Emir Benderlioğlu kimdir

M

Misafir

Forum Okuru
Emir Benderlioğlu kimdir
adını feriha koydum levent kim emir benderlioğlu adını feriha koydum levent karakteri karakteri kim kimdir
emir benderlioğlu kimdir, kısaca hayatı, biyografi, biyografisi, hayatı, hakkında bilgiler, oynadığı filmler, oynadığı diziler, filmleri, dizileri, resimleri, gerçek adı

Emir Benderlioğlu hakkında ve hayatı hakkında merak edilen tüm bilgiler bu yazımızda yer almaktadır Melek'ler.

84da97fbc5d88f.jpg

Atıf Emir Benderlioğlu 28 Ekim 1979 Ankara'da doğdu. İstanbul Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesini bitirdi. Önce Heykel okuyan oyuncu Daha sonra Grafk Bölümüne geçti daha sonra TRT tanıtım kordinatörü olarak çalıştı. Ankara'da arkadaşı Alper Çağlar ile tanıştı ve daha sonra Alper Çağlar'ın yönetiminde:

Camgöz (2007) - Batu
Bukalemun (2006) - Ozan
4 Saat (2004) - Ferit

filmlerinde ve rollerinde oynadı. Camgöz hariç bu filmlerde başrol oynadı. Çağlar'ın filmlerindeki performansıyla beğeni toplayan oyuncu Harika Uygur casting ajansına kaydoldu ve İstanbul'a yerleşti.
Ademin Trenleri adlı filmdeki karakterleden biri olan Bekir karakterini canlandırdı. Daha sonra da Sessiz Fırtına adlı dizide İbrahim karakterini canlandırdı. 2008 yılında da Med Yapım dizisi olan Dedektif Biraderler'de başrol oyuncusu olarak Savaş karakterini canlandırdı. Şimdi ise Kavak Yelleri'nde Mine'nin sevgilisi Burak karakteri ile karşımıza çıkan Emir Benderlioğlu fotoğrafçılıkla da yakından ilgilenmektedir. Animasyon, 3D grafik gibi konulardaki yarışmalarda da ödüller kazanmıştır. Ayrıca yakın zaman önce yakın arkadaşı Işın Karaca, Ferdi Kurtuldu ve Eda Ertürk'le İstanbul Cihangir Akyol sokakta Cafe Benderli isminde bir cafe açmıştır. Ve 2010'un Ocak ayında vizyona girmesi beklenen DELİ DUMRUL Kurtlar Kuşlar Aleminde adlı iddalı komedi filminde dumrul adlı basrol karakteri ile karsımıza cıkacaktır. Şimdilerde ise TRT1'de yayınlanan Ayrılık adlı dizide Eytan karakterini canlandırıyor.

Adem'in Trenleri (2006) - Bekir
Sessiz Fırtına (2007) - İbrahim
Dedektif Biraderler (2008) - Savaş
Kavak Yelleri (2008) - Burak
DELİ DUMRUL Kurtlar Kuşlar Aleminde (2009) - Dumrul
Ayrılık (2009) - Eytan

Geri