta kendisinden sonra ev alacak kişilere bir miktar yardımda bulunur ve aldığı eve ödediği yardımlarla beraber gerçek değerinden biraz fazla öder. Evini sonlarda alanlar ise kendisinden önce ev alanlardan yardım aldığı için evini ucuza mal eder.


  biz üye olduk pazar günü bizi aradılar teslimat tarihini en geç 1.5 seneye düşürmüşler ama biz kararsızız. kafamız çok karıştı çok yeni bir sistemde değil aslında 20 yıldır varmış ama biz daha yeni duyduk sizin içinizde duyan yada buradan ev araba alan oldumu acabaaa ?


  lütfen bilenler alanlar bize bilgi verssinnn yaa lütfenn :küstüm:
   
 2. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  sistem güvenilirdir ve birçok ev alan olmuştur buradaki sistem ile özellikle faize bulaşmak istemeyen insanlar.ben almadım ama bildiğim kadarı ile güvenilir olduğunu söyleyebilirim.
   
EminEvim Sistemini Duyan Var mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Maskeleme yöntemiyle tedavinin işitme sistemine zararlı etkisi var mıdır

  Maskeleme yöntemiyle tedavinin işitme sistemine zararlı etkisi var mıdır

  Cevap 13: Hayır, yoktur. Uygun maskeleme sesi henüz işitilmeye başlandığı seviyede bile etkili olmaya başlar. Tinnitusu örten maskeleme sesi genellikle 5-10 desibeli aşmayan çok hafif bir sestir ve hiç bir zararlı etkisinin bulunmadığı bilimsel yöntemlerle gösterilmiştir.
 2. 17.08.1999 Sesimi Duyan Var mı?

  17.08.1999 Sesimi Duyan Var mı?

  17081999 1999 depreminde ölenlerin isimleri izmit depreminde ölenlerin isimleri gölcük isim listesi 17 ağustos isim listesi 17 AĞUSTOS; Öyle bir şey ki bir varmış bir yokmuş gibi bir şey... Akşam var olduğu bilerek uyumak ve sabahına acaba hala var mı yoksa artık yok mu gibi bir şey...Arkasından su döküp uğurladığın en kıymetli varlığı acaba yaşıyor mu, su gibi geri dönebilecek...
 3. Elbisekolik sitesini duyan var mı kızlar?

  Elbisekolik sitesini duyan var mı kızlar?

  Selam, Bu siteden alışveriş yapmak istiyorum daha önce alışveriş yapmış olan var mı? Tasarımları eşsiz görünüyor gerçekten de, Türkiye'de bulunmayan modeller. Birkaç model alacağım ama önerilerinizi de bekliyorum eğer alışveriş yapan olduysa.
 4. Çocuğunuz 4+4+4 Sistemine Hazır mı??

  Çocuğunuz 4+4+4 Sistemine Hazır mı??

  4+4+4 Eğitim Sistemi Çocuğunuz 4+4+4 Sistemine Hazır mı İşte gün geçtikçe bişeyler değişiyor...Bizler ise koyun gibi ona uymaya adapte olabilmek için zihin ruh olarak zorluk çekiyoruz..Şimdi eğitim sistemi de değişti ve çocuklar bakalım neler yapacak.Tabi burada en çok büyük görev anne babalara düşmekte çocuğunuzun yanında olup onunla beraber en iyi kararı vermeniz lazım... Çocuğunuz...
 5. huzursuz bacak sendromu diye birşey duyan var mı

  huzursuz bacak sendromu diye birşey duyan var mı

  Bir arkadaşıma doktor huzursuz bacak sendromu olabilirsin demiş. Psikiyatriye yönlendirmiş. Nedir bu huzursuz bacan sendromu duyan var mı :S Bir yaşıma daha girdim :S

Sayfayı Paylaş